MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. VII LO i Technikum Łączności najbardziej oblegane przez kandydatów!

Małgorzata Mrowiec
Małgorzata Mrowiec
VII LO im. Zofii Nałkowskiej (ul. Skarbińskiego 5)* Liczba miejsc: 392* Liczba kandydatów: 1012* Liczba kandydatów na miejsce: 2,581633
VII LO im. Zofii Nałkowskiej (ul. Skarbińskiego 5)* Liczba miejsc: 392* Liczba kandydatów: 1012* Liczba kandydatów na miejsce: 2,581633 Fot. Aneta Żurek
Minął termin składania przez absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów wniosków o przyjęcie do krakowskich liceów, techników i branżówek na rok szkolny 2019/2020. Szkoły te przygotowały dla kandydatów łącznie 18 tys. 932 miejsca. Jak pokazują dane z popołudnia z ostatniego dnia przyjęcia wniosków (z godz. 17 z poniedziałku 10 czerwca) najbardziej oblegane są VII Liceum Ogólnokształcące i Technikum Łączności nr 14. Urząd Miasta, przekazując te informacje, zaznacza, że część podań pozostaje jeszcze niepotwierdzona, więc dane mogą jeszcze minimalnie ulec zmianie.

Nabór na rok szkolny 2019/2020 jest wyjątkowy, bo to rekrutacja tzw. podwójnego rocznika. Kandydatami na pierwszoklasistów są bowiem absolwenci zreformowanych podstawówek oraz ostatni uczniowie kończący gimnazja. Samorządowe licea ogólnokształcące, technika i branżowe szkoły I stopnia w Krakowie zaoferowały kandydatom 18 tys. 932 miejsca. Do elektronicznego systemu rekrutacyjnego Omikron podania wprowadziło 17 tys. 703 kandydatów – to liczba tych, których wnioski zostały już potwierdzone.Chodzi tu o podania pierwszego wyboru, czyli te wnioski, w których kandydaci wskazali daną szkołę jako najbardziej pożądaną, taką, na dostaniu do której najbardziej im zależy. Jak dodaje krakowski magistrat, liczba wniosków jeszcze ulegnie zmianom, ponieważ w systemie rekrutacyjnym niepotwierdzone pozostają jeszcze 544 podania.

W tegorocznej rekrutacji średnia liczba podań na jedno miejsce wynosi:

  • w liceach ogólnokształcących – 1,23,
  • w technikach – 0,83
  • w branżowych szkołach I stopnia – 0,24.

A jak było w zeszłym roku? W rekrutacji na rok szkolny 2017/2018 szkoły zaoferowały łącznie 10 tys. 211 miejsc, na które podania złożyło 8 tys. 525 kandydatów. Średnia liczba podań (podania pierwszego wyboru) na jedno miejsce wynosiła wtedy:

  • w liceach ogólnokształcących – 1,18
  • w technikach – 0,72
  • w branżowych szkołach I stopnia – 0,16.

Jeśli chodzi o licea, w tym roku liderami okazały się: VII Liceum Ogólnokształcące, gdzie o jedno miejsce stara się 2,58 kandydatów, a za nim - VI LO, gdzie liczba kandydatów na jedno miejsce wynosi 2,54.

Pośród techników bezkonkurencyjne jest Technikum Łączności nr 14, mające 2,35 kandydatów na jedno miejsce.

W branżówkach o oblężeniu nie można mówić w ogóle - najwięcej chętnych jest do Branżowej Szkoły I stopnia nr 21 w Zespole Szkół Poligraficzno-Medialnych: 0,52 kandydata na jedno miejsce.

Zobacz naszą galerię 10 najbardziej obleganych liceów.

WIDEO: Kraków. Arcybiskup M. Jędraszewski mówi, że parady równości stały się seansami pogardy i nienawiści

Źródło: TVN24/x-news

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski