Kraków. Podium 73. Tour de Pologne [ZDJĘCIA, WIDEO]

Aneta Żurek-Gulka
Zwycięzcą Tour de Pologne został Belg Tim Wellens. Ostatni etap, jazdę indywidualną na czas w Krakowie, wygrał Brytyjczyk Alex Dowsett. Było mało prawdopodobne, by finałowy etap (25 km po Krakowie) zmienił wcześniejszą klasyfikację generalną. Wellens uzyskał 13. czas, tracąc 1.31 min do zwycięzcy. Co ciekawe, na podium stanął także były skoczek narciarski Słoweniec Primoz Roglić, który był 3. Najlepszy z Polaków, Jarosław Marycz, zajął 19. miejsce; były mistrz świata w wyścigu ze startu wspólnego Michał Kwiatkowski był 47. W łącznym rankingu też nie mamy się czym pochwalić - 19. lokata Pawła Cieślika.

Autor: Krzysztof Kawa

Materiał oryginalny: Kraków. Podium 73. Tour de Pologne [ZDJĘCIA, WIDEO] - Gazeta Krakowska