Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Sprzęt ratujący życie dla szpitali. Jest projekt do Budżetu Obywatelskiego. Radny: "Musimy wyciągnąć wnioski z tej lekcji"

Bartosz Dybała
Bartosz Dybała
- Epidemia koornowariursa pokazała, jak bardzo służba zdrowia jest niedoinwestowania. Musimy wyciągnąć wnioski z tej lekcji - przekonuje radny dzielnicowy Krzysztof Kwarciak. Do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego zgłosił projekt, w ramach którego krakowskie szpitale miałyby zostać doposażone w sprzęt, ratujący życie.

FLESZ - Lęk prowadzi do impulsywnych zakupów

Do 30 kwietnia można składać projekty, które w tym roku będą ubiegać się o poparcie krakowian i finansowanie z budżetu miasta w ramach siódmej edycji budżetu obywatelskiego.

Swój pomysł zgłosił radny dzielnicowy ze Zwierzyńca Krzysztof Kwarciak. - Dzięki realizacji projektu, krakowskie szpitale otrzymają dodatkowy sprzęt, ratujący życie. Potrzeby placówek są ogromne. Urządzenia zwiększyłyby możliwość niesienia pomocy mieszkańcom. Wspólnie możemy przyczynić się do uratowania wielu istnień! - przekonuje Kwarciak.

Jego zdaniem polska służba zdrowa znajduje się w fatalnej kondycji. - Krakowskie szpitale nie są pod tym względem wyjątkiem. Brakuje wielu rzeczy, które powinny znajdować się na podstawowym wyposażeniu. Sprzętu jest po prostu za mało. Albo urządzenia są już leciwe i wymagają pilnej wymiany - wskazuje radny.

Mandaty bez odwołania? Memy internautów to najlepsza odpowie...

Przykładem może być sytuacja w Szpitalu im. Dietla w Krakowie. Z początkiem kwietnia opisywaliśmy, jak po 27 latach użytkowania w tej lecznicy zepsuł się respirator. Lekarze prosili o wsparcie finansowe, by szpital mógł zakupić nowy sprzęt.

Epidemia koornowariursa pokazała jak bardzo służba zdrowia jest niedoinwestowania. - Musimy wyciągnąć wnioski z tej lekcji. Dodatkowe środki nie rozwiążą wszystkich problemów. Jednak nawet najdłuższą podróż trzeba zacząć od pierwszego kroku. Każdy pacjent, którzy otrzyma lepszą pomoc, wart jest realizacji projektu - dodaje Kwarciak.

Projekt nie określa konkretnego sprzętu, jaki ma być zakupiony. - Sam personel medyczny wie najlepiej, czego potrzebuje, żeby skutecznie wykonywać swoją pracę. Dlatego magistrat powinien podjąć decyzje o wyborze konkretnych urządzeń po przeprowadzeniu konsultacji z władzami szpitali oraz ich pracownikami. Konieczna jest również dokładna analiza potrzeb poszczególnych placówek, aby pomoc trafiła tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna - kwituje radny.

Wyliczył, że potrzebna kwota na zakup urządzeń i wyposażenia to 1 mln 280 tysięcy złotych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski