Kraków: można się wpisać do księgi kondolencyjnej i uczcić...

Kraków: można się wpisać do księgi kondolencyjnej i uczcić pamięć Jana Olszewskiego

Zdjęcie autora materiału
Grzegorz Skowron

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Kraków: można się wpisać do księgi kondolencyjnej i uczcić pamięć Jana Olszewskiego
1/4
przejdź do galerii
W czwartek 14 lutego i w piątek 15 lutego w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie wyłożona będzie księga kondolencyjna, do której mogą wpisywać się wszyscy, którzy chcą uczcić pamięć zmarłego 7 lutego 2019 roku premiera Jana Olszewskiego.
Wpisów do księgi będzie można dokonywać w czwartek i piątek w godz. 8.00 – 20.00 oraz w sobotę w godz. 8.00 – 13.00.
Księga znajdować się będzie w siedzibie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie na ul. Basztowej 22, przy wejściu głównym (od strony ulicy Basztowej).
 
Do księgi wpisał się już wojewoda małopolski Piotr Ćwik.
"Odszedł człowiek odważny, uczciwy, oddany całkowicie  służbie dla ojczyzny! Kierując się w życiu codziennym najważniejszymi wartościami, Pan Premier Jan Olszewski w naturalny sposób stawał się autorytetem dla wielu osób  i środowisk.

Nade wszystko jednak budził podziw swoją służbą publiczną, którą traktował z należytą powagą i godnością, opierając się na głęboko zakorzenionym patriotyzmie. Jestem przekonany, że życzliwość i gotowość do działania, których uczył swoją postawą, zostały zaszczepione w sercach wielu osób. Na ręce rodziny i bliskich Pana Premiera Jana Olszewskiego przekazuję wyrazy współczucia!" – napisał wojewoda.
 
Jan Olszewski był obrońcą opozycjonistów w procesach politycznych w okresie PRL. Funkcję premiera pełnił w latach 1991-1992. Za swą służbę Polsce został odznaczony Orderem Orła Białego.

WIDEO: Żałoba narodowa po śmierci J. Olszewskiego potrwa dwa dni. Były premier spocznie na Powązkach Wojskowych

Źródło: TVN24/x-news

POLECAMY - KONIECZNIE SPRAWDŹ:

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
...

kraqus (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

Jak zwykle ignoruję takie wiadomości, tak tym razem po raz pierwszy pójdę dokonać wpisu. Za odwagę i uczciwość. A film "Nocna zmiana" powinien być lekturą obowiązkową na lekcjach w szkołach. Kawał...rozwiń całość

Jak zwykle ignoruję takie wiadomości, tak tym razem po raz pierwszy pójdę dokonać wpisu. Za odwagę i uczciwość. A film "Nocna zmiana" powinien być lekturą obowiązkową na lekcjach w szkołach. Kawał historii Polski bez którego zrozumienie współczesnego sporu politycznego jest niemożliwe. Dziękujemy. zwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo