Kraków ma mistrzów Ligi MOZN

(ART)
Narciarstwo alpejskie. Zawodami w Kluszkowcach zakończyła się rywalizacja w Lidze Małopolskiego Okręgowego Związku Narciarskiego dla dzieci i młodzieży - Brugi Cup. Wśród medalistów całego cyklu znaleźli się reprezentanci klubów z Krakowa i okolic.

Zmagania w 28. edycji Ligi MOZN toczyły się w 6 kategoriach wiekowych (12 grup), dla dwóch najmłodszych było 9 punktowanych eliminacji, dla starszych - 11 (w slalomie i slalomie gigancie). Klasyfikację drużynową wygrała Narciarnia Nowy Sącz, wyprzedzając Frajdę Zakopane i WKN Warszawa. Na 4. pozycji sklasyfikowany został najlepszy klub z naszego regionu - RysalSki Kraków. Triumfujący przed rokiem Sport Szok Kraków tym razem znalazł się na 5. pozycji, a Ikatur Ski Club Mogilany, który bronił brązu, sezon skończył na 9. miejscu.

Kilkorgu naszych alpejczyków udało się wywalczyć lokatę na podium indywidualnej „generalki”. W kategorii dzieci A najlepsza okazała się Joanna Książek (AN Skillz Kraków), która w 11 startach odniosła trzy zwycięstwa (i trzykrotnie była 2.). W juniorkach B brylowała natomiast Maja Chyla (Yeti Kraków). Czołowa polska zawodniczka punktowała w małopolskiej lidze w 7 imprezach, wygrywając aż 5 z nich. Jej klubowy kolega Wojciech Macheta wywalczył 2. lokatę w juniorach B (zwyciężył Wiktor Szczygieł z Narciarni).

Mistrzem Ligi MOZN został też Antoni Dulczewski (Sport Szok), który pomyślnie dla siebie zakończył zaciętą rywalizację z Piotrem Krawczykiem (Narciarnia). A. Dulczewski zwyciężył 5 razy, dwukrotnie był 2. i raz 3., a najgroźniejszego rywala wyprzedził tylko o 20 pkt. Na podium punktacji łącznej znalazł się również Wojciech Dulczewski, który w juniorach B zajął 3. miejsce. Ponadto z zawodników Sport Szok, w chłopcach C Maciej Jastrzębski był 3. (najlepszy okazał się Błażej Budz z Rusiń-Ski Bukowina Tatrzańska). W chłopcach AJan Łodziński (RysalSki) ostatecznie uplasował się na 3. miejscu (dwa zwycięstwa).

Dwoje medalistów Ligi MOZN ma Skimka Elan Team Skawina. W najstarszej kategorii, juniorów A, trzecie lokaty zajęli Anna Nowak (zwyciężyła Paulina Szybkowska ze Śmigu Zakopane) i Michał Styrylski.

Uroczyste podsumowanie Ligi MOZN i nagrodzenie najlepszych w sezonie zawodników zaplanowano na 21 maja w Niepołomicach.