Kraków. Studenci zaprojektowali jeden z elementów nowego...

Kraków. Studenci zaprojektowali jeden z elementów nowego akademika [ZDJĘCIA]

Piotr Rąpalski

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Kraków. Studenci zaprojektowali jeden z elementów nowego akademika [ZDJĘCIA]
1/8
przejdź do galerii
Wioletta Nowak i Szymon Bierówka – oto zwycięzcy drugiej edycji konkursu architektonicznego „DORMITORIUM. Studencka Jednostka Mieszkalna”, którego organizatorami są Wydział Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz Golub GetHouse, inwestor nowo powstającego akademika Livinn Kraków.
Zobacz galerię
Zadaniem, z którym musieli zmierzyć się uczestnicy, było zaprojektowanie jednostki mieszkalnej dla jednej lub czterech osób właśnie w Livinn Kraków. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe. Ostatnia edycja konkursu wystartuje wiosną 2019 roku.

Livinn Kraków to nowoczesny akademik, powstający w ramach gruntownej rewitalizacji i modernizacji budynku po zakładach Telpod w Krakowie, na Zabłociu.

Projekt skierowany jest do studentów kierunków architektura i architektura wnętrz Wydziału Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii i składa się z trzech etapów. W każdym z nich, uczestnicy mają za zadnie zaprojektować określone przestrzenie w Livinn Kraków.

W pierwszej edycji konkursu studenci zmierzyli się z jednostką mieszkalną dla osoby niepełnosprawnej. W drugiej – którą właśnie rozstrzygnięto – zadaniem było zaprojektowanie studenckiego 1- lub 4-osobowego mieszkania marzeń. Ostatnia, wiosenna edycja będzie dotyczyła części wspólnych akademika – dostępnych dla wszystkich jego mieszkańców.

W akademiku Livinn Kraków znajdzie się 290 jednostek mieszkalnych o różnej konfiguracji (od 1 do 4 pokoi), przeznaczonych dla 713 studentów. Każda z jednostek – w pełni umeblowana – będzie posiadała pokój dzienny z przestrzenią do nauki, sypialnię, kuchnię oraz łazienkę.

Akademik zaoferuje swoim mieszkańcom bardzo szeroką ofertę udogodnień. Do ich dyspozycji będą m. in. specjalnie zaaranżowane przestrzenie do nauki indywidualnej i grupowej, strefa gier i rozrywki, sala kinowa, pokój do jogi. W budynku nie zabraknie także nowoczesnej siłowni, rowerowni oraz pralni.

Na terenie obiektu zostanie zaaranżowany również wewnętrzny ogród ze strefą relaksu. Bardzo ważnym aspektem dla inwestora budynku jest bezpieczeństwo mieszkańców akademika, dlatego cały obiekt będzie nadzorowany telewizją CCTV. 24 godziny na dobę będzie czynna także recepcja i ochrona. Poza udogodnieniami przeznaczonymi wyłącznie dla mieszkańców, na terenie obiektu znajdą się także ogólnodostępne przestrzenie – sklep, drogeria, restauracja i kawiarnia na parterze oraz taras.

Livinn Kraków jest projektem realizowanym przez Golub GetHouse we współpracy z amerykańską firmą inwestycyjną CA Ventures International, posiadającą ogromne doświadczenie w realizacji domów studenckich w Ameryce Północnej i Południowej.

Za projekt przebudowy budynku Telpod odpowiada renomowana krakowska pracownia architektoniczna IMB Asymetria, a generalnym wykonawcą inwestycji jest UNIBEP S.A. Zakończenie prac budowlanych zaplanowano na lato 2019 r., a obiekt będzie gotowy na przyjęcie pierwszych studentów wraz z rozpoczęciem roku akademickiego 2019/2020.

POLECAMY - KONIECZNIE SPRAWDŹ:WIDEO: Krótki wywiad. Zamienili Sycylię na osiedle z wielkiej płyty, bo Kraków jest piękny


Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
telpod ,wypruty

Krakus (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Wypruty Telpod.. , kiedy będzie zbadane dlaczego Telpod (nie budynek) został wypruty z własności a ziemie szybko wprute komuś innemu?

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Polecamy

Kto zasługuje na tytuł Osobowość Roku 2018? [FINAŁ WOJEWÓDZKI]

Kto zasługuje na tytuł Osobowość Roku 2018? [FINAŁ WOJEWÓDZKI]

Porozmawiaj z Rybką MiniMini na żywo na ekranie!

Porozmawiaj z Rybką MiniMini na żywo na ekranie!

Wybieramy MISTRZÓW URODY w Małopolsce - START GŁOSOWANIA

Wybieramy MISTRZÓW URODY w Małopolsce - START GŁOSOWANIA

Świat może istnieć bez tytoniowego dymu

Świat może istnieć bez tytoniowego dymu