Kraków. Oddziały urzędu miasta zamknięte dla klientów. Powodem pandemia

JK
Zamknięte dla bezpośredniej obsługi klienta są wszystkie lokalizacje UMK, w tym Punkty Obsługi Mieszkańca w galeriach handlowych.
Zamknięte dla bezpośredniej obsługi klienta są wszystkie lokalizacje UMK, w tym Punkty Obsługi Mieszkańca w galeriach handlowych. Andrzej Banas / Polska Press
Udostępnij:
- Z uwagi na gwałtowny wzrost liczby zakażeń koronawirusem od 24 stycznia aż do odwołania wszystkie lokalizacje Urzędu Miasta Krakowa będą zamknięte dla bezpośredniej obsługi klienta - informuje magistrat. Z urzędem można skontaktować się m.in. elektronicznie lub przez telefon.

FLESZ - Oszuści podszywają się pod numer ZUS-u

Wyjątkiem są wszystkie umówione wcześniej i niezrealizowane dotychczas wizyty w UMK. Ustalone terminy wizyt zachowują ważność i ci mieszkańcy, mimo nowo wprowadzonych zasad, mogą przyjść na miejsce. Również rozpoczęte wcześniej i niezałatwione sprawy w UMK, wymagające obsługi bezpośredniej, zostaną załatwione w dotychczasowy sposób.

- Apelujemy o korzystanie ze zdalnego kontaktu z urzędem - podał urząd.

Bez zmian funkcjonują telefony informacyjne oraz dostęp teleinformatyczny do usług realizowanych przez UMK. Z urzędem można się kontaktować elektronicznie, dzwoniąc na numery telefonów stacjonarnych i komórkowych, wysyłając przesyłkę pocztową albo Paczkomatem Urząd 24 oraz rezerwując bezpośrednią wizytę, ale tylko w niektórych sprawach.

Sprawy, które można załatwić bezpośrednio w ramach umówionych wizyt w Urzędzie Stanu Cywilnego to: rejestracja urodzeń, rejestracja zgonów (bez umawiania się na wizytę), sprawy związane z zawarciem związku małżeńskiego, wydawanie odpisów i, zaświadczeń z rejestru stanu cywilnego, przyjmowanie oświadczeń, w tym m.in. o uznaniu ojcostwa/powrocie do nazwiska, noszonego przed zawarciem związku małżeńskiego, realizacja ceremonii przyjęcia oświadczeń o wstąpieniu w związek małżeński, zgodnie z przyjętymi zgłoszeniami i harmonogramem.

Wydział Spraw Administracyjnych: składanie wniosków o wydanie i odbiór dowodu osobistego, składanie wniosków do CEIDG
sprawy meldunkowe, przeprowadzenie zaplanowanych wcześniej rozpraw administracyjnych w Referacie Postępowań Administracyjnych.

Wydział Ewidencji Pojazdów i Kierowców: rejestracja pojazdów: złożenie wniosku o rejestrację pojazdu, odbiór dowodu rejestracyjnego, udział w postępowaniach w sprawach rejestracji pojazdów, prawa jazdy: odbiór uprawnień do kierowania pojazdami, złożenie wniosku o prawo jazdy, założenie profilu kandydata na kierowcę, udział w postępowaniach w sprawach karnych, transport i działalność regulowana: udzielanie i zmiany uprawnień transportowych, kontrole przedsiębiorców

Wydział Podatków i Opłat: obsługa kas, udział w toczących się postępowaniach podatkowych

Wydział ds. Przedsiębiorczości i Innowacji: Punkt Obsługi Przedsiębiorcy, wydawanie zaświadczeń z zakresu rewitalizacji

Wydział Planowania Przestrzennego: spotkania w ramach realizowanych wyłożeń miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.

Przesyłkę można również wrzucić do pojemnika umieszczonego w pobliżu wejścia do urzędu. Pojemniki takie znajdują się w 15 lokalizacjach, takich jak: al. Powstania Warszawskiego 10, os. Zgody 2, pl. Wszystkich Świętych 3-4, Rynek Podgórski 1, ul. Biskupia 18, ul. Dekerta 24, ul. Grunwaldzka 8, ul. Kasprowicza 29, ul. Lubelska 27, ul. Lubelska 29, ul. Mogilska 41, ul. Nowohucka 1, ul. Sarego 4, ul. Stachowicza 18, ul. Wielicka 28a.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Materiał oryginalny: Kraków. Oddziały urzędu miasta zamknięte dla klientów. Powodem pandemia - Gazeta Krakowska

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie