Kraków #MuremZaOwsiakiem. Baner wspierający Jerzego Owsiaka...

Kraków #MuremZaOwsiakiem. Baner wspierający Jerzego Owsiaka na kładce nad Wielicką

Zdjęcie autora materiału
Piotr Ogórek

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Baner #MuremZaOwsiakiem, który zawisł w Krakowie
1/5
przejdź do galerii

Baner #MuremZaOwsiakiem, który zawisł w Krakowie ©Czytelnik

W całej Polsce trwa akcja #MuremZaOwsiakiem. Setki tysiące internautów namawiają szefa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, aby ten nie rezygnował z kierowania nią. W Krakowie jeden z mieszkańców przygotował duży baner, który zawisł na kładce dla pieszych nad ulicą Wielicką, jedną z głównych ulic miasta.
Jerzy Owsiak w poniedziałek 14 stycznia ogłosił, że rezygnuje z funkcji szefa WOŚP. Setki tysięcy Polaków nie zgodziło się z decyzją dyrygenta Orkiestry, który kieruje nią od 27 lat. W internecie szybko pojawiła się petycja #MuremZaOwsiakiem, w której ludzie nawołują Owsiaka, aby ten nie rezygnował. Podpisało się pod nią już ponad 100 tysięcy osób.

Owsiak zrezygnował z kierowania WOŚP po tragicznych wydarzeniach, do jakich doszło w niedzielny wieczór w Gdańsku, podczas finału Orkiestry.
Na scenę wdarł się uzbrojony mężczyzna Stefan W., który kilkukrotnie ugodził nożem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Rany okazały się niestety śmiertelne. Pomimo przeprowadzenia kilkugodzinnej operacji, prezydent Gdańska zmarł.

Jerzy Owsiak zaznaczył, że powodem złożenia przez niego rezygnacji, jest "sytuacja, w jakiej znajduje się Polska". Podkreślił, że zbyt dużo jest nienawiści, ataków, obrażania i złego języka.

- Fundacja WOŚP jest pięknym dziełem, które pomogło wielu ludziom, ale nie godzę się na tego typu zachowania. Jeśli mnie nie będzie, to może tym wszystkim szaleńcom będzie łatwiej - powiedział Jerzy Owsiak.

POLECAMY - KONIECZNIE SPRAWDŹ:FLESZ: Jedziesz na ferie? Niewiedza może Cię drogo kosztować


Komentarze (8)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Może poczekajcie na wyniki prokuratury?

AdamZ (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

To jak to jest? Winny i trzeba go wspierać? Czy niewinny i można zlekceważyć stawiane mu zarzuty? Ja zadam tylko jedno pytanie: Czy można byłoby uratować życie Adamowicza, gdyby na miejscu...rozwiń całość

To jak to jest? Winny i trzeba go wspierać? Czy niewinny i można zlekceważyć stawiane mu zarzuty? Ja zadam tylko jedno pytanie: Czy można byłoby uratować życie Adamowicza, gdyby na miejscu dyżurowała karetka pogotowia, jak wymaga tego przepis o imprezach masowych i o ile przez to opóźniło się przewiezienie rannego do szpitala?zwiń

Zdjęcie autora komentarza
Autor

Baloo_MTJS

Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

Niestety wczoraj do południa ktoś ściągnął baner:(

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
#KładkąZaOwsiakiem

popieram (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4

.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
melon

KR (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

ze złotego melona i mrówki całej też odchodzi ?

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
A gdzie praworządność

KR (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

To chyba nielegalne ?

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
bohater?

mikołaj (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 10 / 3

piękna idea zepsuta przez stworzenie prywatnych firm przez Owsiaka.dzisiaj bohaterami sa często ludzie o mało przejrzystej działalnosci,jak chocby Adamowicz.Plichta z amber gold oczyszczony z...rozwiń całość

piękna idea zepsuta przez stworzenie prywatnych firm przez Owsiaka.dzisiaj bohaterami sa często ludzie o mało przejrzystej działalnosci,jak chocby Adamowicz.Plichta z amber gold oczyszczony z zarzutów o przestepstwa skarbowe(przez kilka lat nie składał zeznań podatkowych)..jeszcze tylko odszkodowanie za aferę amber gold i bedzie nowy bohaterzwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Cyrk

Obywatel (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

Boże ,co za dramaturgia....Jurek, ty jesteś jak zdrowie.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Hehe

Hutas (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 10 / 5

Żałosne.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo