Krakowianki mistrzyniami Polski juniorek w gimnastyce artystycznej

Jacek Żukowski
Zawodniczki SGA Kraków świetnie spisały się w mistrzostwach Polski
Zawodniczki SGA Kraków świetnie spisały się w mistrzostwach Polski Arch. klubu
SGA Kraków odnotował pierwszy ogromny sukces. Podczas odbywających się w Rumi drużynowych mistrzostw Polski juniorek i seniorek zawodniczki: Emilia Heichel , Natalia Jakubowicz oraz Magdalena Karcz spora przewaga punktową zdobyły tytuł drużynowego Mistrza Polski juniorek.

Indywidualnie zawodniczki SGA Kraków też mają się czym pochwalić, uplasowały się bowiem w pierwszej ósemce. Złoty medal wywalczyła Emilia Heichel, Natalia Jakubowicz była 7., a Magdalena Karcz uplasowała się o lokatę niżej. Cała trójka to reprezentantki Polski juniorek.

Zawodniczki startowały w układach ze skakanką, piłką, maczugami i wstążką, a suma ocen jakie osiągnęły indywidualnie w tych układach dała końcowy wynik drużyny. Bardzo dobrze zaprezentowała się również druga drużyna juniorek SGA Kraków w składzie : Marta Marczewska, Milena Mączka i Julia Kłaput, zdobywając drużynowo 8 miejsce. Wysoką, 7. lokatą może pochwalić się drużyna seniorek SGA Kraków.

-To rzadko spotykane by klub tak licznie obsadzały zawodniczki kategorię junior oraz senior, w dodatku z tak dobrymi wynikami.
Jako trenerka dziewczynek , a jednocześnie prezes SGA Kraków, jestem niezmiernie dumna z tak wspaniałego wyniku, ciężka praca jaką wykonałyśmy właśnie zaowocowała - mówi Katarzyna Strychalska. - Zzapraszamy do SGA Kraków, wszystkie chętne dziewczynki w wieku 4-16 lat które chcą zacząć swoją przygodę z gimnastyką , a wszystkich miłośników tej pięknej dyscypliny sportu zapraszamy w weekend majowy 2020 do Hali 100- lecia KS Cracovia , gdzie odbędą się indywidualne mistrzostwa Polski juniorek i seniorek w gimnastyce artystycznej, których będziemy organizatorem.