Kraków. Na Grzegórzkach otwarto największy klub fitness w...

Kraków. Na Grzegórzkach otwarto największy klub fitness w mieście [ZDJĘCIA]

Piotr Tymczak

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Kraków. Na Grzegórzkach otwarto największy klub fitness w mieście [ZDJĘCIA]
1/36
przejdź do galerii

©Fot. Andrzej Banaś

Przy al. Pokoju 16, na terenie KS Grzegórzecki, w poniedziałek otwarto klub fitness sieci Platinium. To największy tego typu obiekt w Krakowie.
Największy w mieście klub fitness sieci Platinium ma powierzchnię aż 4,5 tys. mkw. Powstał na terenie KS Grzegórzecki, gdzie planowano centrum sportu.

Teren przy al. Pokoju 16 miasto przekazało KS Grzegórzecki w wieczyste użytkowanie na 99 lat w 2008 r., aby klub się tam rozwijał. Plan był taki, że wybudowany zostanie ośrodek sportowy do squasha, badmintona, tenisa ziemnego i stołowego. Po wielu perturbacjach ostatecznie udało się wydbudować i urządzić w nowym obiekcie klub fitness.

W nowym klubie na trzech poziomach rozmieszczono 18 stref treningowych. Łączna liczba maszyn siłowych, które są w klubie to 110 sztuk, a suma obciążeń będzie wynosić ponad 8,5 tony.

Wejście do klubu fitness wyznaczono od al. Pokoju. Tam też jest wjazd dla samochodów. Będzie można je zostawić na parkingu na ponad 100 miejsc. Po wejściu do budynku klubu fitness przechodzi się do strefy szatni: dla mężczyzn na parterze, dla kobiet - na pierwszym piętrze. W głównej sali znajduje się gigantyczna siłownia i miniboisko do piłki nożnej.

Dodatkowe funkcje wyznaczono po bokach głównej sali. Z jednej strony, na poziomie 0 są dwa boiska do gry w squasha. Na górze urządzono natomiast strefę cardio wyposażoną w bieżnie, orbitreki itd. W klubie wyznaczono też strefy Eco Power i Cinema Cardio. W strefie Eco Power każda maszyna podczas użytku będzie wytwarzała prąd zasilający, a w Cinema Cardio można trenować i oglądać ciekawe kinowe produkcje jednocześnie. Sala fitness pomieści jednocześnie 60 osób.

W drugiej bocznej strefie na poziomie 0 znalazła się siłownia retro oraz strefa do gry w tenisa stołowego. Na górze wyznaczono sale do ćwiczeń fitness i strefę maszyn izotonicznych. W kompleksie znajdą się też m.in. dwie sauny suche.

W dniach od 10 do 12 września odbywają się dni otwarte, w ramach których wstęp jest bezpłatny dla każdego.

W kompleksie sportowym KS Grzegórzecki znajdują się także korty tenisowe i boiska sportowe. Zdaniem władz KS Grzegórzeki wybydowano obiekty, jakie zapowiadano. Odmienne zdanie mają w Urzędzie Miasta, który przekazał teren klubowi. W związku z tym gmina Kraków pozostaje w sporze z KS Grzegórzecki Spółka odnośnie kompleksowego zagospodarowania całej nieruchomości przy al. Pokoju. Nieruchomość ta miała być w całości zagospodarowana do marca 2015 r.; zgodnie z uchwałą Rady Miasta Krakowa miało to być ostateczny termin zakończenia zagospodarowania terenu (po wcześniejszych jego zmianach, datowanych począwszy od 2012 r.). Przedstawiciele KS Grzegórzecki podkreślają, że do 2015 r. wykonano stan surowy zamknięty obiektów i ich zdaniem było to zgodne z umową.

„W wyznaczonym terminie użytkownik wieczysty był zobowiązany do wybudowania: budynku wielofunkcyjnego centrum sportowo-rekreacyjnego, wielofunkcyjnej hali sportowej, zmodernizowania zespołu boisk z 4 kortami tenisowymi, wzniesienia dwóch boisk treningowych, wybudowania dróg i parkingu samochodowego na około 150 miejsc postojowych oraz urządzenia zieleni, czego nie wykonał w pełni zgodnie z pierwotną koncepcją, zaaprobowaną przez urząd oraz stosownie do obowiązujących w dacie podpisywania umowy ustanawiającej użytkowanie wieczyste decyzji architektoniczno-urbanistycznych. Najwięcej kontrowersji budzi fakt niezagospodarowania przez użytkownika wieczystego południowo-wschodniej części przedmiotowej nieruchomości, gdzie pierwotnie (i zgodnie z nadal obowiązującym pozwoleniem na budowę) powinna być wzniesiona hala sportowa" - informują w krakowskim magistracie.

W urzędzie dodają, że ze względu na niedotrzymanie wyżej wymienionego ostatecznego terminu zagospodarowania nieruchomości przy al. Pokoju zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie ustalenia dodatkowej opłaty rocznej, które jest w toku.

KONIECZNIE SPRAWDŹ:
Komentarze (2)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Inwestycja dla elit

Sokular (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Nie wiem czy będzie to dochodowe - to inwestycja dla elit.Miasto powinno pomyśleć o umasowieniu sportu.Liczba otyłych u nas jest dramatyczna - może są oni nieświadomi przyczyn a może jest tu...rozwiń całość

Nie wiem czy będzie to dochodowe - to inwestycja dla elit.Miasto powinno pomyśleć o umasowieniu sportu.Liczba otyłych u nas jest dramatyczna - może są oni nieświadomi przyczyn a może jest tu problem braku możliwości pozbycia się śmiertelnego zagrożenia.Trochę dziwne,że Państwo woli płacić wielokrotnie więcej za leczenie - interwencję niż za profilaktykę............może u nas MYŚLENIE JEST DEFICYTOWE????????????zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Jak to podnieść opłatę?

Jjjskks (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 6

Skoro nie zrealizowali umowy to rozwiązać i wystąpić o odszkodowanie a nie podnosić opłatę. Czemu w ten sposób w Krk legalizuje się wszelkie dziadostwa - mieszkania zamiast kompleksu sportowego.,...rozwiń całość

Skoro nie zrealizowali umowy to rozwiązać i wystąpić o odszkodowanie a nie podnosić opłatę. Czemu w ten sposób w Krk legalizuje się wszelkie dziadostwa - mieszkania zamiast kompleksu sportowego., apartamenty zamiast hotelu. Kiedy wreszcie koniec tej bandy zwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Polecamy

Kto zasługuje na tytuł Osobowość Roku 2018? [FINAŁ WOJEWÓDZKI]

Kto zasługuje na tytuł Osobowość Roku 2018? [FINAŁ WOJEWÓDZKI]

Porozmawiaj z Rybką MiniMini na żywo na ekranie!

Porozmawiaj z Rybką MiniMini na żywo na ekranie!

Wybieramy MISTRZÓW URODY w Małopolsce - GŁOSOWANIE

Wybieramy MISTRZÓW URODY w Małopolsce - GŁOSOWANIE

Ustawa tytoniowa: To jest wojna o ludzkie życie, a zarazem wielkie pieniądze

Ustawa tytoniowa: To jest wojna o ludzkie życie, a zarazem wielkie pieniądze