Kraków. Piknik Rodzinny w Szpitalu Specjalistycznym im. dr...

Kraków. Piknik Rodzinny w Szpitalu Specjalistycznym im. dr J. Babińskiego

Iwona Krzywda

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Archiwum

Archiwum ©Fot. Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press

W sobotę 19 maja na terenie Szpitala Specjalistycznego im. dr J. Babińskiego w Krakowie-Kobierzynie odbędzie się specjalny Piknik Rodzinny, który zakończy obchody setnej rocznicy założenia lecznicy.
Archiwum

Archiwum ©Fot. Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press

Dla wszystkich krakowian, którzy zdecydują się odwiedzić zespół szpitalno-parkowy w Kobierzynie organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. W programie znalazły się m.in. warsztaty dla dzieci i dorosłych (m.in. z zakresu florystyki, gotowania, malowania odlewów gipsowych czy tworzenia figurek z gliny), koncerty oraz prezentacje. Piknik będzie okazją, żeby obejrzeć wystawę fotografii prezentujących historię kobierzyńskiej lecznicy i specjalną ekspozycję pn. „Uważaj na głowę” o zaburzeniach psychicznych, ich objawach i trudnym procesie leczenia.Częścią imprezy będzie także kiermasz słodkości, ziół w doniczkach oraz wyrobów wykonanych w pracowniach terapii zajęciowych przez pacjentów szpitala. Przewidziano również prezentacje potraw przygotowywanych przez kuchnię działającą w lecznicy oraz tradycyjne spacery po zabytkowym zespole szpitalno-parkowym w towarzystwie przewodnika.

Piknik odbędzie się w sobotę 19 maja w godz. 10-16. Szczegółowy program wydarzenia jest dostępny na stronie internetowej szpitala, pod adresem: www.babinski.pl.

Impreza zakończy obchody rocznicy 100-lecia założenia kobierzyńskiej lecznicy. Dzień wcześniej – w piątek 18 maja – na terenie szpitala odbędzie się jeszcze specjalna konferencja pn. „Sto lat minęło i co dalej”, podczas której zostanie przedstawiona aktualna sytuacja placówki i perspektywy jej rozwoju.

ZOBACZ KONIECZNIE:
Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!


WIDEO: Poważny program - playlista 3 odcinków

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Zapytaj lekarza

1 3 4 5 ... 26 »
28 stycznia

Światowy Dzień Trędowatych

zobacz więcej »