Kraków. Life Science Open Space. O nowych lekach, zdrowym...

Kraków. Life Science Open Space. O nowych lekach, zdrowym jedzeniu i poprawie jakości życia

Zdjęcie autora materiału
Zbigniew Bartuś

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Otwarta formuła SLOS po raz kolejny sprawdziła się wyśmienicie.
1/38
przejdź do galerii

Otwarta formuła SLOS po raz kolejny sprawdziła się wyśmienicie. ©LSOS

Aktywne i zdrowe życie, badania nad rozwojem leków, zdrowy dom i biuro, kosmetologia, biogospodarka, żywność, innowacyjny szpital, zdrowie cyfrowe, technologie medyczne, nanotechnologie - tegoroczny Life Science Open Space w krakowskim ICE objął wyjątkowo wiele obszarów z szeroko pojętej dziedziny zdrowia i jakości życia.
Zobacz galerię
Podczas innowacyjnej konferencji można było zobaczyć 100 arcyciekawych prezentacji dotyczących pięciu różnych kategorii współpracy w 13 sesjach tematycznych, z których każda miała swojego lidera. W wydarzeniu wzięło udział 400 osób.

- Po raz kolejny sprawdziła się otwarta formuła LSOS umożliwiająca wszystkim uczestnikom czynny udział i zaangażowanie poprzez indywidualne spotkania z innymi uczestnikami oraz zaprezentowanie siebie i swojej oferty w trwających równolegle trzech sesjach tematycznych - podkreśla Kazimierz Murzyn, prezes fundacji Klastra Life Science Kraków.

Wzorem lat ubiegłych organizatorzy i uczestnicy przyznali nagrody w 3 kategoriach. Za Najlepszą, Najbardziej Przekonywującą Prezentację uznano wystąpienie Tomasza Wilanowskiego z Instytutu Biologii Eksperymentalnej im. Nęckiego w Warszawie pt. „Test genetyczny wykrywający zwiększone ryzyko zachorowania na raka skóry”.

Nagroda ta została przyznana przez uczestników wydarzenia. Za Najlepszy Przykład Praktycznego Podejścia do Koncepcji Open Innovation nagrodzono Vladyslava Hubara z Boost Biotech Poland za prezentację pt. „ BioHack – hackathon bioinformatyczny”. Tytuł „Najlepszy StartUp” trafił do firm: NanoThea S.A. (zajmuje się nanocząstkami do celowanej brachyterapii nowotworu prostaty) i MedApp S.A. (za projekt CarnaLife®).

Podczas wieczornej sesji INSPIRACJE’18 można było usłyszeć trzy wielce zajmujące historie ludzi z pasją, którzy już odnieśli sukces lub wytrwale do niego dążą, stając się przykładem dla innych, m.in. o tym, jak mała firma z Krakowa staje się tematem prezentacji prezesa Microsoftu, stawiającego do jej dyspozycji wszystkie swoje biura na świecie. A także o tym, jak uparcie można dążyć do celu, jakim jest spreparowanie nerki świni, aby możliwe było opracowanie modelu komputerowego nerki ludzkiej, który to model potem ratuje życie. Oraz o tym, jak pasja tańca i wybór ścieżki życiowej w wieku sześciu lat, ułatwia realizowanie siebie i zarażanie innych przez resztę życia.

Atmosferę wieczornej sesji współtworzył zespół Tadeusza Leśniaka i TRIOGENIC-FORTET oraz dynamiczny pokaz swinga mistrzowskiej pary - Agnieszki i Grzegorza Cherubińskich. Oprócz zwycięskich prezentacji, historii sukcesu oraz muzyki i tańca, katalizatorem pozytywnych emocji i partnerskich rozmów była lampka polskiego trunku serwowanego przez Dom Wina w Krakowie oraz pyszny catering przygotowany przez firmę FUSION OF TASTE.

Abstrakty, prezentacje i inne dokumenty z imprezy są dostępne na portalu www.lifescienceopenspace.pl, na stronie Klastra www.lifescience.pl oraz na profilu Klastra na FB https://www.facebook.com/lifescience.krakow/

KONIECZNIE SPRAWDŹ:WIDEO: Poważny program

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Zapytaj lekarza

1 3 4 5 ... 28 »
28 stycznia

Światowy Dzień Trędowatych

zobacz więcej »