Kraków. Zmiany na krakowskich ulicach. Będzie trochę lepiej

Piotr Rąpalski
Piotr Rąpalski
Udostępnij:
Od 28 grudnia przywrócony zostanie ruch dwukierunkowy na ul. Siewnej (odcinek od ul. Mackiewicza w kierunku ul. Dożynkowej). Dzień później na stałe trasy wracają autobusy linii 137, 267 i 287. Ale to nie koniec zmian...

FLESZ - Nowe świadczenie dla rodzin z dziećmi

Jak informuje firma Intercor, wykonawca linii KST do Górki Narodowej, przywrócenie ruchu dwukierunkowego na tym odcinku ul. Siewnej nastąpi 28 grudnia od godzin popołudniowych. Roboty budowlane będą nadal prowadzone po wschodniej stronie tego fragmentu, na odcinku od skrzyżowania z ul. Mackiewicza do wiaduktu kolejowego. Należy się więc liczyć z zawężeniami – ruch samochodowy poprowadzony będzie po stronie zachodniej.

W związku z przywróceniem ruchu dwukierunkowego na tym odcinku ul. Siewnej, zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Dożynkowej i Siewnej. Ulica Dożynkowa ponownie stanie się ulicą podporządkowaną.

Przypominamy jednocześnie, że na skrzyżowaniu ulic Mackiewicza, Pachońskiego i Siewnej pierwszeństwo ma kierunek północ – południe. Ulica Pachońskiego (od ul. Górnickiego do ul. Mackiewicza) jest nadal jednokierunkowa.

Zarząd Transportu Publicznego informuje jednocześnie, że w związku z przywróceniem ruchu dwukierunkowego na ul. Siewnej, od 29 grudnia linie 137, 267 i 287 zostaną przywrócone na stałe trasy w tym rejonie.

Bezpieczna droga do szkoły przy Tynieckiej

Przy Szkole Podstawowej nr 110, położonej w rejonie ul. Tynieckiej, jest już bezpieczne przejście dla pieszych.

O przejście w tym miejscu postulowali mieszkańcy. Zanim został opracowany projekt, miasto wypracowało porozumienie z Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie.

Rozwiązanie, jakie zastosowano, polega na zmianach w stałej organizacji ruchu – pojawiło się nowe oznakowanie pionowe i poziome oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu w oparciu o istniejącą geometrię ulicy.

Obecne działanie w znacznym stopniu podniesie bezpieczeństwo pieszych, niemniej jednak jest to rozwiązanie doraźne, do momentu rozpoczęcia na tym terenie działań inwestycyjnych, jakim będzie między innymi budowa chodników.

sc]Kończy się remont na Księcia Józefa

Niespełna miesiąc - tyle trwała wymiana nawierzchni na sporym fragmencie ulicy Księcia Józefa. Nie zapominano o pieszych – przejścia zyskują tu właściwe oświetlenie. Będzie bezpiecznie i komfortowo.

3,1 mln zł - tyle łącznie pochłoną prace na Księcia Józefa. Połowa środków pochodzi z miejskiego budżetu, a druga z rządowej dotacji. Remont ruszył z końcem października i zakończy z końcem roku.

W pierwszej kolejności drogowcy wyremontowali fragment chodnika (175 mb, od Mirowskiej do Kruczej). Następnie zajęli się wymianą nawierzchni, ulica Księcia Józefa została odnowiona na sporym odcinku, od granic miasta aż do ul. Adolfa Szyszko-Bogusza. W dalszym etapie trwało malowanie oznakowania.

Uwieńczeniem kontraktu będzie doświetlenie 17 przejść dla pieszych. Prace związane z przygotowaniem instalacji już się zakończyły, pozostała kwestia montażu lamp i opraw – trwają prace w terenie. Z uwagi na pandemię wystąpiły problemy na rynku dostaw.

Doświetlenie przejść jest kontynuacją wdrożonych w ubiegłym roku rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo pieszych na ul. Księcia Józefa – wprowadzono dodatkowe oznakowanie pionowe (dwustronne fluorescencyjne znaki D-6 „przejście dla pieszych”) oraz uporządkowano oznakowanie poziome.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Materiał oryginalny: Kraków. Zmiany na krakowskich ulicach. Będzie trochę lepiej - Gazeta Krakowska

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

D
Diana
Ciekawa jestem czy z tym tramwajem na Górkę Narodową zdąża do końca 2022. Na Prądniku aż się prosił! Nie mogę doczekać się, bo w planach mam nim jeździć do pracy. Znacznie ułatwi mi to życie !
G
Gość
Nie, dopóki tymi sprawami zajmuje się w Krakowie duo Franek-Gryga, to lepiej nie będzie.

A' propos: wspomniani panowie już parę miesięcy temu grozili "odejściem z uwagi na falę hejtu". Czemu jeszcze okupują swoje stołki? Opinia o nich mieszkańców miasta od tamtego czasu ani trochę nie uległa poprawie, A WRĘCZ PRZECIWNIE (choćby "zwód" w/s Grzegórzeckiej).
Przejdź na stronę główną Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie