Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Kraków. Trwa drugi etap rewitalizacji parku na Kurdwanowie. To koniec z dziurawymi alejkami

Klaudia Warzecha
Klaudia Warzecha
Trwa drugi etap rewitalizacji parku w Kurdwanowie
Trwa drugi etap rewitalizacji parku w Kurdwanowie Joanna Urbaniec
Mieszkańcy Kurdwanowa od lat apelowali o rewitalizację parku. Zniszczone alejki niejednokrotnie stanowiły zagrożenie dla zdrowia przechodniów, a osoby z niepełnosprawnościami, aby pokonać park, musiały wybierać okrężną drogę. Teraz ma się to zmienić. W parku trwa rewitalizacja. W części wschodniej mają zostać wykonane prace polegającej na budowie i przebudowie alejek parkowych, budowie i przebudowie placów zabaw, siłowni zewnętrznej i elementów małej architektury, a także budowie sieci oświetlenia. Prace według planu mają zakończyć się w listopadzie.

Park na Kurdwanowie obejmuje szeroki teren od ul. Turniejowiej do ul. Halszki. Miejsce to w ostatnich latach przeszło kilka prac remontowych, mieszkańcy niejednokrotnie zgłaszali jednak, że park wymaga dalszych działań. I stało się! Aktualnie w parku trwa drugi etap rewitalizacji, który według prognoz ma zakończyć się jeszcze w listopadzie bieżącego roku.

Główne działania obejmujące rewitalizację dotyczą budowy i przebudowy alejek parkowych, budowy i przebudowy placów zabaw, siłowni zewnętrznej i elementów małej architektury, a także budowy sieci oświetlenia.

Aleksandra Mikolaszek z Zarządu Zieleni Miejskiej poinformowała, że obecnie prowadzony jest etap II rewitalizacji parku i obejmuje swym zasięgiem boiska do gry w piłkę, teren wzdłuż ul. Bujaka, teren obecnego smoczego skweru. Dotychczasowy plac zabaw - smoczy skwer nie będzie likwidowany, a zmodernizowany, natomiast plac zabaw "ze statkiem" nie wchodzi w drugi etap rewitalizacji. Mikolaszek wyjaśniła, że obiekt statku zostanie w etapie III rewitalizacji zutylizowany, a urządzenia zabawowe nadające się do dalszego użytku - z placu, na którym stoi statek - zostaną odnowione, odmalowane i przeniesione w miejsce odnawianego małego placu zabaw przy ul. Turniejowej.

- Urządzenia zewnętrznej siłowni, usytuowane obecnie na placu zabaw przy tzw. górce saneczkowej, zostaną przeniesione zgodnie z projektem niedaleko obecnego smoczego skweru. Urządzenia siłowni zostaną natomiast usytuowane poza smoczym skwerem. Nie przewiduje się zakupu nowych urządzeń - tłumaczyła Mikolaszek.

W specyfikacji warunków zamówienia określono, że w zakresie zamówienia roboty budowlane obejmują wykonanie zieleni, w tym między innymi przygotowanie terenu pod nasadzenia zieleni, założenie łąki kwietnej oraz trawników.

Wysokie ceny paliw. Polacy szukają oszczędności

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski