Kraków. Naukowiec z Uniwersytetu Jagiellońskiego na liście...

Kraków. Naukowiec z Uniwersytetu Jagiellońskiego na liście młodych europejskich liderów magazynu „Forbes”

Iwona Krzywda

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Dr Mateusz Hołda

Dr Mateusz Hołda ©Fot. Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press

Dr Mateusz Hołda znalazł się w zestawieniu „30 under 30” przygotowanym przez europejską edycję magazynu „Forbes”. Na listę trafiły osoby z całej Europy, które choć nie ukończyły jeszcze 30. roku życia, już są uznawane za liderów w swoich branżach.
Dr Mateusz Hołda

Dr Mateusz Hołda ©Fot. Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press

Magazyn biznesowy po raz czwarty przygotował specjalny wykaz przedsiębiorców, założycieli innowacyjnych biznesów, naukowców, działaczy społecznych, aktywistów, artystów, polityków czy sportowców, którzy mimo młodego wieku odnieśli europejski sukces. Dr Hołda został wyróżniony w kategorii „nauka i zdrowie”. „Forbes” docenił wkład Polaka w rozwój badań nad budową serca.

Dr Mateusz Hołda jest absolwentem studiów lekarskich Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, współzałożycielem i kierownikiem zespołu naukowego Heart Embryology and Anatomy Research Team (HEART), działającego przy Katedrze Anatomii CM UJ. Na co dzień zajmuje się analizą morfologii serca oraz trójwymiarową rekonstrukcją tego organu i tworzeniem modeli 3D. Tego rodzaju „odlewy” serca są następnie wykorzystywane nie tylko do celów naukowych, ale również w codziennej pracy lekarzy – do planowania terapii konkretnych pacjentów.

– Jestem szalenie szczęśliwy, że znalazłem się wśród najwybitniejszych i najbardziej perspektywicznych ludzi młodego pokolenia w Europie – mówi dr Mateusz Hołda, dodając, że to wyróżnienie dla całego zespołu HEART. – Badania nad strukturą układu sercowo-naczyniowego, zwłaszcza jego anatomią, dla wielu mogą wydawać się już nauką zamkniętą, w której nie można już zbyt wiele odkryć. Jak widać, przełamujemy ten stereotyp i prowadzimy najwyższej jakości badania morfologiczne, które są szeroko doceniane.

Miejsce na liście „Forbesa” to nie pierwsze prestiżowe wyróżnienie dla dra Hołdy. Jest on laureatem m.in. programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Najlepsi z Najlepszych” oraz „Diamentowego Grantu”, w ramach którego jako pierwszy w Polsce jeszcze przed ukończeniem studiów magisterskich zdobył tytuł doktora nauk medycznych.

POLECAMY - KONIECZNIE SPRAWDŹ:
FLESZ: PIT 2019 - rozliczenie będzie jeszcze prostsze

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Zapytaj lekarza

1 3 4 5 ... 28 »
28 stycznia

Światowy Dzień Trędowatych

zobacz więcej »