Krakowianie zagrają w Kraków Arenie

(as)
Hokej. Pierwszy mecz barażowy o udział w turnieju finałowym Pucharu Polski (27-28 grudnia w Kraków Arenie) rozstrzygnął praktycznie rywalizację.

Stoczniowiec Gdańsk – Comarch Cracovia 1:9 (1:1, 0:3, 0:5)
0:1 A. Kowalówka (Słaboń, S. Kowalówka) 17, 1:1 Sochacki 18, 1:2 Liotti (Stoklasa) 24, 1:3 Noworyta (A. Kowalówka) 34, 1:4 Kalus (Stoklasa) 35, 1:5 Kozłowski (Stoklasa, Kalus) 43, 1:6 Słaboń 48, 1:7 Liotti 49, 1:8 Pasiut (S. Kowalówka) 57, 1:9 Stoklasa 59 karny.
Sędziował: Włodzimierz Marczuk (Toruń). Kary: 12– 14 min. Widzów: 1400.
Cracovia: R. Kowalówka – Noworyta, A. Ko-walówka, S. Kowalówka, Słaboń, Pasiut – Wajda, Kruczek, McCauley, Valczak, Fojtik – Dąbkowski, Liotti, Stoklasa, Kozłowski, Kalus – Kłys, Witowski, Wiśniewski, Fraszko, Kisielewski.

Rewanż w Krakowie 2 grudnia będzie już tylko formalnością. Hokeiści Stoczniowca, który zajmuje czwartą lokatę w pierwszej lidze, próbowali w pierwszej tercji podjąć walkę z krakowianami. Mieli oparcie w bardzo dobrze broniącym Szymcze-wskim, dopiero w 17 min pokonał go A. Kowalówka , kiedy krakowianie grali z przewagą jednego gracza. Ale 34 sekundy później gospodarze wyrównali.

W drugiej tercji krakowianie zasypywali bramkę gospodarzy gradem strzałów, na 2:1 podwyższył amerykański obrońca Liotti, było to jego pierwsze trafienie w barwach Cracovii. W ostatniej tercji krakowianie niepodzielnie panowali na lodzie, gospodarze ograniczali się tylko do obrony.