Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Remonty. Znów zamieszanie na al. 29 Listopada i inne utrudnienia

Piotr Rąpalski
Piotr Rąpalski
Dwudniowe zawężenie pasa wjazdowego al. 29 Listopada przy skrzyżowaniu z Witkowicką jest konieczne w związku z pracami przyłączeniowymi kanalizacji deszczowej. Utrudnienia pojawią się 2 i 3 czerwca.

FLESZ - Jest projekt zmian w kodeksie pracy

od 16 lat

Od 2 czerwca od godz. 7.00 do 3 czerwca do godz. 17.00 zostanie wprowadzona czasowa zmiana organizacji ruchu na al. 29 Listopada w rejonie skrzyżowania z ul. Witkowicką. Prowadzone tam będą roboty są związane z II etapem realizacji przyłączenia kanalizacji w ciągu ul. Węgrzeckiej i al. 29 Listopada.

Na al. 29 Listopada w kierunku Krakowa nastąpi zawężenie prawego pasa jezdni na skrzyżowaniu z ul. Witkowicką do 3 m. Prawy pas ruchu zawężony będzie na wyjeździe z ul. Witkowickiej.

Rozbudowa al. 29 Listopada dotyczy odcinka ok. 2,6 km od ul. Woronicza do granicy miasta. Polega na poszerzenie jej do dwóch jezdni posiadających po 2 pasy ruchu, odcinkowo z dodatkowym pasem dla komunikacji zbiorowej. W ramach zadania powstaje 5,3 km ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych, 3,8 km buspasów, a tam gdzie to konieczne, ustawione zostaną ekrany akustyczne. Projekt przewiduje łącznie przebudowę i budowę aż 15 skrzyżowań z ulicami dochodzącymi do wylotówki na Warszawę. Przebudowywane są dwa wiadukty kolejowe, a także infrastruktura techniczna.

Przegląd remontów w dzielnicach

Dzielnica V – Krowodrza

W dzielnicy w środę, 1 czerwca rozpocznie się remont sfatygowanego fragmentu ul. Racławickiej. Pracami objęty będzie odcinek od Kazimierza Wielkiego do Mazowieckiej. W pierwszej kolejności remontowany będzie chodnik po stronie zachodniej (od ul. Kazimierza Wielkiego) – w tym czasie odcinkowe zwężenia przez okres ok. miesiąca oraz miejscami brak możliwości parkowania. W czasie wymiany nawierzchni – połówkowe zamknięcie ulicy oraz brak możliwości parkowania. Ruch utrzymany.

Zgodnie z zatwierdzeniem w rejonie prowadzonych prac ręczne kierowanie ruchem przez osoby uprawnione.

Prace zakończą się w lipcu br., a ich koszt to ok. 800 tys. zł.

Dzielnica VI – Bronowice

W czwartek, 2 czerwca ruszą prace na zniszczonym fragmencie ul. Balickiej. Remontem objęty będzie odcinek od ul. prof. T. Spiczakowa do granicy miasta.

Roboty będą etapowane (osiem etapów). W pierwszym etapie – remont chodnika na odcinku ok. 50 m (po stronie prawej w kierunku miasta na jezdni wyznaczony korytarz dla pieszych) – do połowy lipca br. O kolejnych etapach będziemy informować w osobnych komunikatach.

Cały remont potrwa do końca lipca br., a jego koszt to ok. 980 tys. zł.

Dzielnica XVII – Wzgórza Krzesławickie

W dzielnicy w poniedziałek, 30 maja ruszą prace na ul. Studziennej (od posesji nr 2 do skrzyżowania z ul. Stefczyka, koszt ok. 120 tys. zł) oraz na ul. Stefczyka (cała jezdnia, koszt ok. 350 tys. zł). Podczas robót na ul. Studziennej ruch będzie utrzymany, z kolei na ul. Stefczyka będą odcinkowe zamknięcia jezdni (dojazd do posesji zachowany).

Zakończenie tych robót planowane jest z końcem czerwca br.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Kraków. Remonty. Znów zamieszanie na al. 29 Listopada i inne utrudnienia - Gazeta Krakowska

Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski