Krakowianie włączyli piąty bieg i wygrali

(PAN)
II liga koszykarzy. Koszykarze R8 Basketu Kraków kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. Sukces w Rudzie Śląskiej był 18. w tym sezonie.

Pogoń Ruda Śląska - R8 Basket AZS Politechnika Kraków 72:87 (18:21, 20:16, 12:22, 22:28)
Punkty dla R8 Basketu: Pisarczyk 20, Załucki 17, Malczyk 11, Kwiatkowski 11, Kamecki 8, Pełka 5, Baran 5, Zieliński 4, Dwernicki 3, Stalicki 3.

Początek meczu był bardzo wyrównany, prowadzenie często się zmieniało, a żadnej ze stron nie udało się uzyskać wyższej przewagi niż dwupunktowa. Pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem gości dzięki rzutowi Kameckiego.

W drugiej kwarcie po trafieniu Kwiatkowskiego R8 Basket prowadził 27:20 i wydawało się, że mecz ułoży się po myśli gości. Cztery minuty później było już 38:32 dla Pogoni.

Trener R8 Basketu Rafał Knap ma ten przywilej, że może bardzo swobodnie rotować składem, bo kadrę ma bardzo szeroką. To przełożyło się na postawę drużyny po przerwie. Po rzucie Załuckiego R8 Basket wyszedł na prowadzenie 40:38 i nie oddał go do końca. Bardzo dobrze do drużyny wprowadził się rozgrywający Kwiatkowski, spokojem imponował Malczyk, a dzięki skuteczności Załuckiego i Pisarczyka mecz w trzeciej i czwartej kwarcie miał jednostronny przebieg.