Kraków. Skorzystaj z bezpłatnego badania płuc i analizy...

Kraków. Skorzystaj z bezpłatnego badania płuc i analizy wieku serca

Iwona Krzywda

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Kraków. Skorzystaj z bezpłatnego badania płuc i analizy wieku serca

©Materiały prasowe

We wtorek 19 lutego zainteresowani mieszkańcy Krakowa będą mogli wykonać darmowe badania profilaktyczne płuc i serc.
Kraków. Skorzystaj z bezpłatnego badania płuc i analizy wieku serca

©Materiały prasowe

Akcję bezpłatnej diagnostyki po raz kolei organizuje Fundacja Ziko dla Zdrowia. W ramach niej będzie można wykonać m.in. spirometrię, która służy rozpoznaniu i ocenie stanu płuc. Tego rodzaju badanie powinno być wykonywane co najmniej dwa razy w roku przez palaczy, osoby, które męczy przewlekły kaszel czy duszności.

Na pokładzie busa Fundacji Ziko dla Zdrowia specjaliści będą również przeprowadzać analizę wieku serca. Odbywa się ona w oparciu o algorytm opracowany przez Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne. Tego rodzaju analiza pozwala na podstawie wywiadu z pacjentem, pomiaru ciśnienia tętniczego krwi, masy ciała czy zawartości tkanki tłuszczowej oszacować prawdopodobieństwo wystąpienia chorób układu sercowo-naczyniowego. Każde badanie kończy się wydrukowaniem wyniku, omówieniem go i ewentualnym zleceniem dalszych konsultacji lekarskich.

Specjalistyczny bus zdrowotny pojawi się we wtorek 19 lutego na parkinu przy nowo otwartym C.H. ATUT Ruczaj przy ul. Czerwone Maki 33. Z diagnostyki będzie można skorzystać w godz. 10-18. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują wcześniejsze zapisy. Rejestracja jest prowadzona pod numer telefonu 12/ 687-57-90 (w godz. 8-17), za pośrednictwem poczty elektronicznej: kontakt@zikodlazdrowia.org oraz na miejscu w dniu badań.
POLECAMY - KONIECZNIE SPRAWDŹ:

FLESZ: PIT 2019 - rozliczenie będzie jeszcze prostsze

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Zapytaj lekarza

1 3 4 5 ... 28 »
28 stycznia

Światowy Dzień Trędowatych

zobacz więcej »