Krakowianie bez złota, bo zabrakło liderów?

(ART)
Paulina Uryga (AZS AGH)
Paulina Uryga (AZS AGH) fot. Andrzej Banaś
Pływanie. Osiem medalowych lokat wywalczyli pływacy AZS AGH Kraków podczas zawodów Grand Prix Pucharu Polski w Poznaniu. W dorobku mają 1 srebrny i 7 brązowych krążków.

To jedyne srebro w rywalizacji na 25-metrowym basenie zdobyła na 200 metrów stylem motylkowym Marcelina Radlińska, uzyskując czas 2.16,43 min (do zwycięskiej Pauliny Sikory z AZS AWF Warszawa straciła 3,37 s).

W czołówce krakowianka uplasowała się jeszcze trzykrotnie, w tym raz była na podium: zajęła 3. miejsce na 100 m stylem motylkowym (ponadto miała 4. wynik na 200 m zmiennym i 5. na 50 m motylkowym). W stylu klasycznym wyróżniła się Paulina Uryga, na trzech dystansach – 50, 100 i 200 m – sięgnęła po brąz.

Listę medalistów z AZS AGH uzupełniają: Maciej Hołub – 3. lokata na 100 „żabką” (na dystansie połowę krótszym tym stylem był 4.), Natalia Pawlaczek – 3. ma 200 m stylem dowolnym (na 50 m była 4.) oraz Maciej Sobczyk – 3. na 400 m zmiennym (do tego 5. na 800 m dowolnym).

Lokaty w „szóstce” z krakowskiej ekipy wywalczyli ponadto: Anna Kawecka (5. na 50 m kraulem), Krystian Bałabuch (6. na 100 i 200 m zmiennym) oraz Piotr Łuczak (6. na 200 m zmiennym). Łącznie daje to aż ośmioro reprezentantów w ścisłej czołówce prestiżowych zawodów. A akademicy spod Wawelu i tak nie wystąpili z Poznaniu w najmocniejszym składzie (zabrakło m.in. liderów ekipy Marcina Suzina i Mateusza Wysoczyńskiego).

W punktacji na najlepszych zawodników Grand Prix triumfowali Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk (AZS UŁ PŁ Łódź) i Paweł Korzeniowski (AZS AWF Warszawa).

Krakowski akcent w MŚ
Podczas mistrzostw świata na krótkim basenie, które 3–7 grudnia odbędą się w Dausze, będzie krakowski akcent. W składzie 7-osobowej kadry powołanej na tę imprezę znalazł się absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego z ul. Grochowskiej – Marcin Cieślak (Warszawianka).