Krakowianie odnosili sukcesy na swoim torze

(ART)
Kacper Sztuba i Jakub Brzeziński na trasie przejazdu
Kacper Sztuba i Jakub Brzeziński na trasie przejazdu fot. Łukasz Olearczyk
Kajakarstwo górskie. Przez dwa dni w Krakowie młodzi zawodnicy rywalizowali w regatach Pucharu Europy (ECA Cup) w slalomie. Na podium zmagań w czterech kategoriach (do 14, 16, 18 i 23 lat) licznie stawali „górale” z naszego regionu.

W międzynarodowym gronie - na Kolną przyjechali m.in. zawodnicy z Włoch, Wielkiej Brytanii czy Holandii, z dobrej strony pokazali się kajakarze Startu Nowy Sącz.

Jak na mistrzynię świata juniorek w K-1 przystało (te zawody odbyły się tydzień wcześniej, także w Krakowie) Klaudia Zwolińska liczyła się w walce o pucharowe zwycięstwo. Pierwszego dnia była 2. (o 0,04 s za Słowaczką Elisą Mintalovą), w drugim starcie nie miała sobie równych (wyprzedziła klubową koleżankę Sarę Ćwik). Z kolei brązowy medalista MŚ w K-1 Wiktor Sandera dwukrotnie był drugi.

Ponadto ze Startu w C-1 młodzików (14 lat) Szymon Nowobilski był 1. i 2., a w C-2 do 16 lat, wraz z Bartkiem Prusakiem, dwukrotnie zajęli 3. lokatę. W C-1 juniorów młodszych (16 lat) Jakub Król był 2. pierwszego dnia, podobnie jak w K-1 Paweł Smoliński w drugim slalomie U-23. W K-1 juniorów Marcin Janur wywalczył w niedzielę brąz.

Z AZS AWF Kraków najlepiej spisał się Kacper Sztuba. W C-1 juniorów najpierw wygrał, a później był 2. Z kolei w C-2 w parze z Jakubem Brzezińskim też dwukrotnie byli na podium - 3. i 1. lokata. Ten drugi zawodnik indywidualnie zajął 3. miejsce w K-1 pierwszego dnia.

Z KKK Kraków, organizatora imprezy, dwukrotnie na podium stanął Michał Kołomański, który był 2. w C-1 i 1. w gronie młodzieżowców. W formie są też Michał Woś i Hubert Wawryk, którzy w C-2 juniorów zajęli 1. i 3. lokatę. W C-1 16-latek Aleksandra Stach wygrała, a później była 4. Z kolei Eryk Lejmel zwyciężył w pierwszym slalomie młodzieżowców, w drugim był 4., w którym najlepszy był Krzysztof Majerczak (4. dzień wcześniej). Trzy razy miejsce na „pudle” wywalczyła wśród młodziczek Miriam Lejmel - była 3. w K-1 i dwukrotnie 3. w C-1.