Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Remontów i zmian w ruchu przybywa

Piotr Rąpalski
Piotr Rąpalski
Urzędnicy zapowiadają kolejne zmiany na ulicach miasta. Dotyczą al. 29 Listopada, ul. Prądnickiej i ruchu w rejonie Zesławic.

FLESZ - Młode pokolenia na rynku pracy w Polsce

od 16 lat

Rozbudowa al. 29 Listopada:

Od 5.05 od godz. 7.00 do 10.05 do godz. 18.00 zmieni się organizacja ruchu na al. 29 Listopada na odcinku od skrzyżowania z ul. Woronicza do skrzyżowania z ul. Nad Strugą. Prowadzone tam będą roboty związane z przebudową sieci teletechnicznych. Roboty będą realizowane etapami.

W pierwszym etapie – 5 maja – zajęty będzie prawy skrajny pas jezdni al. 29 Listopada w kierunku Warszawy oraz cały chodnik. Dla ruchu pozostanie jeden pas, zaś ruch pieszy zostanie poprowadzony tymczasowym ciągiem pieszym wzdłuż wygrodzenia terenu prowadzenia robót.

W drugim etapie – 6 maja – roboty przeniosą się na lewy pas jezdni al. 29 Listopada w kierunku Warszawy. Kierowcy będą mieli do dyspozycji jeden pas ruchu. Dodatkowo wyłączony będzie lewoskręt z al. 29 Listopada w ul. Woronicza. Pojazdy zostaną poprowadzone na tymczasową zawrotkę zlokalizowaną pod estakadą na ul. Opolskiej. Ruch pieszy będzie odbywał się bez zakłóceń.

W trzecim etapie – 9 maja – ponownie zajęty będzie prawy pas jezdni al. 29 Listopada w kierunku Warszawy oraz cały chodnik. Dla ruchu kołowego pozostanie jeden pas, zaś ruch pieszy zostanie poprowadzony tymczasowym ciągiem pieszym wzdłuż wygrodzenia terenu prowadzenia robót.

W czwartym etapie – 10 maja – roboty przeniosą się na lewy pas jezdni al. 29 Listopada w kierunku Warszawy, dla ruchu kołowego pozostanie jeden pas. Ruch pieszy będzie odbywał się bez zakłóceń.

Przywrócenie ruchu dwukierunkowego na ul. Prądnickiej

Kończy się pierwszy etap remontu ulicy Prądnickiej. W związku z tym w sobotę, 30 kwietnia, przywrócony zostanie ruch dwukierunkowy na odcinku od wiaduktu kolejowego do pętli autobusowej „Nowy Kleparz”. Linie autobusowe nr 140, 154, 164, 337 i 669 powrócą na swoje stałe trasy w tym rejonie miasta.

Dla linii nr 669 przywrócenie stałej trasy nastąpi od nocy z 29 na 30 kwietnia. Linia będzie kursować we wszystkie dni tygodnia w związku z wyłączeniem ruchu tramwajowego do pętli „Krowodrza Górka”.

Zostaną zlikwidowane tymczasowe przystanki autobusowe: „Nowy Kleparz” 71 (na ul. Wrocławskiej) i „Bratysławska” 72 (na ul. Bratysławskiej).

Uwaga! Od środy, 4 maja, planowane jest rozpoczęcie kolejnego etapu prac na ul. Prądnickiej, w związku z czym zostaną wprowadzone następne zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych.

Wyłączenie z ruchu ulicy Ku Raciborowicom

Blisko 150-metrowy odcinek ul. Ku Raciborowicom zostanie w najbliższy piątek, 29 kwietnia, wyłączony z ruchu kołowego na okres około pięciu miesięcy. Wszystko w związku z realizacją przez GDDKiA budowy drogi ekspresowej S7 na odcinku między Krakowem a Widomą.

Kierowcy będą kierowani na objazd przez ul. Gustawa Morcinka oraz miejscowości Prusy, Zastów i Raciborowice. Ruch pieszy i rowerowy będzie dopuszczony po istniejącym bypassie. Nowa organizacja ruchu zacznie obowiązywać o godz. 8.30.

Wyłączenie tego fragmentu drogi podyktowane jest kwestiami bezpieczeństwa. W tym rejonie prowadzone są prace w ramach budowy drogi ekspresowej S7. Przewidują one m.in. budowę wiaduktu nad ul. Ku Raciborowicom.

Zgodnie z przyjętym harmonogramem realizacja 18,3-kilometrowego odcinka S7 Kraków – Widoma potrwa do 2024 roku. Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm Gülermak i Mosty Łódź.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Kraków. Remontów i zmian w ruchu przybywa - Gazeta Krakowska

Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski