Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Krakowianie, którzy poprawiają świat

Małgorzata Mrowiec
Plebiscyt. Jutro już ostatni dzień, kiedy można zgłosić kandydatów do tytułu „Krakowianina 2015”. Zachęcamy do wskazywania osób, dzięki którym nasze miasto zmieniało się na lepsze

W plebiscycie „Dziennika Polskiego” chcemy docenić i uhonorować osoby, związane z Krakowem, które w zeszłym roku odnosiły sukcesy w swoich dziedzinach i rozsławiały Kraków. To już ostatni dzwonek, by zgłosić kandydatury w naszym plebiscycie - w kategoriach: nauka, kultura, biznes, polityka oraz społeczeństwo (działalność społeczna, charytatywna itp.).

W ubiegłorocznej edycji, w kategorii biznes zwyciężył Ryszard Langer, prezes Krakowskiego Holdingu Komunalnego. Został doceniony za skuteczność w prowadzeniu budowy spalarni śmieci w Krakowie. Kogo dziś sam chciałby wyróżnić? Jak odpowiada, taką osoba jest Jan Pamuła, prezes Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków Balice. - Cenię go za odwagę, upór i skuteczność, którymi wykazał się podczas realizacji wielkiego wyzwania, jakim była rozbudowa i modernizacja krakowskiego lotniska. Jest to ogromny wkład w rozwój miasta - podkreśla Ryszard Langer.

W zgłoszeniach od naszych Czytelników po raz kolejny pojawiła się kandydatura prezydenta RP Andrzeja Dudy. - Uzasadnienie jest proste: tylko Andrzej Duda uzyskał od społeczeństwa taki mandat zaufania, że został prezydentem RP. Małopolanie, w szczególności krakowianie powinni być z tego wyboru dumni - uważa nasza Czytelniczka Barbara Podolec.

Podobnie powtarzają się zgłoszenia dotyczące pieśniarza Aleksandra "Makino” Kobylińskiego. „Jest on żywą legendą kultury Krakowa, a zwłaszcza Zwierzyńca” - napisał w uzasadnieniu zgłaszający Jerzy Król.

Pojawiła się też inna kandydatura do tytułu „Krakowianina 2015” w dziedzinie kultury - Michała Niezabitowskiego, dyrektora Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Jest on też obecnie prezesem Stowarzyszenia Muzealników Polskich, największej organizacji skupiającej polskich pracowników muzeów. - W 2015 roku był inicjatorem i przewodniczącym I Kongresu Muzealników Polskich, największego w dziejach polskiego muzealnictwa spotkania środowiskowego - mówi Zbigniew Mazur, prezes oddziału małopolskiego tego stowarzyszenia. Zwraca też uwagę, że prowadzone przez Niezabitowskiego spotkania w Muzeum Historycznym, w ramach cyklu „Krakowskie kolokwium”, stały się uznaną i cenioną formą społecznej debaty o problemach Krakowa i regionu.

Kandydatów w naszym plebiscycie można zgłaszać jeszcze tylko do jutra (29 stycznia), listownie na adres: „Dziennik Polski”, al. Pokoju 3, 31-548 Kraków, z dopiskiem na kopercie „Krakowianin 2015” (decyduje data doręczenia zgłoszenia do siedziby gazety) lub e-mailem na adres: [email protected]. Zgłoszenie powinno zawierać: imię, nazwisko kandydata, a także uzasadnienie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski