Kraków. Oddziały Szpitala Uniwersyteckiego najlepsze w...

Kraków. Oddziały Szpitala Uniwersyteckiego najlepsze w Polsce

Iwona Krzywda

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Archiwum

Archiwum ©Fot. Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press

Krakowski Szpital Uniwersytecki znalazł się na czele zestawień w dwóch kategoriach rankingu lecznic tygodnika „Wprost”. Za najlepszy w Polsce uznano: oddział urologii i urologii onkologicznej oraz oddział ginekologii i onkologii.
Archiwum

Archiwum ©Fot. Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press

W zestawieniu oddziałów urologicznych uniwersyteccy specjaliści triumfowali po raz drugi z rzędu. Eksperci docenili pracę zespołu prof. dr hab. med. Piotra Chłosty, m.in. w zakresie przeprowadzania operacji pacjentów cierpiących na zaawansowane nowotwory nerki.

– Dzięki doświadczeniu naszego zespołu te operacje, bardzo rozległe i obciążające dla chorych, charakteryzują się niskim odsetkiem śmiertelności i korzystnymi wynikami odległymi, czyli dobrym przeżyciem bez nawrotu choroby – mówi prof. dr hab. med. Piotr Chłosta, kierownik oddziału urologii i urologii onkologicznej SU.

Podobnie jak przed rokiem, krakowska lecznica została uznana za najlepszą w kraju także w zakresie ginekologii. Placówkę wyróżniono przede wszystkim za leczenie zmian przednowotworowych szyjki macicy metodami tradycyjnymi, elektrochirurgicznymi i laserowymi oraz za operacje wrodzonych wad narządu rodnego.

Ranking szpitali magazynu „Wprost”, w podziale na oddziały specjalizujące się w różnego rodzaju chorobach, powstał w oparciu o ankiety rozesłane do szpitali i następnie zweryfikowane przez zespół ekspertów. W ocenie poszczególnych jednostek pod uwagę wzięto m.in. zakres diagnostyki dostępnej w szpitalu, liczbę wykonywanych procedur medycznych, współczynnik zakażeń pooperacyjnych, liczbę lekarzy specjalistów, liczbę łóżek i sal operacyjnych.

ZOBACZ KONIECZNIE:
WIDEO: Mówimy po krakosku

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo