Krakowianka mistrzynią Polski

Jerzy Filipiuk
Podczas mistrzostw Polski młodzików i młodziczek w judo, które odbyły się w Bochni, Nikola Szlachta (Wisła Kraków) zdobyła złoty medal w kat. 44 kg.

Jej koledzy klubowi Kacper Gabor i Albin Kocioł stanęli na najniższym stopniu podium, odpowiednio w kat. 38 i 50 kg, tocząc pięć i sześć pojedynków.

Dwaj inni zawodnicy krakowskiego klubu uplasowali się poza podium. Oskar Gabor zajął piąte miejsce w kat. 46 kg, a Jakub Lignar siódme w kat. 81 kg.

Pozostali wiślacy - Kacper Karaś (46 kg), Jakub Ciszewski (55 kg), Mateusz Kukułka (60 kg), Jakub Bierówka (60 kg) i Szymon Baster (66 kg) - po wyrównanych walkach odpadli w eliminacjach.