Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Remonty na dwóch skrzyżowaniach. Będą zmiany w ruchu

Piotr Rąpalski
Piotr Rąpalski
Chodzi o przebudowę al. 29 Listopada i jej skrzyżowanie z ul. Lublańską. Tam robotnicy zaliczyli poślizg z powodu pewnej niespodzianki. Drugie miejsce to skrzyżowanie Telekiego-Strumienna-Tarnobrzeska-Pierzchówka.

FLESZ - Wiosna w Polsce

od 16 lat

Prace na skrzyżowaniu al. 29 Listopada i ul. Lublańskiej do 3 marca

Wykonawca rozbudowy al. 29 Listopada jest zmuszony do wydłużenia robót sieciowych na skrzyżowaniu z ulicą Lublańską do 3 marca. Powodem są niezinwentaryzowane na mapach obiekty budowlane i sieci teletechniczne, na które natrafiono na terenie objętym remontem.

Przypomnijmy, że od 17 stycznia na skrzyżowaniu ulicy Lublańskiej i alei 29 Listopada trwa kolejny etap robót związanych z budową kanalizacji deszczowej w ramach rozbudowy al. 29 Listopada do granic miasta. Prace objęły pasy ruchu na obu jezdniach. Dla kierowców dostępne są po dwa pasy jezdni w ciągu al. 29 Listopada w każdą ze stron. W rejonie prowadzonych prac zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Wprowadzony jest też zakaz skrętu w lewo z al. 29 Listopada w ul. Lublańską (kierunek Nowa Huta). Objazd do Lublańskiej poprowadzono al. 29 Listopada oraz ulicami Powstańców oraz ul. Strzelców. Kierowcy mogą też korzystać z przełączki pod estakadą od strony ul. Lublańskiej.

Pierwotnie zakładano, że ten etap prac zakończy się 16 lutego. Niestety, z uwagi na natrafienie na niezinwentaryzowane na mapach punkty, wykonawca rozbudowy al. 29 Listopada jest zmuszony do wydłużenia robót na tym skrzyżowaniu i utrzymania tymczasowej organizacji ruchu.

Przebudowa skrzyżowania Telekiego-Strumienna-Tarnobrzeska-Pierzchówka

Zgodnie z zapowiedziami, ruszyły prace związane z przebudową układu drogowego w rejonie ulic: Telekiego, Strumiennej, Tarnobrzeskiej i Pierzchówka. Roboty realizowane będą przez dewelopera w ramach inwestycji niedrogowej. Wprowadzone zostały zmiany w organizacji ruchu.
W ramach inwestycji niedrogowej deweloper przebuduje skrzyżowanie Telekiego, Strumiennej, Tarnobrzeskiej i Pierzchówka, wybuduje nowe chodniki i przejścia dla pieszych, przebuduje sieci podziemne (w tym elektryczną i kanalizacyjną).

W poniedziałek, 14 lutego br. skrzyżowanie ulic: Telekiego-Strumienna-Tarnobrzeska-Pierzchówka zostało zamknięte dla ruchu ogólnego. Dojazd do posesji przy ul. Strumiennej jest zachowany (od strony ul. Telekiego). Podobnie – zapewnione jest przejście dla pieszych w rejonie prac. Dla ruchu ogólnego wyznaczono objazdy:

– od strony ul. Turowicza: Turowicza, Herberta, Bujaka, Halszki, Beskidzką do Tarnobrzeskiej lub Malwową do Pierzchówka;

– od strony ul. Beskidzkiej: Beskidzką, Halszki, Bujaka, Herberta, Turowicza do Telekiego.

Zakończenie prac planowane jest na koniec czerwca br.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Kraków. Remonty na dwóch skrzyżowaniach. Będą zmiany w ruchu - Gazeta Krakowska

Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski