Krakowianie licznie w czołówce maratonu

ART
KOLARSTWO GÓRSKIE. Siódma eliminacja Powerade Garmin MTB Marathon rozegrana została w Korbielowie. W czołówce kilku kategorii znaleźli się zawodnicy z Krakowa i okolic.

Na dystansie giga (63 km) po raz kolejny o zwycięstwo walczył Bartosz Janowski (DSR Author). Krakowianin uzyskał drugi czas dnia, finiszując za Bogdanem Czarnotą (Kross Racing Team). Rywal klasyfikowany jest w kategorii M3 (31-40 lat), więc naszemu kolarzowi przypadła wygrana w M2 (19-30 lat). W tej ostatniej grupie na 6. pozycji (9. w open) zmagania ukończył Marcin Gołuszka z Krakowa (Trail Team). Po raz kolejny na podium rywalizacji w kategorii M5 uplasował się Wacław Szwarc ze Skawiny (BGŻ Eska Team), który był 3. w M5. Ponadto w M4 4. lokatę zajął krakowianin Jarosław Nikiel (Wertykal Bikeboard Team).

Wśród pań krakowianki również stanęły na podium, w tym na jego najwyższym stopniu. W klasyfikacji open najszybsza okazała się Justyna Frączek (KTM Trail Team), która o ponad 9 minut wyprzedziła wrocławiankę Ewelinę Ortyl, oraz dwie inne zawodniczki spod Wawelu: Katarzynę Galewicz i Annę Sadowską (wszystkie Murapol Twomark Specialized Team). Biorąc pod uwagę podział na kategorie wiekowe Frączek wygrała także w K3, Galewicz była tam trzecia, zaś Sadowskiej przypadł triumf w K2.

Na dystansie mega (48 km) zawodnicy z naszego regionu też mają się czym pochwalić. W K2 najszybsza okazała się Katarzyna Machalica, 4. była Marta Ryłko (obie KSPO Kraków Racing Team). Na podium znalazł się też - 3. pozycja w kategorii M5 (51-60 lat) - Paweł Godula (Bikeholicy Tines Team Kraków), 5. był Piotr Czernoch (MTB 3184 Kraków). Wśród seniorów (M2) 4. lokatę wywalczył Kamil Pomarański, a 8. Wiktor Łyszczarz (obaj Subaru AZS UEK Kraków); zwyciężył Aleksander Dorożała (Mbibe Factory Team). Kolejne 4. miejsce dla Krakowa dołożył w M4 Lesław Podolecki (B&K Herbapol rowerowanie.pl).

W wyścigu na najkrótszym dystansie, mini (29 km), 2. do mety w kategorii K3 dotarła Paulina Szelerewicz-Gładysz (Bikeholicy Tines Team). Taki sam rezultat w M2 uzyskał Michał Pękala (UKS Krzywaczka), 4. w tym gronie był Maciej Ostrowski (Sikorski Bikeboard Kraków). Ponadto 4. wśród juniorek (K1) finiszowała krakowianka Anna Król, a 5. była Angelika Oliwa (UKS Krzywaczka).