Kraków. Ślubowanie nowych policjantów w garnizonie [ZDJĘCIA]

Kraków. Ślubowanie nowych policjantów w garnizonie [ZDJĘCIA]

Piotr Rąpalski

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

1/46
przejdź do galerii

©Policja

10 lipca br. na terenie Oddziału Prewencji Policji w Krakowie odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Ślubowanie odebrał Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor dr Krzysztof Pobuta. Komendant życzył młodym adeptom sztuki policyjnej powodzenia i satysfakcji w służbie. Do nowoprzyjętych przemówili również komendanci z jednostek Policji, do których po zakończonym przeszkoleniu trafią świeżo upieczeni policjanci.
Słowa policyjnej roty wypowiedziało 58 funkcjonariuszy, którzy już wkrótce zasilą szeregi małopolskiej policji. Teraz przed nowo przyjętymi policjantami przeszkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach małopolskiego garnizonu policji.

Najwięcej z nich trafiło do Krakowa – 16 osób zasiliło szeregi Komendy Miejskiej Policji. Również Komenda Wojewódzka Policji zyskała nowych funkcjonariuszy. Zasilone zostały także szeregi komend powiatowych i komisariatów w regionie. Najwięcej bo 8 nowych funkcjonariuszy trafiło do Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu przydzielonych zostało 6 policjantów. Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie wzmocniona została przez 7 nowych funkcjonariuszy. Komenda Powiatowa Policji w Krakowie, Komenda Powiatowa Policji w Bochni oraz Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach zyskały po 2 młodych adeptów sztuki policyjnej. W jednostkach Policji w Limanowej, Olkuszu, Proszowicach oraz Zakopanem służbę rozpoczęło po 1 nowym funkcjonariuszu.

To czwarte w tym roku przyjęcie do służby w jednostkach Policji w naszym województwie. W 2018 roku Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie przyjął do służby w podległych jednostkach 174 osoby.

Małopolska Policja cały czas rekrutuje i zaprasza w swoje szeregi. Szczegółowe informacje dotyczące zasad rekrutacji dostępne są na stronie internetowej www.malopolska.policja.gov.pl/pl/praca-w-policji lub pod numerem telefonu 12-6154068, email: dobor@malopolska.policja.gov.pl, jak również można je uzyskać osobiście w KWP w Krakowie przy ul. Mogilskiej 109, bud. 9, w Sekcji Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia.

ZOBACZ KONIECZNIE:Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!


Wideo: Co Ty wiesz o Krakowie?

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Koniecznie

olo (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 7

Do słów roty ślubowania trzeba dołożyć zwrot: Ślubuję, że się nie zwolnię do cywila, jak zobaczę w jakie szambo wdepnąłem i będę się żywił satysfakcją i etosem służby. Jak tego nie zrobią, to po...rozwiń całość

Do słów roty ślubowania trzeba dołożyć zwrot: Ślubuję, że się nie zwolnię do cywila, jak zobaczę w jakie szambo wdepnąłem i będę się żywił satysfakcją i etosem służby. Jak tego nie zrobią, to po sześciu miesiącach szkolenia z 58 zostanie z trzydziestu. I to tylko tych, co mają już zapewnione dobrze płatne miejsca za biurkamizwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Polecamy

NAUCZYCIEL ROKU | Wielki finał wojewódzki

NAUCZYCIEL ROKU | Wielki finał wojewódzki

Krakowskie restauracje wyróżnione w czerwonym Przewodniku Michelin

Krakowskie restauracje wyróżnione w czerwonym Przewodniku Michelin

SPORTOWIEC MAŁOPOLSKI 2018 | Wybieramy najlepszych i najpopularniejszych sportowców

SPORTOWIEC MAŁOPOLSKI 2018 | Wybieramy najlepszych i najpopularniejszych sportowców

Bezdymna rewolucja - czy Polska wykorzysta tę szansę?

Bezdymna rewolucja - czy Polska wykorzysta tę szansę?