Krakowianie nie dali rady gwiazdom z Gdyni

(PAN)
II liga koszykarzy. Od porażki rozpoczęli zmagania w drugim etapie koszykarze AZS AGH Alstom Kraków, którzy przegrali w Gdyni z rezerwą Asseco 77:81.

Początek meczu przebiegał pomyślnie dla krakowian, którzy dzięki punktom Macieja Maja prowadzili do 6 minuty.

Później kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie przejęli gospodarze, którzy wystawili do gry bardzo mocny skład. Ograni na parkietach ekstraklasy Chris Paredes oraz Jakub Parzeński zaczęli systematycznie zdobywać punkty i przewaga miejscowych zaczęła rosnąć.

Trener AZS AGH Wojciech Bychawski zaczął wprowadzać do gry zmienników, ale choć Kamil Kamecki, Damian Kalinowski i Jakub Krawczyk zdobywali punkty, to przewaga gospodarzy nie malała.

Po zmianie stron w zespole z Krakowa bardzo dobrze zaczął grać Grzegorz Dudzik, który sześciokrotnie trafił za trzy punkty. Głównie dzięki niemu na minutę przed końcem Asseco II prowadziło tylko 71:70. W końcówce górę wzięło doświadczenie miejscowych, którzy odnieśli zasłużone zwycięstwo.

W najbliższą sobotę krakowianie zmierzą się z kolejnym zespołem rezerw, tym razem Treflem II Sopot, w którym gra wychowanek Wisły Artur Włodarczyk.