Kraków. Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św....

Kraków. Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika przejdzie gruntowną przebudowę [WIZUALIZACJE]

Iwona Krzywda

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Kraków. Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika przejdzie gruntowną przebudowę [WIZUALIZACJE]
1/9
przejdź do galerii

©Materiały prasowe

Szpital dziecięcy im. św. Ludwika zyska m.in. oddział chirurgii i blok operacyjny.
Zobacz galerię

W lipcu ruszą pierwsze prace związane z gruntową przebudową Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika. Kompleksowy remont przejdzie zabytkowy budynek w centrum Krakowa, gdzie mieści się większość oddziałów lecznicy.

Kraków. Pieśń żałobna, wulgaryzmy, śpiewy. Tak „pomagano” pacjentowi

Dzięki modernizacji mali pacjenci zyskają m.in. bardziej komfortowe 1-2 osobowe sale z łazienkami, w których pojawią się łóżka dla rodziców i opiekunów. W ramach inwestycji, zaplanowano również rozbudowę szpitalnego budynku o kolejną kondygnację. Dyrekcja placówki zamierza wykorzystać poddasze obiektu i stworzyć dodatkowe pomieszczenia dla lekarzy i pacjentów. Swoje miejsce znajdą tam m.in. oddział anestezjologii i intensywnej terapii, oddział chirurgii oraz blok operacyjny – jednostki niezbędne do przeprowadzania zabiegów operacyjnych, których dotychczas brakowało w placówce.

– Wychodzimy naprzeciw potrzebom. Nie będziemy tutaj przeszczepiać serc, ale chcemy robić te zabiegi, które u dzieci są najczęstsze. Z zakresu chirurgii ogólnej, laryngologii, ortopedii, może okulistyki – mówi Stanisław Stępniewski, dyrektor szpitala im. św. Ludwika.

Po remoncie w placówce powstanie również pierwsze w Polsce centrum odpowiadające za leczenie dzieci z alkoholowym zespołem płodowym (FAS). Krakowski szpital już od pięciu lat udziela pomocy małym pacjentom, których matki w ciąży sięgały po alkohol. Do tej pory specjaliści z tej dziedziny nie mieli jednak do dyspozycji własnych pomieszczeń. Po utworzeniu centrum będą zaś mogli zaoferować kompleksową diagnostykę i leczenie małym chorym z FAS z terenu całego kraju.

Gruntowna przebudowa szpitala została podzielona na kilka etapów. Mimo obecności ekip budowlanych, placówka cały czas będzie przyjmować małych chorych. Ich rodzice i opiekunowie muszą jednak liczyć się z utrudnieniami. Na czas intensywnych prac, oddziały po kolei będą przenoszone do nowego pawilonu lecznicy, który mieści się obok remontowanego budynku.

Cała inwestycja ma zakończyć się za dwa lata. Remont pomieszczeń i ich wyposażenie w nowy sprzęt i aparaturę medyczną pochłonie łącznie ponad 40 mln zł. Blisko 28 mln zł potrzebne na ten cel szpitalowi udało się pozyskać z funduszy europejskich.

ZOBACZ KONIECZNIE:
Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!


WIDEO: Poważny program - playlista 3 odcinków

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Zapytaj lekarza

1 3 4 5 ... 28 »
28 stycznia

Światowy Dzień Trędowatych

zobacz więcej »