Krakowiak Szkoła Gortata - MOSiR Bochnia. Remis do powtórki

(BP)
Piłka ręczna. Komisarz Ligi podjął decyzję o powtórzeniu meczu II ligi mężczyzn Krakowiak Szkoła Gortata - MOSiR Bochnia z 20 listopada. Powodem mają być błędy popełnione przez sędziów.

Pierwsze starcie zakończyło się wynikiem 26:26 (13:13), mimo że 2,5 minuty przed końcem goście mieli trzy bramki przewagi. Nowohucki zespół szybko jednak odrobił dwie z nich i gdy pozostało 3,5 sekundy gry sędziowie podyktowali dla niego rzut karny.

Błąd popełnił bocheński trener, który poprosił o czas, a nie mógł już tego zrobić. Wybuchło zamieszanie, na parkiecie pojawiły się osoby, których tam nie powinno być. Wykonawca karnego Karol Put - na rzut zgodnie z przepisami miał 3 sekundy - zapytał sędziów, czy może poczekać. - Wyrazili zgodę, podobnie bramkarz z __Bochni - podkreśla trener Krakowiaka, Krzysztofa Pietrykowska. Put trafił i przez miesiąc był remis.

- Wystąpiliśmy o weryfikację tego meczu, złamane zostały przepisy. Nie zrobiliśmy tego na złość, ale dla dobra piłki ręcznej. Nie uważamy, żeby karny był zasadny, do tego został podyktowany i wykonany po czasie. Mało tego, gospodarze nie dostarczyli nagrania z __meczu - mówi szkoleniowiec MOSiR-u Marcin Bożek.

W krakowskim klubie mówią, że dostarczyli, choć z pewnym felerem. - Mieliśmy awarię sprzętu i __nie nagrało się ostatnich 10 minut - zaznacza dyrektor Krakowiaka Kamil Zawada.

Komisarz ligi nakazał jednak powtórkę - ma odbyć się we wtorek 20 grudnia, o godz. 20.30 w hali III LO na os. Wysokim. Koszty pokryje związek.