Kraków. Lodowisko, siłownie i boiska, czyli obywatelskie pomysły na sport i rekreację w mieście

Krzysztof Kawa
Krzysztof Kawa
Pasjonaci skupieni wokół Cracovii proponują utworzenie multimedialnej strefy historycznej, piłkarskiej strefy zabaw dla dzieci oraz alei zasłużonych wokół stadionu przy Kałuży
Pasjonaci skupieni wokół Cracovii proponują utworzenie multimedialnej strefy historycznej, piłkarskiej strefy zabaw dla dzieci oraz alei zasłużonych wokół stadionu przy Kałuży Andrzej Banas
1 października ruszyło w Krakowie głosowanie w kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. Lista zadań i inwestycji, na które można oddać głos do 10 października, liczy aż 596 projektów. Przyjrzeliśmy się tym, które dotyczą sportu i szeroko rozumianej rekreacji. Wśród propozycji ogólnomiejskich jest budowa lodowiska na terenie dawnego stadionu Korony za 1,4 mln zł, a także - za taką samą kwotę - utworzenie multimedialnej strefy historycznej, piłkarskiej strefy zabaw dla dzieci oraz alei zasłużonych wokół stadionu Cracovii wraz z budową sztucznego boiska w Opatkowicach.

Budżet obywatelski Kraków 2021

Najwięcej obywatelskich pomysłów w osiemnastu dzielnicach Krakowa dotyczy organizacji zajęć biegowych, pilates i jogi oraz budowy siłowni na świeżym powietrzu. Mieszkańcom zależy także na budowie lub modernizacji boisk, torów i ścieżek rowerowych, sal gimnastycznych i skate parków. Listę wszystkich propozycji sportowo-rekreacyjnych wraz z kwotami, jakie należałoby na nie przeznaczyć, zamieszczamy poniżej.

W tym roku do dyspozycji krakowian jest 35 milionów złotych, z tego 7 mln na projekty ogólnomiejskie, a 28 mln na wnioski dzielnicowe. Zwycięskie projekty poznamy pod koniec października.

Kiedy i jak głosować?

Głosować można na sześć różnych projektów, w tym trzy głosy na te o charakterze dzielnicowym (w dzielnicy swojego zamieszkania) i trzy głosy na zadania o charakterze ogólnomiejskim. Najwyżej oceniony przez głosującego projekt otrzymuje 3 punkty, a najniżej 1 punkt. Zagłosować będzie można albo w punkcie, albo elektronicznie.

Aby zagłosować online, trzeba wejść na stronę budzet.krakow.pl. Głosowanie za pośrednictwem platformy wiąże się z koniecznością potwierdzenia założenia konta poprzez SMS. Raz założone konto jest aktywne w kolejnych edycjach BO. Głosować mogą też dzieci i młodzież.

Aby oddać głos w punkcie do głosowania, należy mieć przy sobie dokument tożsamości. Lista punktów, w których można oddać głos, zostanie również opublikowana na stronie budzet.krakow.pl.

Budżet obywatelski 2021. Projekty sportowe i rekreacyjne

Dzielnica Stare Miasto

BO.D1.37/21. Joga w centrum. Aktywność i integracja - 89 330 zł.
Darmowe zajęcia jogi dla mam z dziećmi, osób starszych i mniej rozruszanych, a także dla tych w szczytowej formie. Ćwiczenia fizyczne oraz okazja do spotkań i integracji. Regularne zajęcia trwające cały 2022 rok.

Dzielnica II Grzegórzki

BO.D2.4/21. Profesjonalna siłownia w Parku Dąbie - 556 500 zł.
Wykonanie siłowni z regulowanym obciążeniem, dostosowaniem jej do osób niepełnosprawnych i wyposażenie w aplikację wirtualnego trenera.

BO.D2.29/21. Joga na Mogilskim - 4 500 zł.
Projekt zakłada organizację na Rondzie Mogilskim zajęć z jogi w wakacyjne weekendy dostarczając mieszkańcom możliwość darmowej aktywności fizycznej i ożywiając przestrzeń ronda.

Dzielnica III Prądnik Czerwony

BO.D3.13/21. Zajęcia edukacyjne, sportowe i artystyczne dla mieszkańców - 25 000 zł.

BO.D3.16/21. Ogólnodostępne zajęcia biegowo-ruchowe - 3 600 zł.
Zagospodarowanie czasu wolnego mieszkańców naszej dzielnicy, a w szczególności dzieci i młodzieży, poprzez organizację profesjonalnych, bezpłatnych zajęć biegowo-ruchowych na terenie osiedli, parków oraz ogólnodostępnych obiektów sportowych.

BO.D3.20/21. Remont boiska do koszykówki przy SP nr 128 - 230 000 zł.
Projekt przewiduje wymianę obecnej zniszczonej bitumicznej nawierzchni boiska na poliuretanową oraz montaż nowych koszy.

BO.D3.27/21. Oświetlenie bieżni przy SP nr 2 ul. Strzelców 5A - 90 000 zł.
Miejsce to służy wielu mieszkańcom Prądnika Czerwonego, którzy preferują bieganie nocą. Dodatkowo projekt zakłada zamontowanie kilku ławek i dojścia do bieżni.

BO.D3.31/21. Budowa fit parku - 110 250 zł.
Celem projektu jest zwiększenie atrakcyjności terenów rekreacyjnych poprzez montaż dodatkowej infrastruktury sportowej poprzez budowę street workout parku.

BO.D3.48/21. Nabierz siły po pandemii COVID - 166 500 zł.
Zakup i montaż siłowni zewnętrznej street workout. Zatrudnienie trenerów, którzy będą prowadzili profesjonalne zajęcia sportowe dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych na boiskach SP 64 oraz siłowni. Konserwacja oświetlenia na boiskach przy szkole.

Dzielnica IV Prądnik Biały

BO.D4.3/21. Budowa siłowni na świeżym powietrzu na ul. Grażyny - 202 000 zł.
Dawniej w tym miejscu istniały drewniane urządzenia do ćwiczeń, więc to pomysł na odrodzenie.

BO.D4.30/21. Joga dla IV dzielnicy- buduj odporność, zachowaj witalność! - 43 810 zł.

BO.D4.41/21. Budowa boiska do siatkówki plażowej na terenie obiektu sportowego w Parku Krowoderskim przy boisku piłkarskim - 55 000 zł.

Dzielnica V Krowodrza

BO.D5.21/21. Siłownia zewnętrzna dla dzieci - 39 000 zł.
Projekt zakłada utworzenie na zielonym terenie przyszkolnym SP 106 siłowni zewnętrznej z przyrządami dostosowanymi dla dzieci.

BO.D5.23/21. Ping-pong na Litewskiej - 10 000 zł.
Projekt zakłada zakup i montaż na terenie Szkoły Podstawowej nr 106 przy ul. Litewskiej ogólnodostępnego stołu do ping-ponga.

Dzielnica VI Bronowice

BO.D6.15/21. Bronowickie zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży - 102 000 zł.
Celem projektu jest zachęcenie dzieci do aktywności sportowej i odciągnięcie ich od komputera, poprzez zaproponowanie im udziału w bezpłatnych zajęciach sportowych realizowanych na terenie lub w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 138 w Krakowie.

Dzielnica VII Zwierzyniec

BO.D7.22/21. Boisko o jakim marzycie - 441 000 zł.
Wymiana nawierzchni na boisku szkolnym, wytyczenie boisk do gier zespołowych.

BO.D7.27/21. Wieża wspinaczkowa - sport, odwaga, przyjaźń - 89 000 zł.
Projekt proponuje zamontowanie wieży wspinaczkowej w ogólnodostępnym miejscu. Wieża wspinaczkowa powinna być w kolorach stonowanych, dopasowanych do miejsca gdzie będzie służyła rekreacji.

BO.D7.28/21. Poznaj Zielony Sport - zajęcia sportowe dla młodzieży - 46 800 zł.
Zadanie zakłada organizację treningów i zawodów z orientacji sportowej w samym sercu Krakowa. Projekt adresujemy do uczniów Szkół Podstawowych - poprzez Zielony Sport chcemy wspomóc proces poprawy zdrowia fizycznego i psychicznego naszej młodzieży.

Dzielnica VIII Dębniki

BO.D8.3/21. Boisko zamiast cementowni na Zakrzówku - 837 728 zł.
Budowa ogólnodostępnego wielofunkcyjnego boiska sportowego, przeznaczonego do codziennej gry i ruchu na świeżym powietrzu, w miejsce cementowni na Zakrzówku. Projekt zakłada budowę boiska w rejonie ul. św. Jacka i Pychowickiej. Realizacja projektu przyczyni się do poszerzenia oferty sportowo - rekreacyjnej rejonu.

BO.D8.15/21. Zagospodarowanie boiska szkolnego SP nr 110 - 150 000 zł.
Budowa siłowni zewnętrznej, skoczni w dal oraz montaż ławek z blatami do nauki (powstanie Zielonej Klasy) na potrzeby uczniów Szkoły Podstawowej nr 110 w Krakowie oraz mieszkańców Dębnik.

BO.D8.23/21. Ogólnodostępne zajęcia biegowo-ruchowe na terenie Dz. VIII - 4 800 zł.
Zagospodarowanie czasu wolnego mieszkańców naszej dzielnicy, a w szczególności dzieci i młodzieży, poprzez organizację, profesjonalnych, bezpłatnych zajęć biegowo-ruchowych na terenie osiedli Ruczaj, Pychowice, Zakrzówek.

BO.D8.24/21. Siłownia zewnętrzna przy DPS im. św. Brata Alberta, Kraków - 25 000 zł.
Projekt zakłada utworzenie siłowni zewnętrznej na terenie przy Domu Pomocy Społecznej im. św. Brata Alberta w Krakowie dla mieszkańców ww. Domu, osób, które w różny sposób wspierają mieszkańców, a także mieszkańców Dzielnicy VIII.

BO.D8.49/21. Flow park B13 - 150 000 zł.
Zadanie polega na budowie tzw. flow parku, czyli parku do ćwiczeń opartych głównie o kalistenikę, a więc ćwiczenia wykorzystujące masę własnego ciała. Park do ćwiczeń będzie się znajdował na obiekcie Osiedlowego Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Pogoń.

Dzielnica IX Łagiewniki – Borek Fałęcki

BO.D9.17/21. Rekreacja ruchowa w Lesie Borkowskim - 200 000 zł.
Kilka drewnianych urządzeń do ćwiczeń ruchowych, ustawionych wzdłuż ścieżek na obszarze lasu. Całość tworzy zestaw, łączących elementy biegu, skoków przez przeszkody, wspinaczki, ćwiczeń kształtujących równowagę przeznaczony dla osób w każdym wieku.

BO.D9.28/21. Skate park w parku Solvay - 569 999,00 zł.
Dalsza zabudowa parku Solvay powinna być kształtowana w oparciu o kompleksowy projekt zagospodarowania terenu określający kształt zieleni, przebieg ścieżek pieszych i rowerowych, lokalizację elementów małej architektury oraz urządzenia służące wypoczynkowi i rekreacji, tak aby powstała przestrzeń publiczna wysokiej jakości, spełniająca oczekiwania różnych grup mieszkańców Krakowa.

Dzielnica X Swoszowice

BO.D10.12/21. Ogólnodostępne zajęcia biegowe na terenie Dzielnicy X - 7 200 zł.
Zagospodarowanie czasu wolnego mieszkańców naszej dzielnicy, a w szczególności dzieci i młodzieży, poprzez organizację, profesjonalnych, bezpłatnych zajęć biegowo-ruchowych na terenie osiedli: Swoszowice, Wróblowice, Opatkowice i Kliny.

BO.D11.13/21. My też chcemy być fit! - 27 026,00 zł.
W ramach zorganizowanych zajęć sportowo-rekreacyjnych mieszkańcy Dzielnicy XI będą mogli uczestniczyć w zajęciach przekrojowych typu cross kettle.

BO.D11.16/21. Gniazdo mocy KS Orzeł. Budowa siłowni na świeżym powietrzu - 120 000 zł.
Projekt przewiduje utworzenie ogólnodostępnej siłowni na świeżym powietrzu, z której będą korzystać dzieci, młodzież i mieszkańcy Piasków Wielkich i Nowych. Miejsce to będzie służyć wszystkim bez względu na wiek czy poziom sprawności fizycznej.

BO.D11.27/21. Śladami Mike’a Tysona - bezpłatne zajęcia dla dzieci - 33 000 zł.
Projekt będzie polegał na przeprowadzeniu bezpłatnych zajęć boksu dla dzieci i młodzieży szkolnej.

BO.D11.28/21. Oświetlenie stadionu KS Armatura Kraków wraz z monitoringiem - 364 000 zł.
Zadanie dotyczy budowy oświetlenia wraz z monitoringiem na stadionie KS Armatura Kraków.

BO.D11.29/21. Podgórze Duchackie w formie - zajęcia rekreacyjno-sportowe - 54 300 zł.
Zajęcia obejmowałyby takie aktywności jak treningi z kijkami nordic walking, pilates, ćwiczenia cardio, ćwiczenia rozciągające oraz 4 wycieczki.

BO.D11.31/21. Sportowa Malborska – street workout, OCR i plac zabaw - 248 500 zł.
Stwórzmy atrakcyjne miejsce do uprawiania sportu i zabaw ruchowych na podwórku Szkoły Podstawowej przy Malborskiej 98 – dla uczniów i wszystkich aktywnych mieszkańców Woli Duchackiej - urządzenie street workout, klatka OCR oraz sportowy plac zabaw

BO.D11.39/21. Profesjonalne, bezpłatne zajęcia biegowe dla mieszkańców - 9 600 zł.
Zagospodarowanie czasu wolnego i zachęcanie do aktywności fizycznej mieszkańców dzielnicy a w szczególności dzieci i młodzieży, poprzez organizację profesjonalnych i bezpłatnych zajęć biegowo-ruchowych na terenie Kurdwanowa, Woli Duchackiej i Piasków.

Dzielnica XII Bieżanów – Prokocim

BO.D12.12/21. Siłownia i teren wypoczynkowy koło orlika - 357 000 zł.
Infrastruktura sportowo-rekreacyjna obok boiska orlik, obejmująca siłownię zewnętrzną, ławki, leżaki i hamaki.
Projekt zakłada utworzenie strefy rekreacyjno-sportowej w pobliżu istniejącego boiska. W zakresie projektu uwzględniono montaż urządzeń siłowych a także ławki, hamaki i leżaki itp. Realizacja wpłynie na sprawność fizyczną użytkowników, pozwoli na poprawę estetyczną przestrzeni i uporządkowanie zaniedbanego terenu.

BO.D12.19/21. Modernizacja boiska do koszykówki i piłki nożnej przy SP 148 - 520 610 zł.
Wymiana nawierzchni boiska do koszykówki i boiska do siatkówki/piłki nożnej na nawierzchnię poliuretanową.

BO.D12.38/21. Modernizacja skate parku na Bieżanowie - 630 000 zł.
W ramach projektu zaplanowano modernizację istniejącego, przestarzałego skateparku, który znajduje się pomiędzy blokiem przy ul Aleksandry 21 oraz Samorządowym Przedszkolem nr 176, tuż obok boiska do koszykówki wraz z jego oświetleniem.

BO.D12.40/21. Street workout park na Nowym Bieżanowie - 80 000 zł.
Projekt polega na utworzeniu street workout parku pomiędzy blokiem przy ul. Aleksandry 21 a Przedszkolem Samorządowym 176 obok starego dębu. Celem projektu jest stworzenie miejsca do ćwiczeń wykorzystujących własną masę ciała - siłowni na powietrzu.

BO.D12.43/21. Sportowe Wakacje w Centrum Sportu w Bieżanowie - 62 800 zł.
Kolejna edycja udanego projektu sprzed roku zakłada przeprowadzenie bezpłatnych treningów z piłki nożnej, zapasów, aerobiku sportowego skierowanych głównie dla dzieci i młodzieży, chłopców jak i dziewczynek oraz zajęcia fitness dla dorosłych.

BO.D12.44/21. Prokocanie w ruchu! Zajęcia rekreacyjne dla Dzielnicy XII - 26 020 zł.
Organizacja bezpłatnych, prozdrowotnych zajęć rekreacyjnych i wycieczek dla dorosłych. Zajęcia prowadzone będą przez profesjonalnych instruktorów z wykorzystaniem infrastruktury sportowej dzielnicy XII oraz w sali i ogrodzie MDK Na Wrzosach.

BO.D12.45/21. Sportowy Prokocim - zapasy dla dzieci w szkole - 21 520 zł.
Projekt zakłada prowadzenie zajęć ogólnorozwojowych dla dzieci z elementami zapasów, gimnastyki i akrobatyki w Szkole Podstawowej nr 117.

Dzielnica XIII Podgórze

BO.D13.13/21. Badminton rodzinny - 14 275 zł.
Projekt „Badminton rodzinny” - bezpłatne zajęcia dla mieszkańców dzielnicy XIII Podgórze dotyczy grupowych zajęć sportowo-rekreacyjnych, mających na celu połączenie aktywności sportowej z poprawą zdrowia i wzmocnieniem więzi rodzinnych, dla każdego.

BO.D13.14/21. Pilates oraz warsztaty nordic walking - 12 260 zł.
Projekt zakłada bezpłatne zagospodarowanie czasu wolnego poprzez organizację zajęć sportowo-rekreacyjnych dla osób dorosłych, mieszkańców dzielnicy XIII Podgórze.

BO.D13.35/21. Gładko pedałujemy przez Płaszów - 270 000 zł.
Wyrównanie najazdów i krawężników przejazdów rowerowych na obustronnych drogach rowerowych na ulicach: Lipska, Surzyckiego, Rybitwy i Christo Botewa tak, aby przejazdy były dla rowerzystów bezpieczne, komfortowe i zgodne z przepisami i standardami.

BO.D13.50/21. Pumptrack – rowerowy tor nad Zalewem Bagry - 250 000 zł.
W ramach projektu powstanie pierwszy na terenie Podgórza uniwersalny tor do zabawy i doskonalenia jazdy na rowerze, hulajnodze i rolkach. Przy okazji zagospodarowany zostanie okoliczny zaniedbany obecnie teren parku. Pojawią się nowe drzewa i krzewy.

BO.D13.56/21. Pumptrack Płaszów - 500 000 zł.
Asfaltowy tor dla rowerów, rolek, deskorolek, hulajnóg, wrotek itp. Nowoczesne i bezpieczne miejsce do rekreacji i sportu w każdym wieku. Dotychczas Kraków wybudował tylko jeden pełnowymiarowy pumptrack w Parku Lotników Polskich. Warszawa ma ich 9.

BO.D13.62/21. Płaszowianka - modernizacja sali gimnastycznej - 150 000 zł.
Modernizacja sali gimnastycznej wraz z zapleczem w KS Płaszowianka. Realizacja projektu pozwoli na poszerzenie oferty rekreacyjno-sportowej przedmiotowego obszaru. Jest to zadanie inwestycyjne, wymagające kompleksowej dokumentacji wraz z wymaganymi uzgodnieniami. Koszty realizacji tego zadania są nie możliwe do oszacowania na tym etapie.

Dzielnica XIV Czyżyny

BO.D14.16/21. Stół do teqballu - zagraj w siatkonogę w Czyżynach - 33 000 zł.
Teqball to najszybciej rozwijający się sport na świecie oparty na piłce nożnej. Przeznaczony dla zawodowych sportowców jak i amatorów, którzy chcą rozwijać swoją technikę. Powstał w 2014 roku na Węgrzech, od tego czasu jego popularność nieustannie rośnie.

BO.D14.20/21. Ogólnodostępne zajęcia biegowo-ruchowe na terenie Dz. XIV - 4 800 zł.
Zagospodarowanie czasu wolnego mieszkańców naszej dzielnicy, a w szczególności dzieci i młodzieży, poprzez organizację, profesjonalnych, bezpłatnych zajęć biegowo-ruchowych.

BO.D14.28/21. Pumptrack Sołtysowska - 562 500 zł.
Projekt dotyczy rewitalizacji terenu na działce miejskiej poprzez stworzenie ogólnodostępnego, bezpiecznego pumptrack-u o nawierzchni bitumicznej.

BO.D14.29/21. Plac zabaw i siłownia na świeżym powietrzu - ścieżka zdrowia - 562 617 zł.
Projekt dotyczy zagospodarowania terenu na działce miejskiej poprzez stworzenie ogólnodostępnego, bezpiecznego placu zabaw o charakterze sportowym wraz z siłownią plenerową.

Dzielnica XV Mistrzejowice

BO.D15.3/21. Rowerowe Piastów - miasteczko rowerowe dla dzieci - 420 000 zł.
Miasteczka rowerowe to szansa poznania zasad ruchu drogowego dla jego najmłodszych uczestników. Tego typu miejsca pozwalają bezpiecznie przygotować dziecko do jazdy na rowerze po miejskich ścieżkach, ulicach zgodnie z przepisami.

BO.D15.32/21. Trasa biegowa w Mistrzejowicach, część II - 300 000 zł.
Kontynuacja zadania z poprzedniej edycji: dopełnienie wyznaczonej trasy, wyznaczenie kolejnej. Wyznaczenie trasy dla biegaczy powinno być poprzedzone konsultacjami z osobami uprawiającymi bieganie oraz z przedstawicielem ZZM.

BO.D15.33/21. Zdrowy kręgosłup - bezpłatne zajęcia gimnastyczne 2022 - 5 500 zł.
Projekt „Zdrowy kręgosłup” dotyczy grupowych zajęć sportowo-rekreacyjny dla osób dorosłych, kobiet i mężczyzn, mieszkańców dzielnicy XV Mistrzejowice, ze szczególnym uwzględnieniem ćwiczeń wzmacniających i rozciągających mięśnie kręgosłupa.

BO.D15.35/21. Siłownia na Oświecenia - kontynuacja - 350 000 zł.
Budowa siłowni na świeżym powietrzu na terenie zielonym w okolicy szkoły na osiedlu Oświecenia. Siłownia będzie doskonałym uzupełnieniem znajdujących się już tam ogródka jordanowskiego oraz strefy relaksu. Kontynuacja zadania z poprzedniej edycji BO.

BO.D15.36/21. Piłkarski kompleks na os. Oświecenia - 530 000 zł.
Kontynuacja zadania z 2019 roku. Budowa dwóch małych boisk ze sztuczną trawą, modernizacja, ogrodzenia dużego boiska, modernizacja oświetlenia, remont chodnika, zakup sprzętu sportowego.

BO.D15.37/21. Porachunki z pandemią – wzmocnij siebie z jogą! - 25 100 zł.
Bezpłatny kurs jogi dla początkujących odbywać się będzie od 1 marca do 30 listopada 2022 roku dwa raz w tygodniu. Zajęcia będą trwały każdorazowo 60 minut dla dwóch grup. Spotkania będą odbywać się w PAL Mistrzejowice, ul. Kuczkowskiego 3/2u.

Dzielnica XVI Bieńczyce

Brak propozycji sportowo-rekreacyjnych.

Dzielnica XVII Wzgórza Krzesławickie

BO.D17.2/21. Pilates na świeżym powietrzu - 7 200 zł.
Zadanie polega na przeprowadzeniu serii ogólnodostępnych zajęć pilates w parku Zielony Jar Wandy latem 2022 roku.

BO.D17.8/21. Boisko w Zielonym Jarze - oświetlenie i doposażenie - 193 000 zł.
Projekt zakłada instalację oświetlenia oraz umieszczenie czterech małych bramek do piłki nożnej pod koszami do organizacji mini-turniejów dla dzieci na terenie boiska w Parku Zielony Jar.

BO.D17.14/21. Doposażenie orlika przy SP nr 129 - 35 000 zł.
Projekt przewiduje doposażenie orlika/boiska w 8 bramek do piłki ręcznej, elektronicznego zegara, urządzenia do sterowania oświetleniem (czasowy wyłącznik), plandek chroniących przed światłem słonecznym oraz narysowanie na murawie dwóch żółtych linii.

BO.D17.16/21. Niedzielne rodzinne biegi rekreacyjne w parku Zielony Jar - 5 000 zł.
Biegi rekreacyjne w każdą niedzielę dla wszystkich od maluchów do seniorów w parku Zielony Jar. Integracja lokalnej społeczności, zakup odpowiedniego sprzętu do organizacji samodzielnych biegów okolicznościowych w dzielnicy XVII.

BO.D17.18/21. Siłownia ze zmiennym obciążeniem w parku Zielony Jar - 273 000 zł.
Projekt przewiduje montaż kilku urządzeń siłowych ze zmiennym obciążeniem w parku Zielony Jar wraz z budową zadaszenia, stojaków rowerowych oraz utwardzeniem podłoża, tak by osoby niepełnosprawne na wózkach mogły skorzystać z siłowni.

BO.D17.24/21. Budowa bieżni lekkoatletycznej wraz ze skocznią w dal - 188 200 zł.
Rozbudowa kompleksu boisk wielofunkcyjnych na terenie Szkoły Podstawowej nr 129 o czterotorową bieżnię lekkoatletyczną z trzema torami do biegu na 60 metrów oraz skocznią do skoku w dal.

Dzielnica XVIII Nowa Huta

BO.D18.26/21. Przylasek Wyciąski - sport to zdrowie - 360 000 zł.
Projekt zakłada budowę boiska do gry w koszykówkę, ścieżki do jazdy na rolkach oraz urządzenia siłowego na terenie przy ul. Siejówka. Realizacja zadania zachęci mieszkańców do spędzania czasu na świeżym powietrzu oraz wpłynie na poprawę sprawności fizycznej wśród lokalnej społeczności.

BO.D18.31/21. Ścieżka rowerowa w Przylasku Rusieckim - 881 203 zł.
Budowa ścieżki rowerowej wraz z oświetleniem w Przylasku Rusieckim wzdłuż ulicy Karaszewicza-Tokarzewskiego na odcinku ok. 400 m.

Projekty ogólnomiejskie

BO.OM.3/21. Lodowisko dla krakowian - 1 400 000 zł.
Projekt zakłada stworzenie sezonowego mobilnego lodowiska wraz z całą niezbędną infrastrukturą na terenie dawnego stadionu Korony Kraków przy ul. Parkowej 12A.

BO.OM.13/21. Krakowski festiwal sportów i tradycji - 165 500 zł.
Zadanie zakłada organizację eventu sportowo-kulturalnego dla mieszkańców Krakowa bez znaczenia jaka jest ich metryka i będzie polegać na organizacji gier i zabaw oraz historycznej gry terenowej związanej z legendami Krakowa.

BO.OM.21/21. Stanica kajakowa Nowa Huta - 430 000 zł.
Projekt zakłada utworzenie Stanicy Kajakowej na Szlaku Kajakowym Dłubnia - Nowa Huta wyposażonej w małą architekturę turystyczną oraz dającą schronienie przed niedogodnymi warunkami atmosferycznymi.

BO.OM.40/21. Oświetlony skatepark w Parku Lotników Polskich - 120 000 zł.
Celem projektu jest wykonanie oświetlenia na skateparku znajdującego się w Parku Lotników Polskich, dając możliwość uprawiania sportów miejskich po zmroku do godziny 23.

BO.OM.91/21. Wielofunkcyjne stoły do gry teqball w Nowej Hucie - 33 600 zł.
Zadanie zakłada zakup i montaż wielofunkcyjnych stołów teqball pozwalających na uprawianie pięciu sportów w jednym miejscu.

BO.OM.116/21. Joga na trawie dla mieszkańców Krakowa - 42 400 zł.
Projekt ma na celu organizację ogólnodostępnych zajęć jogi dla mieszkańców Krakowa w terminie 18 czerwca - 28 sierpnia 2022 roku. Zajęcia będą się odbywały w soboty i niedziele, na wolnym powietrzu i będą prowadzone w różnych grupach wiekowych.

BO.OM.158/21. Wzmocnij swoje zdrowie. Gimnastyka Słowiańska dla kobiet - 27 200 zł.
W ramach projektu zamierzam przeprowadzić zajęcia gimnastyki dla kobiet w każdym wieku: dwa zajęcia po 1h tygodniowo w godzinach popołudniowo-wieczornych - maty do ćwiczeń każdorazowo będą znajdowały się na miejscu.

BO.OM.160/21. Pierwsze pole do disc golfa w Krakowie - 112 000 zł.
Zadanie ma na celu budowę pierwszego pola do disc golfa w Krakowie - dyscypliny, która stanowi połączenie klasycznego golfa poniekąd z ultimate frisbee. Projekt zakłada budowę na terenie Parku Lotników Polskich. Inwestycja uatrakcyjni teren parku, zachęci mieszkańców do korzystania z czasu na świeżym powietrzu, a dodatkowo przyczyni się do poprawy kondycji fizycznej oraz integracji społecznej.

BO.OM.166/21. Pasjonaci dla Cracovii - 1 400 000 zł.
Projekt zakłada utworzenie multimedialnej strefy historycznej, piłkarskiej strefy zabaw dla dzieci oraz alei zasłużonych wokół stadionu Cracovii, a także budowę boiska sztucznego w Opatkowicach.

BO.OM.214/21. Deskorolka dla każdego - 60 000 zł.
Projekt zakłada realizację zajęć dla dzieci i młodzieży tzw. skateboarding. Akcja ma promować zdrowy i sportowy tryb życia wśród dzieci i młodzieży.

Źródło: budzet.krakow.p

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mundial w Katarze. Polscy kibice przed meczem z Argentyną

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

M
Mieszkanka Prądnika
Trzymam kciuki za projekty na Prądniku Białym. Jako mieszkanka tej części Krakowa uważam, że jest to super miejsce do życia. Mieszka tu dużo osób młodych z dziećmi i chętnie skorzystają z nowego boiska czy siłowni w plenerze.
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie