Kraków. Znaleźli operatora dla basenu przy ulicy Eisenberga za ponad 25 tys. zł miesięcznie [ZDJĘCIA]

Piotr Tymczak
Piotr Tymczak
Zarząd Inwestycji Sportowych w Krakowie wyłonił operatora dla nowego krytego basenu przy ul. Eisenberga. Firma, która zgłosiła się do przetargu ma też zrealizować drugi etap inwestycji, w ramach której zaproponowano otwarte kąpielisko.

FLESZ - Fala upałów przeplatana burzami

- W drodze postępowania przetargowego wyłoniono operatora basenu przy ulicy Eisenberga. Dzierżawcą nieruchomości została Agata Stelnik, prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą „Agata Stelnik. Deliver Services”. Stawka czynszu miesięcznego osiągnięta w przetargu to 25 250 zł plus podatek VAT według obowiązującej stawki - informuje ZIS.

Taki jest efekt przeprowadzonego 17 czerwca drugiego przetargu ustnego nieograniczonego na dzierżawę na czas nieoznaczony nieruchomości położonej przy ul. Eisenberga 4 i prowadzenie zlokalizowanego tam basenu, strefy wellness i siłowni oraz realizację drugiego etapu inwestycji obejmującego budowę w okresie do 5 lat basenu odkrytego wraz z infrastrukturą towarzyszącą i prowadzenie działalności po zakończeniu realizacji.

Wadium we właściwym terminie wpłaciła 1 osoba - Agata Stelnik, prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą „Agata Stelnik. Deliver Services”, która została dopuszczona do przetargu i wzięła udział w licytacji. Po siedmiu dniach (na ewentualne odwołania), zgodnie z przepisami prawa, ZIS podał do publicznej informacji wyniki postępowania.

- Na początku przyszłego tygodnia planowane jest pierwsze spotkanie z przyszłym operatorem obiektu. Wtedy ustalony zostanie termin podpisania umowy oraz omówione zostaną najważniejsze kwestie dotyczące m.in. terminu uruchomienia obiektu - informuje Michał Sobolewski z ZIS.

Kraków. Igrzyska Europejskie 2023: Problemy z ustaleniem lis...

W ramach umowy operator zobowiązany jest do wykonana w ciągu 2 lat od podpisania umowy dokumentacji projektowych dotyczących II etapu inwestycji (kąpielisko zewnętrzne) a w ciągu kolejnych 3 lat wykonania niecki zewnętrznej z podgrzewanym dnem wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

Operator zobowiązany też będzie przy planowaniu zagospodarowania terenu do konsultacji planów z ZIS oraz pozyskania zgody jednostki na planowane działania.

W ramach drugiego etapu zagospodarowania terenu miał także powstać Hyde Park Oficerski (przykładowo: ogród botaniczny z alejkami spacerowymi, park z muszlą koncertową, fontanną, ślizgawką, torem saneczkowym, galerią obrazów lub fotografii, ośrodkiem dokumentacji i historii, terenem sportu i rekreacji), o co wnioskowali mieszkańcy. ZIS bierze pod uwagę, że część z tych pomysłów może zostać zrealizowana.

- Celem ZIS jest, aby na terenie pomiędzy budynkami krytej pływalni, a ulicą Wilhelma Wilka-Wyrwińskiego, powstało nie tylko zewnętrzne kąpielisko, ale także, w możliwym zakresie - jaki zostanie wypracowany podczas projektowania tego terenu - niektóre elementy przewidziane w alternatywnej koncepcji zagospodarowania terenu po byłym basenie "Krakowianka" przy ulicy Eisenberga” jaka została opracowana w ramach II edycji Budżetu Obywatelskiego w 2015 roku - zaznacza Michał Sobolewski.

To już drugi przetarg na operatora basenu przy ul. Eisenberga, który zrealizuje też kolejny etap inwestycji. W poprzednim przetargu nikt się nie zgłosił. Cenę wywoławczą z tytułu należnego czynszu ustalono w wysokości 25 tys. zł netto + podatek VAT według obowiązującej stawki.

Nowy budynek zlokalizowany przy ul. Eisenberga składa się z dwóch części: basenowej i fitnessowej, połączonych portalem wejściowym.

W strefie pływackiej na parterze jest zaplecze szatniowo-sanitarne, hala basenowa z niecką do pływania długości 25 m o sześciu torach z dnem ruchomym, niecką do nauki pływania (długości 16 m i głębokości od 0,8 m do 1,2 m), brodzikiem dla dzieci (o głębokości 30 cm) oraz basenem SPA.

Na pierwszym piętrze zaprojektowano strefę wellness z osobną recepcją i zespołem szatniowo-sanitarnym. W tej części wyznaczono turecką łaźnię parową, grotę solną, saunę parową, saunę fińską (x2), saunę ziołową, ścieżkę sensoryczną, brodziki do moczenia stóp oraz kostkarkę z lodem przy prysznicach wolnostojących wraz ze strefą wypoczynku. W segmencie fitnessowym umiejscowiono dwie salki do ćwiczeń rozdzielone ścianką mobilną, siłownię, zaplecze szatniowo-sanitarne z sauną suchą.

Całkowity koszt realizacji inwestycji wyniósł 55 870 000 zł brutto. Przedsięwzięcie zrealizowała firma Chemobudowa.

Nowy obiekt powstał na terenie dawnego kąpieliska Ośrodka Sportu i Rekreacji „Krakowianka”, zwanego potocznie przez mieszkańców basenem „Polfy”. Ze względu na zły stan techniczny i zbyt duże koszty modernizacji, kompleks „Krakowianki” został zamknięty w 2009 r.

Wideo

Materiał oryginalny: Kraków. Znaleźli operatora dla basenu przy ulicy Eisenberga za ponad 25 tys. zł miesięcznie [ZDJĘCIA] - Gazeta Krakowska

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
i co dalej? besen wybudowany za publiczne pieniądze - poświęcony przez Majchrowskiego - nadal nieczynny
Dodaj ogłoszenie