Kraków. Lekcja bezpieczeństwa z udziałem wicepremier Beaty...

Kraków. Lekcja bezpieczeństwa z udziałem wicepremier Beaty Szydło w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym [ZDJĘCIA]

Iwona Krzywda

Dziennik Polski 24

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Beata Szydło odwiedziła szpital w Krakowie-Prokocimiu
1/55
przejdź do galerii

Beata Szydło odwiedziła szpital w Krakowie-Prokocimiu ©Joanna Urbaniec / Polska Press

Mali pacjenci Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu wzięli udział w specjalnych zajęciach z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach. Zasad ruchu i znaków dzieci uczyła m.in. wicepremier Beata Szydło.
Zobacz galerię

Nietypową lekcję w prokocim­skiej placówce zorganizowała Główna Inspekcja Transportu Drogowego. Zajęcia były elementem nowego ogólnopolskiego cyklu edukacyjnego. W ramach niego popularny krokodyl Tirek wraz z przyjaciółmi pojawia się w szpitalach pediatrycznych z myślą o dzieciach, które ze względu na swoją chorobę nie mają szansy uczestniczyć w zajęciach z jego udziałem odbywających się w szkołach czy przedszkolach.

W krakowskiej lecznicy Tir­kowi towarzyszyli wicepremier Beata Szydło, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko oraz główny inspektor transportu drogowego Alvin Gajadhur. – Mam nadzieję, że dla małych pacjentów lekcja będzie zabawą, dzięki której dowiedzą się jak bezpiecznie poruszać się w ruchu drogowym – mówiła Beata Szydło.

W ramach nietypowej lekcji na dzieci czekało wiele atrakcji. Obejrzały m.in. krótki film dotyczący podstawowych przepisów obowiązujących na drogach i uczyły się wierszyka ze wskazówkami korzystania z przejść dla pieszych. Ich wiedzę z tego zakresu sprawdzili ministrowie. Z przygotowanymi przez nich zagadkami dzieci poradziły sobie bezbłędnie.

– To właśnie najmłodsi często są nauczycielami dla swoich rodziców. Po takich lekcjach słyszymy, że wrócą do domu i powiedzą mamie, tacie, żeby przestrzegali przepisów – podkreślał główny inspektor transportu drogowego Alvin Gajadhur.

W ubiegłym roku w 2,8 tys. wypadków drogowych zginęło 56 dzieci w wieku do 14 lat. – To są dwie klasy w szkole podstawowej. Bezpieczeństwo wprawdzie się poprawia, ale ciągle jest w tym zakresie wiele do zrobienia – podkreślał szef inspekcji drogowej.

Podczas zajęć mali pacjenci poznawali także najważniejsze zasady profilaktyki zdrowotnej. O tym, jak ważne jest regularne mycie rąk czy zębów, mówiła wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko. Na koniec lekcji dzieci otrzymały upominki i miały okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z krokodylem Tirkiem.

ZOBACZ KONIECZNIE:
Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!


WIDEO: Poważny program - playlista 3 odcinków

Komentarze (3)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Straszydło

gość (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Biedne dzieciaki, trauma do końca życia.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Obłuda

Trw (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Ta baba robi wszystko żeby wykończyć lekarzy i szpitale A zdjęcia bezczelnie to chętnie. Obłuda


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Może dla synusia...

Rychu (gość)

Zgłoś naruszenie treści

..szuka posadki?

Zapytaj lekarza

1 3 4 5 ... 25 »
28 stycznia

Światowy Dzień Trędowatych

zobacz więcej »