Kraków. Przy szpitalu im. L. Rydygiera powstaje...

Kraków. Przy szpitalu im. L. Rydygiera powstaje specjalistyczne centrum leczenia oparzeń i chirurgii plastycznej

Iwona Krzywda

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Kraków. Przy szpitalu im. L. Rydygiera powstaje specjalistyczne centrum leczenia oparzeń i chirurgii plastycznej
1/22
przejdź do galerii
Na budowie Małopolskie Centrum Leczenia i Rehabilitacji Poparzeń oraz Chirurgii Plastycznej i Replantacyjnej, tworzonego przez krakowski szpital im. L. Rydygiera, wmurowano kamień węgielny.
Nowy ośrodek ma rozpocząć swoją działalność już za półtora roku. Pokieruje nim znana krakowska mikrochirurg dr n. med. Anna Chrapusta. W centrum swoje miejsce znajdą rozbudowane oddziały leczenia poparzeń oraz chirurgii plastycznej. Lekarze dostaną do dyspozycji nowoczesne sale zabiegowe, gabinety konsultacyjne, pracownie fizjoterapii i blok operacyjny wyposażony w innowacyjną aparaturę medyczną. Po uruchomieniu ośrodka pod opiekę specjalistów z „Rydygiera” będą mogły trafić także dzieci. Z myślą o nich powstanie dedykowana im „oparzeniówka” oraz oddział intensywnej terapii, niezbędny do wykonywania skomplikowanych zabiegów operacyjnych u maluchów.

Siedzibą centrum będzie nowy, trzypiętrowy obiekt, połączony specjalnym łącznikiem z głównym budynkiem szpitala. Jego stworzenie i wyposażenie pochłonie łącznie 34,37 mln zł. Większość potrzebnych środków szpital im. L. Rydygiera otrzymał w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego oraz z budżetu województwa. Z własnej kasy lecznica wyłoży 6,5 mln zł.

W krakowskiej lecznicy już teraz są przyjmowani chorzy z oparzeniami i wymagający pomocy chirurga plastycznego. Lekarze mają do dyspozycji jednak tylko 15 łóżek. Mimo to w szpitalu rocznie jest przeprowadzanych blisko 2 tys. operacji, a placówka pełni również tzw. dyżury replantacyjne, pomagając pacjentom z odciętymi kończynami czy palcami.

ZOBACZ KONIECZNIE:

WIDEO: Mówimy po krakosku - odcinek 12. Zróbże, idźże, weźże

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto
>>> Zobacz inne odcinki MÓWIMY PO KRAKOSKU

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Anioły w oddziale

Wei (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Miałem nie dawno temu pobyt szpitalny w Oddziale Oparzeń w Szpitalu im. Rydygiera. Szczerze mówiąc byłem w potrzebie oparzono mi 19% ciała. Wówczas pobytu miałem najlepsze warunki do leczenia,...rozwiń całość

Miałem nie dawno temu pobyt szpitalny w Oddziale Oparzeń w Szpitalu im. Rydygiera. Szczerze mówiąc byłem w potrzebie oparzono mi 19% ciała. Wówczas pobytu miałem najlepsze warunki do leczenia, najbardziej profesjonalne podejście do mojej choroby, oraz rodzinna atmosfera, personele przemili, anielska troska... naprawdę poziom leczenia światowy poziom lub wyższy. Chciałbym serdecznie podziękować za wszystko - uratowanie mi "Skórę". zwiń

Zapytaj lekarza

1 3 4 5 ... 28 »
28 stycznia

Światowy Dzień Trędowatych

zobacz więcej »