MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Spotkanie w sprawie nowego parku, który powstanie przy ul. Siewnej. Czego oczekują mieszkańcy?

Małgorzata Mrowiec
Na zielono zaznaczony teren przyszłego parku
Na zielono zaznaczony teren przyszłego parku ZZM
Mieszkańcy zapraszani są do włączenia się w projektowanie przyszłego zagospodarowania parku między ul. Siewną a Jabłonną na terenie dzielnicy IV Prądnik Biały. Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie wspólnie z Saneccy Architektura x Krajobraz organizuje dyskusję na temat koncepcji nowego osiedlowego parku linearnego. Spotkanie konsultacyjne odbędzie się w czwartek, 27 czerwca, o godz. 18.30 w Sali Teatralnej Zajazdu Kościuszkowskiego przy ul. Białoprądnickiej 3. Można też wypełniać przygotowaną ankietę.

Park będzie się znajdował w zachodniej części dzielnicy Prądnik Biały. Będzie to park linearny (podobnie jak słynna krakowska Młynówka Królewska), przebiegający od ulicy Jabłonnej do ulicy Siewnej. Obecnie teren ten jest pasem niezagospodarowanej zieleni osiedlowej. Cały obszar przeznaczony pod inwestycję ma powierzchnię 2,3 hektara.

Od 24 czerwca do 7 lipca zbierane są uwagi od mieszkańców za pośrednictwem ankiety online oraz przez ankieterów w terenie. "Celem konsultacji jest poznanie potrzeb i oczekiwań mieszkańców Krakowa, a zwłaszcza dzielnicy, odnośnie przyszłego zagospodarowania planowanego parku osiedlowego przy ul. Siewnej" - opisują urzędnicy. Formularze ankiety są dostępne na stronie internetowej www.krakow.pl.

W ankiecie znalazły się pytania m.in. o wiek, płeć, grupę wiekową, to, czy ma się dzieci, a jeśli tak - to w jakim wieku. Autorzy ankiety pytają też: "Jakie funkcje zachęcą Panią/Pana do częstszych wizyt w projektowanym Parku przy Siewnej?" albo ". Jakie obiekty małej architektury powinny znaleźć się na terenie Parku?" - i tu można zaznaczyć np. ławki, hamaki, kosze na śmieci, stojaki na rowery, urządzenia siłowni zewnętrznej, plac zabaw, domki dla jeży, domki dla motyli, rzeźby lub instalacje artystyczne, albo też wpisać własne propozycje.

Wypełnione ankiety należy przesłać na adres mailowy: [email protected] albo dostarczyć lub przesłać pocztą tradycyjną na adres: Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie, ul. Reymonta 20, 30–059 Kraków.

27 czerwca w godz. 18.30-20 odbędzie się spotkanie z mieszkańcami na temat parku. Rozpocznie się w siedzibie Rady Dzielnicy IV Prądnik Biały przy ul. Białoprądnickiej 3, a następnie uczestnicy udadzą się na teren przyszłego parku.

W planach są także telefoniczne dyżury ekspertów, jeszcze w czerwcu, a także na początku lipca. Godziny i numery telefonu - jak na razie zapowiada ZZM - zostaną opublikowane niebawem.

29 lipca udostępniony zostanie raport z przeprowadzonych konsultacji z mieszkańcami.

Zakaz handlu w niedziele. Klienci będą zdezorientowani?

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski