Kraków. Spadła liczba abonamentów postojowych. W pół roku...

Kraków. Spadła liczba abonamentów postojowych. W pół roku „zniknęło” kilka tysięcy mieszkańców centrum

Zdjęcie autora materiału
Piotr Ogórek

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Strefa Płatnego Parkowania
1/8
przejdź do galerii

Strefa Płatnego Parkowania ©Aneta Żurek

O ponad pięć tysięcy zmalała liczba abonamentów postojowych dla mieszkańców, po zaostrzeniu zasad wydawania abonamentów. Urzędnicy mówią, że znikły w ten sposób abonamenty dla osób, którym nie przysługiwały. W ostatnich miesiącach przez strefę płatnego parkowania przeszło sporo zmian. Niewykluczone, że będą kolejne, w tym ustanowienie stref z wyższą opłatą za postój.
Na koniec roku 2017 w Krakowie wydanych było 33 208 abonamentów postojowych dla mieszkańców. Na koniec czerwca tego roku ich liczba wynosiła 28 127. Skąd taki drastyczny spadek? To efekt zmiany przepisów o wydawaniu abonamentów, które weszły w życie z początkiem tego roku. Zmiany ukróciły wydawanie „lewych” abonamentów dla „mieszkańców”, którzy wcale nie mieszkali w danej podstrefie płatnego parkowania. Wcześniej dochodziło do takich sytuacji, że na jednego mieszkańca było wydanych nawet 12 abonamentów. Pod koniec 2017 roku, gdy przepisy zostały uchwalane, urzędnicy szacowali, że nawet 5,5 tys. abonamentów mieszkańca posiadają osoby, które nie mieszkają na obszarze strefy płatnego parkowania.

Ubiegłoroczna uchwała, która wprowadziła zmianę przepisów od 8 stycznia, zaostrzyła rygory wydawania abonamentów oraz podzieliła podstrefę płatnego parkowania P1 na cztery mniejsze podstrefy - P1I, P1II, P1III i P1IV. Powodem zmian było podejrzenie, że z abonamentów nie korzystają ci, którzy są do tego upoważnieni.

5500 nielegalnych abonamentów


- Według naszych szacunków, ok. 5,5 tys. abonamentów posiadają osoby, które nie mieszkają na obszarze strefy płatnego parkowania - mówił na początku stycznia Piotr Kącki, ówczesny członek zarządu Miejskiej Infrastruktury, spółki odpowiedzialnej za zarządzanie strefą płatnego parkowania. Przed zmianą przepisów było wiele osób, którym samochody użyczyły do użytkowania inne osoby. Rekordzista dysponował 21 samochodami, które w teorii pożyczył od innych ludzi i dla wszystkich występował o abonament mieszkańca.

- Obecne przepisy pozwalają jednemu mieszkańcowi na otrzymanie jednego abonamentu postojowego za 10 zł. Przykładowo, mąż z żoną i dorosłymi dziećmi - każdy może wystąpić o abonament na jeden samochód. Wszystkie muszą być jednak zarejestrowane tam, gdzie zameldowani są ich właściciele. Jeśli prowadzą firmę pod tym samym adresem, to mogą mieć dodatkowo jeszcze jeden samochód, na który mogą wziąć abonament - wyjaśnia Bartosz Piłat z Miejskiej Infrastruktury.

Co z osobami, które mieszkają np. w wynajmowanym mieszkaniu w strefie? Wtedy taka osoba powinna się zameldować, chociażby na pobyt czasowy, i przerejestrować samochód na ten adres.

- To zajmuje kilkanaście dni, ale tylko wtedy możemy otrzymać abonament mieszkańca - zaznacza Piłat. - Zameldowanie i zarejestrowanie samochodu w miejscu zamieszkania, to obowiązki niezależne od regulaminu strefy płatnego parkowania, choć oczywiście wszyscy podchodzimy do nich raczej luźno. W tym przypadku nie było lepszej metody, by określić, kto realnie jest mieszkańcem strefy.

Dane z Miejskiej Infrastruktury, które udostępniła strona Pieszy Kraków na Facebooku, pokazują skalę zmian w ciągu pół roku. Jeszcze pod koniec 2017 wydanych było 33 208 abonamentów. W połowie tego roku ich liczba spadła do 28 127. Największa zmiana jest na ternie Starego Miasta i strefy P1. Liczba abonamentów spadła z 8705 do 6845. W strefie P5, na Starym Podgórzu, liczba abonamentów spadła z 2753 do 2095.

- Zakładamy, że jakiś procent znikających abonamentów dotyczy osób, które rzeczywiście miały więcej niż jeden samochód. Teraz niestety nie można uzyskać abonamentu mieszkańca na jedną osobę na więcej niż jedno auto - zaznacza Piłat. W takiej sytuacji trzeba wykupić abonament ogólnodostępny, za 250 zł za miesiąc. I tak się dzieje, ponieważ liczba tych abonamentów wzrosła. Na koniec 2017 roku było ich 1526, a w połowie tego roku już 1893.

- Zobaczymy, jak sytuacja będzie wyglądała pod koniec grudnia, kiedy stracą ważność ostatnie abonamenty wydane pod koniec 2017 roku, jeszcze na starych zasadach. Nie ma mowy o krzywdzeniu mieszkańców. Jedyną uciążliwością mogłoby być przerejestrowanie samochodu pod aktualnie zamieszkiwany adres - zaznacza Piłat. Urzędnicy szacują, że na koniec roku ubędzie ok. 1-2 tys. abonamentów.

Podwyżka cen za postój?


Przy reorganizacji SPP zniknęło 3 tys. miejsc parkingowych. Urzędnicy przekonują, że w związku z powyższym wcale nie pogorszyła się sytuacja jeśli chodzi o znalezienie miejsca do zaparkowania, a wręcz się poprawiła.

Kolejną rewolucją, która może czekać strefę płatnego parkowania jest podwyżka stawek godzinowych za parkowanie. Umożliwia to podpisana niedawno przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawa. Maksymalna stawka może wynieść 9,45 zł za pierwszą godzinę. Krakowscy urzędnicy na razie nie wiedzą, czy skorzystają z nowych zapisów.

Jak udało nam się dowiedzieć, w Zarządzie Infrastruktury Komunalnej i Transportu za 2 tygodnie zostanie zamówiona analiza, jak kształtuje się popyt na miejsca postojowe po ostatnich zmianach w strefie płatnego parkowania. Analiza ma być gotowa pod koniec roku i wtedy urzędnicy zastanowią się, co dalej. Decyzja i tak będzie należeć do Rady Miasta Krakowa. Warianty, jakie można wprowadzić są różne. Utrzymanie dotychczasowej stawki 3 zł, podniesienie jej do 5 zł lub pierwsza godzina za 3 zł, a każda następna za o wiele wyższą stawkę.

W zeszłym roku wpływy ze SPP wyniosły niecałe 53 mln zł. W tym roku, za pierwsze półrocze wpływy oscylują wokół 27 mln zł, co wskazuje, że za cały rok mogą być wyższe niż w 2017.

Nowe zasady


Abonament postojowy przysługuje osobom zameldowanym na obszarze strefy płatnego parkowania w Krakowie i rozliczającym tutaj podatek. W biurze strefy płatnego parkowania należy przedstawić oryginał pierwszej strony PIT za rok poprzedni.

W przypadku posiadania samochodu na zasadzie własności lub współwłasności powinniśmy okazać dowód rejestracyjny pojazdu z adresem zamieszkania właściciela lub współwłaściciela zgodnym z adresem zameldowania. Pojedyncza osoba uprawniona jest do nabycia jednego abonamentu postojowego mieszkańca.

Abonament postojowy typu „N” wydawany jest dla jednego pojazdu osoby niepełnosprawnej zameldowanej na terenie Małopolski, na podstawie ważnej karty parkingowej osoby niepełnosprawnej.

ZOBACZ KONIECZNIE:

Komentarze (43)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Dużo ludzi się wyprowadza

Grino (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Nie chcę twierdzić, że spadek abonamentów to tylko wyprowadzki, ale Ja i wiele rodzin w pobliskich kamienicach wyprowadziło się w ostatnich 3 miesiącach. Raczej ludzie to planowali już od roku i...rozwiń całość

Nie chcę twierdzić, że spadek abonamentów to tylko wyprowadzki, ale Ja i wiele rodzin w pobliskich kamienicach wyprowadziło się w ostatnich 3 miesiącach. Raczej ludzie to planowali już od roku i większość wolała załatwić to przez wakacje.zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Krakow

Reter (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Wyższe opłaty postojowe, przekazanie miasta w latyfundia dla deweloperki, betonowanie miasta blok na bloku Majchrowski powinien być dożywotnio prezydentem zasługuje na to, super prezydent , sam...rozwiń całość

Wyższe opłaty postojowe, przekazanie miasta w latyfundia dla deweloperki, betonowanie miasta blok na bloku Majchrowski powinien być dożywotnio prezydentem zasługuje na to, super prezydent , sam nyłem świadkiem jak się wygrywa konkursy na pracę w urzędzie miastazwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Magia urzędniczej statystyki...

Verdu (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

Żeby pokazać jak bardzo statystyki mogą być złudne wystarczy przytoczyć przykład Watykanu. Ponad 10% jego mieszkańców stanowią gwardziści co czyni stolicę kościoła katolickiego jednym z najbardziej...rozwiń całość

Żeby pokazać jak bardzo statystyki mogą być złudne wystarczy przytoczyć przykład Watykanu. Ponad 10% jego mieszkańców stanowią gwardziści co czyni stolicę kościoła katolickiego jednym z najbardziej zmilitaryzowanych krajów na świecie. Ale czy to oznacza, że jest to kraj na granicy wojny? Nic bardziej mylnego! To tylko magia statystyki, ponieważ ciężko nazwać Gwardie Szwajcarską, w której skład wchodzi 110 żołnierzy potęgą militarną. Jeżeli wytłumaczenie wartości wyliczeń magistratu mamy już za sobą to wróćmy do naszego ogródka, czyli na krakowskie ulice. Ja też ostatnio stałem się częścią tej magicznej statystyki i mój abonament "znikł"! Na wstępie dodam dla ewentualnie zainteresowanych, iż jestem krakusem z dziada pradziada, ale kiedy wybił mi 22 rok życia postanowiłem wyfrunąć z rodzinnego gniazda. Po pierwsze, bo chciałem odciążyć rodziców, a po drugie doszedłem do wniosku, że skoro studiuje i pracuje to pora wziąć za siebie pełną odpowiedzialność. Zamieszkałem na Kazimierzu i od samego początku kiedy nieśmiało podnosiłem, że to czy tamto jest w centrum dziwne zawsze słyszałem, iż "mieszkasz na starym mieście musisz liczyć się z niedogodnościami". Jasne, wprowadzając się tu godziłem się, że zimą jest dość chłodno w źle zaizolowanej kamienicy, że powietrze bywa gorszej jakości i na ogół bywa głośniej niż w innych częściach Krakowa. Godziłem się na wszystko co mogłem przewidzieć w chwili wprowadzania się do moich nowych czterech kątów. Ale zmiany w życiu mieszkańca starego miasta stanowią chyba jego immanentną część. Pogodziłem się jakoś ze zmniejszoną ilością miejsc parkingowych, pogodziłem się ze zmianą organizacji ruchu. Cóż koszt życia w centrum... Ale ostatnio przychodzę do biura SPP chcąc przedłóżyć mój abonament. Oczywiście dla ułatwienia posiadam wszystkie dokumenty (jak mi się wtedy wydawało). Nic nie może stać na przeszkodzie, w końcu przechodzę tę formalność od czterech lat. I tu moje zdziwienie... Nie mogę dostać abonamentu, bo nie mam pitu oraz zmienionego adresu w dowodzie rejestracyjnym. Jak jeszcze pit mogę zrozumieć, bo mieszkam w danym mieście to warto się dołożyć do jego utrzymania, ale zmiana danych w dowodzie rej. to jakiś przykry żart. Zostaje odesłany z niczym. Ale w porównaniu do innych oszczędzam cierpkich słów panią pracujących w SPP, w końcu nie ich wina, że zmieniło się rozporządzenie. Lecz wychodząc strasznie mnie ciekawiło nazwisko osoby która wymyśliła ten chory akt prawny oraz radnych którzy za nim złożyli swój głos. Cóż od dziś nie mogę zaparkować pod własnym mieszkaniem pomyślałem. Oczywiście złożyłem wniosek o nowy dowód rej., ale muszę czekać na jego wydanie. Co zatem zrobić? Widzę, że wielu komentujących wyznaje pogląd, iż auta należy w ogóle wyrzucić z centrum, a niektórzy chcieli by zwiększenia kosztów parkowania właśnie dla mieszkańców, bo ośmielają się parkować blisko swojego miejsca zamieszkania - "chcą parkować niech płacą niegodziwcy". Wychodząc z tego założenia "wyrzuciłem" moje auto z centrum na znajdujące się po drugiej stronie Wisły osiedle Podwawelskie i pieszo doszedłem do swojego mieszkania (naprawdę polecam taki spacerek z trzema siatkami całotygodniowych zakupów). Lecz już drugiego dnia podczas parkowania zaczepił mnie słowami starszy mężczyzna: " Pan tu nie mieszka, więc proszę nie parkować. Widziałem z okna jak wczoraj też Pan tu parkował". W sumie ma rację. Zauważyłem w tym miejscu pewną prawidłowość. Wszyscy mieszkańcy, nawet najbardziej peryferyjnych dzielnic roszczą sobie prawo do wypowiadania się na temat centrum, ale od dzielnicy "wara". Reasumując jeżeli ktoś zdecydował się gdzieś zamieszkać to podjął taką decyzję na lata i nie można co roku zmieniać zasad, ponieważ to uderza w podstawowe wartości jaką jest pewność jutra. Czy w takim wypadku za rok czy dwa ktoś podniesie pomysł "kamienice to zabytki, więc do każdej powinien być wstęp dla każdego! Mieszkańcy centrum muszą się godzić z niedogodnościami, w końcu mieszkają w centrum!" Dla jasności - nie musimy. zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
O co chodzi w tym artykule

fq (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3

Coś mi tu nie gra z tą statystyką
Abonament dla mieszkańca jest abonamentem miesięcznym można zapłacić za miesiąc ,kilka miesięcy lub rok .
To teraz proszę o informacje ,czy ilość abonamentów...rozwiń całość

Coś mi tu nie gra z tą statystyką
Abonament dla mieszkańca jest abonamentem miesięcznym można zapłacić za miesiąc ,kilka miesięcy lub rok .
To teraz proszę o informacje ,czy ilość abonamentów jest równoznaczna z ilością samochodów czy też po prostu dziennikarz poprzestał na zanotowaniu ile bloczków abonamentowych wydano ,a to zasadnicza różnica do oceny skutków zmian przepisów .
Jeżeli zlikwidowano 3 tys miejsc i ubyło 5 tys abonamentów to zyskano bilansowo 2 tys miejsc ?

Czy teraz pan rozumie ,redaktorze na czym polega bezmyślne przepisywanie tego co podają urzędnicy ? A gdzie wnioski i prawda rzeczywista .

Ponadto ,jeżeli mnie pamięć nie myli , ulgową opłatę abonamentową dla mieszkańca tylko na pierwszy samochód wprowadzono 20 lat temu ,za prezydentury prof.A.Gołasia . To jak to w końcu jest ? Stare czy nowe przepisy ?To skąd te 12 abonamentów u jednego mieszkańca?
zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Słupkoland

Tomasz (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 6

Ograniczeń w liczbie miejsc parkingowych dokonali sami urzędnicy montując słupki na miejscach gdzie do tej pory można było parkować.
Ponadto zgody na zabudowę wielorodzinną w centrum miasta a w...rozwiń całość

Ograniczeń w liczbie miejsc parkingowych dokonali sami urzędnicy montując słupki na miejscach gdzie do tej pory można było parkować.
Ponadto zgody na zabudowę wielorodzinną w centrum miasta a w szczególności w strefach płatnego parkowania. Najlepszym przykładem jest ulica Wrocławska.
A skąd nowi mieszkańcy wezmą Pity za ubiegły rok? A może budować osiedla po za miastem jako przedmieścia, z dostępem do komunikacji miejskiej.... zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
x

x (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 5 / 8

Wynająłem mieszkanie w centrum stonce studenckiej, która pije i gnieździ się na 30m2 w 4 i każde ma auto. Płacą 250 zł za abonament i stoją rozpier...nymi samochodami pod blokiem i nikt i nic nie...rozwiń całość

Wynająłem mieszkanie w centrum stonce studenckiej, która pije i gnieździ się na 30m2 w 4 i każde ma auto. Płacą 250 zł za abonament i stoją rozpier...nymi samochodami pod blokiem i nikt i nic nie może im niczego powiedzieć. Płacą wymagają. A sam mieszkam sobie z dala od chlewu parkingowego w Krakowie i tyle.
Obserwuję to od dawna i jest to grubo pojechana sytuacja. Mieszkańcy zamiast domagać się od włodarzy naprawienia tego szamba parkingowego (np przez budowę parkingów, udrożnienie ulic, zmianę prawa lokalnego i zaprzestanie wciskania bloków między bloki bez parkingów!) przyklaskują tylko kolejnym zakazom i rozwiązaniom jakie wymyślić może bądź kto. Nienawiść między mieszkańcami tylko rośnie co pokazują komentarze poniżej.
SPP zaraz będzie kosztowała 9zł za godzinę... trudno. Zapłacę. Wkalkuluję to. I tak przepalam benzyny za 2000zł miesięcznie. To zniosę te 200zł za postój. Ale dziwi mnie to, że tak łatwo dajecie się ludzie dy.ać z kasy i za coś co za płacenie podatków należy się wam jak psu micha, jesteście w stanie zapłacić. Byle "on", "ten obcy", "ten drugi" nie dostał albo dostał drożej, a ja przycwaniakuję, załatwię u kuzyna żony itp. echhh esencja cebuli.zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Przejście dla pieszych

gorszy polak (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

Dlaczego nie podajecie ile przy reorganizacji zlikwidowaliście przejść dla pieszych?
Dlaczego "straż miejska" udaje że kontroluje na prośby mieszkańców ulice wewnętrzne, gdzie obowiązują...rozwiń całość

Dlaczego nie podajecie ile przy reorganizacji zlikwidowaliście przejść dla pieszych?
Dlaczego "straż miejska" udaje że kontroluje na prośby mieszkańców ulice wewnętrzne, gdzie obowiązują identyfikatory ?zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Zlikwidować abonamenty

ggg (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 11 / 15

Zlikwidować abonamenty mieszkańca i będzie spokój. 250 zł dla kogoś, kto mieszka w centrum to niewiele, a na pewno zweryfikuje sporą ilość aut, które stoją nieruszane i zajmują miejsca na miejskiej...rozwiń całość

Zlikwidować abonamenty mieszkańca i będzie spokój. 250 zł dla kogoś, kto mieszka w centrum to niewiele, a na pewno zweryfikuje sporą ilość aut, które stoją nieruszane i zajmują miejsca na miejskiej ulicy.zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Nie potrzeba likwidować abonamentów

Ans (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 14 / 13

Nie ma potrzeby likwidacji abonamentów

Wystarczy wydać nakaz opuszczenia Krakowa przez wiochę i słoików przybyłych krócej niż 5 lat i nie zatrudniać wioskowych ,których tysiące najeżdżają...rozwiń całość

Nie ma potrzeby likwidacji abonamentów

Wystarczy wydać nakaz opuszczenia Krakowa przez wiochę i słoików przybyłych krócej niż 5 lat i nie zatrudniać wioskowych ,których tysiące najeżdżają codziennie Kraków (vide artykuł obok) .

Zaraz będzie luźniej .

Jest oczywistą oczywistością ,że brak miejsc parkingowych i konieczność wprowadzenia ograniczeń w ruchu i postoju powstał przecież ze względu na najazd wiochy i słoików do pracy w Krakowie .Szczególnie dotyczy to prac fizycznych .

Dlaczego rodowici mieszkańcy Krakowa mają cierpieć uciążliwości bo wiocha i słoiki chcęc lepiej płatnej pracy zjechała do Krakowa .

Do tego dodać jeszcze 200tys. Studenckiej stonki i mamy pełny chlew.

Toteż zgadzam się ze zdaniem ,że wioskowi i słoiki ,jako sprawcy całego zamieszania nie powinni się wypowiadać na ten temat.
zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Ale dekiel

kolonsky (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

Tym komentarzem powinien się zainteresować prokurator.. czhamski i obrażający innych ..


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Wioskowa szlachta

J (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

Zgadzam się z Tobą wioskowy,za krytykę wioskowych powinno się karać dożywocie
I nieprawdą jest , wujkowie obecnych wioskowych gdy otrzymali mieszkania w blokach w Krakowie srali do gazety i...rozwiń całość

Zgadzam się z Tobą wioskowy,za krytykę wioskowych powinno się karać dożywocie
I nieprawdą jest , wujkowie obecnych wioskowych gdy otrzymali mieszkania w blokach w Krakowie srali do gazety i wyrzucili równo przez okno bo nie widzieli do czego służy muszlazwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
ha ha gratuluje ograniczonego myslenia

odezwał sie krakus pewnie z dziada pradziada:-))) (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 8 / 7

ta stonka zostawia pieniadze w Krakowie. "fizyczna "prace tez trzeba wykonywac. a słowo "wiocha " pokazuje twój poziom nic innego:-P (obojetnie gdzie mieszkasz-).


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Alarm

gkk (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

Racja ,co komu po studenckiej stonce
korzystają tanie markety ,gdzie tabunami w parach robią zakupy oraz sklepy z piwskiem i puby
Tylko stonka to ponad 200tys ludzi !!!!!!
To mniejsze miasto...rozwiń całość

Racja ,co komu po studenckiej stonce
korzystają tanie markety ,gdzie tabunami w parach robią zakupy oraz sklepy z piwskiem i puby
Tylko stonka to ponad 200tys ludzi !!!!!!
To mniejsze miasto wojewódzkie !!!!!!
A gdzie wiocha i słoiki ?
Jak widać po wpisach na forum wiochy i słoików jest już więcej niż rodowitych krakowian !!!!!!!
Ścierwazwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Nie pier......

Rfh (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 8 / 2

Komu stronka zostawia pieniądze?
Biedronce i galeriom ?
Kto tam pracuje ?
Wioskowi
To nie pier.......głupot parobku bo nie zamierzam przez ciebie płacić tysiące za postój w rodzinnym mieście...rozwiń całość

Komu stronka zostawia pieniądze?
Biedronce i galeriom ?
Kto tam pracuje ?
Wioskowi
To nie pier.......głupot parobku bo nie zamierzam przez ciebie płacić tysiące za postój w rodzinnym mieście
Wioska niech wraca na wieś
Urwały się buraki z łańcucha i gziją się w parach w wynajętych mieszkaniach bo na wsi się nie da i proboszcz by wykląłzwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
ha ha

mmmmmmmmm (gość)

Zgłoś naruszenie treści

tija i ta stonka spi pewnie pod mostem?

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Byłem nielegalny

DozgonnyFanPanaPrezydenta (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 5 / 15

Ja rowniez powiekszylem statystyke "bezprawnie posiadanych abonamentow? Moje auto, zaparkowane pod domem, z aktualnym abonamentem zostalo odcholowane. Poniewaz nie bylo mnie w krakowie i pojazd...rozwiń całość

Ja rowniez powiekszylem statystyke "bezprawnie posiadanych abonamentow? Moje auto, zaparkowane pod domem, z aktualnym abonamentem zostalo odcholowane. Poniewaz nie bylo mnie w krakowie i pojazd stal trzy miesiace nieuzywany. Ktos ubil lusterko, wiec wg. Strazy miejskiej auto wygladalo na porzucone. Auto po 6ciu miesiacach przeszło na własnosc Gminy a ja dostalem obciazenie za holowanie od Zikit. Dziekuje Panie Prezydencie. zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
fajnie...

k... (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

Innymi słowy zostawiłeś samochód na ogólno dostępnym miejscu postojowym na 6 miesięcy i w ogóle się nim nie interesowałeś, a teraz masz pretensje, bo wg Ciebie to miejsce, to parking strzeżony....rozwiń całość

Innymi słowy zostawiłeś samochód na ogólno dostępnym miejscu postojowym na 6 miesięcy i w ogóle się nim nie interesowałeś, a teraz masz pretensje, bo wg Ciebie to miejsce, to parking strzeżony.

Tak to jest, zostawiasz w miejscu ogolnie dostepnym, to liczysz sie z ewentualnymi konsekwencjami. Zostawilbys na strzezonym, albo podziemnym - byloby drozej, ale mialbys pewnosc, ze wszystko bedzie ok.

Czy spotkala Cie fajna przygoda? Oczywiscie, ze nie - ale nie zwalaj winy na innych.zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Drastycznie podnieść opłaty oraz abonament!!!

Zgłoś naruszenie treści / 17 / 18

Abonament za 10 zł. miesięcznie - to praktycznie za darmo (za symboliczną opłatę), przez co to wręcz zachęca do posiadania samochodu (w mieście, które jest przeludnione i ma zły układ...rozwiń całość

Abonament za 10 zł. miesięcznie - to praktycznie za darmo (za symboliczną opłatę), przez co to wręcz zachęca do posiadania samochodu (w mieście, które jest przeludnione i ma zły układ komunikacyjny). To przede wszystkim abonament mieszkańca powinien podrożeć (wielokrotnie) oraz być tak skorygowany, by w razie posiadania przez jedno gospodarstwo domowe więcej niż jednego auta, opłata abonamentowa za drugi samochód była kilkakrotnie wyższa, tym bardziej za trzeci itd. Wtedy zlikwiduje się patologię polegającą na tym, że jedna rodzina ma kilka aut i przez to parkujące auta zwężają jezdne, co najbardziej uderza w autobusy (gdyż są szerokie). zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Wioskowi i słoiki głosu nie mają ,tylko się rodowitym Krakusom grzecznie kłaniają

Buuuuu (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 16 / 12

Miasto jest przeludnione bo w ostatnich zjechało 300 tys. wiochy i słoików za lepiej płatną pracą a miasto nie jest na to przygotowane.

Wprowadzenie ograniczeń w ruchu i parkowaniu zostało...rozwiń całość

Miasto jest przeludnione bo w ostatnich zjechało 300 tys. wiochy i słoików za lepiej płatną pracą a miasto nie jest na to przygotowane.

Wprowadzenie ograniczeń w ruchu i parkowaniu zostało wprowadzone właśnie z ich powodu a nie rodowitych mieszkańców Krakowa ,którzy nie jeżdżą codziennie do ich wiosek i miasteczek parkować pod remizą czy GS .

Wobec powyższego głos przyjezdnych wioskowych i słoików za podwyżkami opłat ,bo oni muszą płacić więcej za parkowanie ,jest absurdalny i świadczy normalnie o głupocie.

Słoik i wioskowy przyjedzie do roboty i odjedzie do swojej chałupy na wsi a co ma zrobić mieszkaniec centrum ,któremu właśnie z powodu najazdu wioskowych wprowadzono w miejscu zamieszkania ograniczenia ?

zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
maczo

pan (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 8 / 8

dokladnie. Smieci z rejestracjami KRA, nie mowiac juz o wieliczkach czy innych chrzanowach, psuja Krakow. Korkuja, zwielokrotniaja smog i przede wszystkim jezdza jak cioteczki w rurkach


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
panie maczo co mu kury gdaczo

xyz (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4 / 7

to ciekawe czy pan nie opuszcza krakowa? bo wiesz pan jadac np nad morze a przejezdzajac juz przez powiat krakowski korkujesz nam pan droge ,zwielokrotniasz smog itd itd


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
do xyz

obywatel Stołecznego Miasta Krakowa (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

Ty buraku co innego przejazd a co innego parkowanie przez cały dzień na moim osiedlu Bronowice Nowe ! co nie stać cię na opłatę w parkometrze wsioku.


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
bronowice kiedys wies widze ze krakus z centrum sie odezwał:-P

xyz (gość)

Zgłoś naruszenie treści

ha ha z deka ci ten komentarz nie wyszedł. bo do tej betonowej pustyni jaką jest Korków nie musze ani wjezdzac ani tym bardziej tam parkowac:-D :-D :-D

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Ale dureń się wypowiada

zxcz (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

Teraz ośle jeździ się autostradami a nie po wioskowych drogach.
Ponadto na wakacje jedzie raz w roku a jak podają w artykule obok dziesiątki tysięcy wiochy wjeżdża do Krakowa dzień w dzień
Nie...rozwiń całość

Teraz ośle jeździ się autostradami a nie po wioskowych drogach.
Ponadto na wakacje jedzie raz w roku a jak podają w artykule obok dziesiątki tysięcy wiochy wjeżdża do Krakowa dzień w dzień
Nie pierd.........głupot o korkach i innych uciążliwościach zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
autostrady:-P

xyz (gość)

Zgłoś naruszenie treści

nooo zwłaszcza do stolicy i nad morze to sie autostrada sunie zaraz za Krakowem.....:-P :-P :-P

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
do drastycznie podnieść poziom IQ

gniewko_syn_ryba (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 13 / 8

A ten co to pisał o tym drastycznym podniesieniu opłaty oraz abonament!!! to ma już miejsce w Tworkach.Dziś znowu nie zażył tych niebieskich i czerwonych tabletek siostro ...

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Jeszcze jeden debil się uchował

Brrr (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 12 / 6

Jak widać nie wszyscy debile znajdują się tam gdzie ich miejsce ,czyli w szpitalu psychiatrycznym w Kobierzynie

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Polecamy

NAUCZYCIEL ROKU | Trwa głosowanie

NAUCZYCIEL ROKU | Trwa głosowanie

Gigantyczna galeria handlowa rośnie w Wieliczce [ZDJĘCIA]

Gigantyczna galeria handlowa rośnie w Wieliczce [ZDJĘCIA]

Tak kiedyś wyglądało leczenie w szpitalach [ZDJĘCIA]

Tak kiedyś wyglądało leczenie w szpitalach [ZDJĘCIA]

Niesamowite zdjęcia Krakowa z lat 70!

Niesamowite zdjęcia Krakowa z lat 70!