Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Kraków. Zobacz, jak ma wyglądać ulica Kościuszki po przebudowie [WIZUALIZACJE]

Piotr Tymczak
Wizualizacja: Altrans
Trwają prace nad projektem przebudowy torowiska tramwajowego wraz z przebudową układu drogowego i infrastruktury technicznej w ulicach Kościuszki i Zwierzynieckiej. Koncepcje modernizacji obu ulic będą mogli teraz opiniować mieszkańcy.

Koncepcje przebudowy ul. Kościuszki i Zwierzynieckiej przygotowała krakowska pracownia Altrans. - W przypadku ulicy Zwierzynieckiej będzie to remont torowiska i nawierzchni. Zaplanowano tam też dodatkowe nasadzenia zieleni. Zmieni się szerokość zatok parkingowych. Obecnie mają one 2,30 metra szerokości, a teraz wymóg jest taki, by było 2,50 metra. Zatoki zostaną więc poszerzone o 20 centymetrów i o tyle będzie trzeba zwęzić jezdnie - mówi Stanisław Albricht, szef firmy Altrans.

Dużo większe zmiany mają być natomiast na ul. Kościuszki. - Tam zlikwidowane zostanie parkowanie prostopadłe. Według wytycznych Zarządu Dróg Miasta Krakowa miejsca postojowe dla aut zostaną wyznaczone w zatokach i będzie na nich obowiązywać parkowanie równoległe - wyjaśnia Stanisław Albricht.

Mieszkańcy mogą się więc spodziewać, że ubędzie miejsc parkingowych na ul. Kościuszki. Zmienią się też na niej przystanki tramwajowe na wiedeńskie, a więc o konstrukcji polegającej na podniesieniu jezdni w rejonie przystanku do poziomu chodnika. Powiększona ma być także pętla tramwajowa na Salwatorze. Przebudowany zostanie także przystanek autobusowy u zbiegu ul. Kościuszki i Senatorskiej. Na ul. Kościuszki zaplanowano też dodatkowe nasadzenia drzew.

ZDMK planuje by przebudowy ul. Kościuszki i Zwierzynieckiej przeprowadzić w latach 2020-2021.

Rada Dzielnicy VII zaprasza na spotkania informacyjne w sprawie planowanej przebudowy ul. Kościuszki. Spotkania odbędą się z udziałem projektantów, przedstawicieli Zarządu Dróg Miasta Krakowa oraz radnych. Podczas konsultacji będzie można zapoznać się z projektem oraz wnieść w formie pisemnej swoje uwagi i wnioski.

Spotkania odbędą się w siedzibie Rady Dzielnicy VII Zwierzyniec przy ul. Prusa 18 (przy Szkole Podstawowej nr 31).

Harmonogram konsultacji:
11 lutego (poniedziałek) w godz. 10-14
12 lutego (wtorek) w godz. 16.30 – 19.30
13 lutego (środa) w godz. 16.30 – 19.30
14 lutego (czwartek) w godz. 9– 13

POLECAMY - KONIECZNIE SPRAWDŹ:

FLESZ: Oddając krew ratujesz życie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski