MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Studenci AGH zostaną skierowani na naukę zdalną z powodu igrzysk europejskich

Piotr Tymczak
Piotr Tymczak
Miasteczko Studenckie Akademii Górniczo-Hutniczej w czerwcu przyszłego roku zamieni się wioskę olimpijską dla sportowców uczestniczących w III Igrzyskach Europejskich. Z tego powodu pod koniec semestru studenci zostaną skierowani na naukę zdalną.
Miasteczko Studenckie Akademii Górniczo-Hutniczej w czerwcu przyszłego roku zamieni się wioskę olimpijską dla sportowców uczestniczących w III Igrzyskach Europejskich. Z tego powodu pod koniec semestru studenci zostaną skierowani na naukę zdalną. Andrzej Banaś
Miasteczko Studenckie Akademii Górniczo-Hutniczej w czerwcu przyszłego roku zamieni się wioskę olimpijską dla sportowców uczestniczących w III Igrzyskach Europejskich w Krakowie i Małopolsce. Z tego powodu pod koniec semestru studenci zostaną skierowani na naukę zdalną.

- Zmiany w organizacji roku akademickiego 2022/2023 będą dotyczyć wyłącznie drugiego semestru. Zajęcia dydaktyczne w AGH, bezpośrednio przed igrzyskami oraz w trakcie ich trwania, będą odbywać się w sposób zdalny, przy wykorzystaniu metod i technik kształcenia na odległość. Zajęcia w takiej formie potrwają od 12 czerwca do 5 lipca. W tym czasie mogą odbywać się wyłącznie te zajęcia, które można przeprowadzić w formie zdalnej. Pozostałe, tj. m.in. laboratoria czy zajęcia praktyczne będą musiały odbyć się wcześniej. Sesja letnia potrwa od 6 do 16 lipca - informuje Anna Żmuda-Muszyńska, rzecznik prasowa AGH.

Studenci innych uczelni mieszkający w Miasteczku Studenckim AGH będą musieli wykwaterować się do 31 maja. Studenci AGH będą mieli na to czas do 7 czerwca. Wrócą do niego 5 lipca na sesję egzaminacyjną.

Uczelnia udostępni infrastrukturę Miasteczka Studenckiego AGH w ramach umowy ze spółką Igrzyska Europejskie 2023, która jest przygotowywana.

Na terenie Miasteczka Studenckiego AGH będzie działać tzw. „wioska zawodnicza”. Zostały wstępnie wyznaczone tereny i obiekty, które wejdą w jej skład.

W pozostałych (poza „wioską zawodniczą”) domach studenckich zostaną zakwaterowane osoby z AGH, które z różnych przyczyn nie mogą opuścić Miasteczka – m.in. studenci zagraniczni, doktoranci i pracownicy z rodzinami, studenci lat dyplomowych. Zabezpieczono dla nich ok. 3 tys. miejsc.

W związku z igrzyskami rok akademicki się nie wydłuży (potrwa do 30 września). Do tego czasu będzie możliwość organizacji zajęć i przeprowadzenia sesji egzaminacyjnej.

Igrzyska Europejskie zaplanowano w dniach 21 czerwca - 2 lipca 2023 r.

- Jesteśmy przygotowani do realizacji tego przedsięwzięcia. Mamy doświadczenie, gdyż AGH udostępniała już swoją infrastrukturę, także przy innych bardzo dużych wydarzeniach, takich jak np. Światowe Dni Młodzieży - informują w AGH. - Udostępnienie infrastruktury na potrzeby igrzysk europejskich nie dotyczy naszych budynków dydaktycznych w głównej części Kampusu AGH. Rozważane są wyłącznie obiekty na terenie Miasteczka Studenckiego AGH oraz obiekty sportowe - dodają.

Wioska zawodnicza ma działać od połowy czerwca do pierwszych dni lipca. Najpóźniej 4 lipca zawodnicy opuszczają teren Miasteczka Studenckiego AGH.

Kraków i Małopolska to była jedyna kandydatura do organizacji III Igrzysk Europejskich w 2023 r. Wcześniejsze imprezy odbyły się w Baku (2015 r.) i Mińsku (20019 r.). Decyzja o wyborze Krakowa i Małopolski zapadła w 2019 r.

Podczas igrzysk sportowcy mają realizować w ponad 20 dyscyplinach sportu (m.in. koszykówka 3×3, kajakarstwo, szermierka, judo, pięciobój nowoczesny, biegi górskie, rugby 7-osobowe, strzelectwo sportowe, skoki narciarskie na igelicie, tenis stołowy, triathlon). Zawody odbywać się będą w Krakowie, Tarnowie, Zakopanem i Krynicy-Zdroju, a także w Chorzowie (lekkoatletyka) i Wrocławiu (strzelectwo).

Czy Polsce grozi blackout? Zapytaliśmy ekspertów

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Kraków. Studenci AGH zostaną skierowani na naukę zdalną z powodu igrzysk europejskich - Gazeta Krakowska

Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski