Krakowianki zagrały bardzo nieskutecznie

(PAN)
I liga koszykarek. W sobotę rozegrano pierwszy z dwóch meczów o trzecie miejsce na zapleczu ekstraklasy.

AZS City Center Poznań – AZS Politechnika Korona Kraków 55:48 (25:14, 13:16, 10:9, 7:9)
Punkty dla AZS PK: Krzywoń 13, Teklińska 11, Kossmann 8, Wilk 6, Rafałowicz 3, Grzelak-Gumula 3, Majkut 2, Puter 2.

Celem obu ekip był awans do ekstraklasy, teraz muszą walczyć w meczach pocieszenia. Gra się dwa mecze, trzecie miejsce zajmie zespół lepszy w bilansie obu spotkań.

Traktujemy ten dwumecz poważnie. Chcemy być na podium pierwszoligowych rozgrywek. Dopiero po meczach z AZS Poznań będzie czas na podsumowania. Chciałbym, by za rok ten zespół też walczył o jak najwyższe cele – mówił przed meczem trener AZS PK Wojciech Radzikowski.

Sobotni mecz z impetem zaczęły gospodynie, ktore walkę o awans przegrały z lokalnym rywalem JTS MUKS Poznań. Wypracowaną w pierwszej kwarcie przewagę koszykarki z Poznania utrzymaly do końcowej syreny.

W dalszej fazie meczu koszykarki z Krakowa starały się odrabiać straty, jednak grały bardzo nieskutecznie, do tego wyraźnie przegrały walkę na tablicach. W efekcie poniosły trzecią z rzędu porażkę.

Moje zawodniczki trafiły tylko 17 z __60 oddanych rzutów oraz wykorzystały tylko połowę rzutów osobistych – mówi z żalem trener. – _Gdyby tylko w tym elemencie zagrały lepiej, to wygralibyśmy ten mecz. Jesteśmy w słabszej formie, ale musimy sprężyć się na ostatni mecz w sezonie. Mamy do odrobienia siedem punktów i nie jest to zadanie nie do wykonania, jednak zespół musi zagrać na o wiele wyższym poziomie. Nie jest łatwo zmobilizować się do gry po stracie szansy na awans, jednak jestesmy winni naszym kibicom dobrą postawę w __rewanżu _– dodaje.

Drugi mecz akademickich drużyn zaplanowany jest na najbliższy piątek na godzinę 18.