Kraków. Szpital im dr. Józefa Babińskiego został jednostką...

Kraków. Szpital im dr. Józefa Babińskiego został jednostką kliniczną

Iwona Krzywda

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Archiwum

Archiwum ©Fot. Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press

Szpital im. dr. J. Babińskiego w Krakowie-Kobierzynie został oficjalnie lecznicą kliniczną. Do tej pory największa małopolska placówka odpowiadająca za terapię pacjentów z zaburzeniami psychicznymi nosiła nazwę „szpitala specjalistycznego”.
Archiwum

Archiwum ©Fot. Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press

O przyznaniu lecznicy miana jednostki klinicznej zdecydował Sejmik Województwa Małopolskiego na wniosek dyrekcji szpitala.

- Zmiana ta – podnosząca prestiż szpitala – sankcjonuje wprowadzane od kilku już lat zmiany, takie jak rozwijanie badań naukowych, współpraca z krakowskimi uczelniami oraz rozwój kadry – podkreśla Maciej Bóbr, rzecznik prasowy Szpitala Klinicznego im. dr. J. Babińskiego.

Placówka w Kobierzynie pod koniec ub. roku zawarła umowę z Krakowską Akademią im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Na jej mocy studenci Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu będą odbywać w szpitalu zajęcia kliniczne i praktyki. W najbliższym roku akademickim rozpocznie je 120 przyszłych medyków, a dyrekcja placówki liczy, że w kolejnych latach na jej oddziałach pojawi się jeszcze więcej żaków. Zainteresowani stażami i praktykami są bowiem także studenci pielęgniarstwa, ratownictwa medycznego i psychologii z Krakowskiej Akademii.

Szpital będzie bazą do prowadzenia zajęć klinicznych oraz wspólnych badań naukowych. Za współpracę z Krakowską Akademią odpowiada Ośrodek Edukacji, Badań i Rozwoju utworzony przez lecznicę w 2017 roku. Równolegle w ramach niego są prowadzone szkolenia specjalistyczne i specjalizacyjne, m.in. finansowany przez Ministerstwo Zdrowia kurs pn. „Kontakt w leczeniu. Szkolenia dla personelu medycznego i niemedycznego - kontakt z osobami cierpiącymi na zaburzenia psychiczne”. Do tej pory skorzystało z niego już 1,6 tys. osób.

ZOBACZ KONIECZNIE:

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
brawo

krakus (gość)

Zgłoś naruszenie treści

TERAZ WIADOMO DLACZEGO P. MAJCHROWSKI CHCE DALEJ WLADAC MIASTEM....JESZCZE JEST WIELE SPTRAW DO ZALATWIENIA DLA FRYCZA.....JAK OTWORZA PROKOCIM TO STUDENCI BEDA MIEC GDZIE SIE KRZTALCIC........TAK...rozwiń całość

TERAZ WIADOMO DLACZEGO P. MAJCHROWSKI CHCE DALEJ WLADAC MIASTEM....JESZCZE JEST WIELE SPTRAW DO ZALATWIENIA DLA FRYCZA.....JAK OTWORZA PROKOCIM TO STUDENCI BEDA MIEC GDZIE SIE KRZTALCIC........TAK DALEJ P;PREZYDENCIE NIE POPUSZCZAC BO TEN ZE SKARBOWE TEZ MA CHETKE NA KAWALEK TORTUzwiń

Zapytaj lekarza

1 3 4 5 ... 28 »
28 stycznia

Światowy Dzień Trędowatych

zobacz więcej »