Krakowscy prawnicy i doradcy na ratunek przedsiębiorcom. Potrzebujesz pomocy? Gubisz się w tarczach? Napisz lub zadzwoń do fachowca

Zbigniew Bartuś
Zbigniew Bartuś
Fot. Marcin Oliva Soto / Polskapresse
W odpowiedzi na apel Forum Przedsiębiorców "Dziennika Polskiego" i "Gazety Krakowskiej" znakomici krakowscy prawnicy i doradcy podatkowi postanowili pro bono wspierać swą cenną wiedzą i radą tysiące małopolskich przedsiębiorców, którzy utracili większość, a nawet całość swych przychodów. Takie firmy potrzebują szybko publicznej pomocy – zwolnienia z ZUS, dotacji, pożyczek – a tymczasem wielu przedsiębiorców nie wie, co mogą uzyskać i w jaki sposób. Niemal wszyscy, łącznie z urzędnikami, gubią się już w tym, co zapowiada i uchwala władza, także w kolejnych tarczach antykryzysowych.

FLESZ - Mieszkanie w wynajętym lokum, w obliczu utraty pracy lub przychodów, jest sporym problemem

Fachowcy (których listę z namiarami zamieszczamy poniżej) pomogą odnaleźć się najbardziej potrzebującym przedsiębiorcom w dwóch bardzo ważnych obszarach:

  • Z jakiego wsparcia (tarczowego i pozatarczowego) może skorzystać dana firma i jak ma to zrobić.
  • Jak poprawnie wypełnić i złożyć wniosek, by nie było w nim błędów formalnych (co wiąże się z ryzykiem nieuzyskania wsparcia).

Od początku koronakryzysu do Forum Przedsiębiorców "Dziennika Polskiego" i "Gazety Krakowskiej", w ramach którego współpracują ze sobą od lat wszystkie kluczowe organizacje gospodarcze w Małopolsce, zwracają się o pomoc tysiące zdesperowanych przedsiębiorców, którzy utracili całość lub 80-90 proc. przychodów.

Niestety, o ile zdecydowana większość właścicieli biznesów w Niemczech, Francji, Beneluksie, Wielkiej Brytanii korzysta na co dzień z usług prawników i doradców, to w Polsce ten odsetek jest wciąż bardzo mały (być może zmieni się to po koronakryzysie; przedsiębiorcy odczuwają dziś boleśnie na własnej skórze, że brak eksperta przy boku to prawdziwy dramat, którego finałem może być upadek firmy, utrata dorobku życia).

W tej szczególnej sytuacji zwróciliśmy się z apelem o pomoc do wszystkich ekspertów, którzy są gotowi pomagać zagubionym przedsiębiorcom poradami oraz szybkimi odpowiedziami na nurtujące ich pytania/wątpliwości. Celem jest stworzenie prawnego pogotowia ratunkowego/ambulatorium, szybko reagującego na potrzeby zdezorientowanych przedsiębiorców.

Co bardzo ważne i niezwykle budujące, apel ten momentalnie poparły dwa zaprzyjaźnione z Forum, znane z aktywności i otwartości, samorządy zawodowe: Okręgowa Izba Radców Prawnych w Krakowie oraz Małopolski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych - niskie ukłony dla dziekana Marcina Sali-Szczypińskiego oraz przewodniczącego Zygmunta Tabisza! Dzięki temu udało się w krótkim czasie – a czas odgrywa dziś przecież kluczową rolę – pozyskać do tej jakże potrzebnej pomocy grono świetnych i sprawdzonych fachowców.

Trzeba wiedzieć, że liczni prawnicy i doradcy podatkowi również znaleźli się dzisiaj w niełatwej sytuacji. Wielu ich klientów przeżywa największe problemy w swej historii, co przekłada się na silny i nagły spadek dochodów. Specjaliści rozumieją jednak, że ich szlachetna działalność w tych arcytrudnych czasach ma na celu wsparcie nie tylko konkretnych firm, ale i całej krakowskiej i małopolskiej gospodarki.

Miejmy nadzieję, że dzięki temu uda się ją uchronić przed największą zapaścią od dekad; czarny scenariusz wydaje się, jak na razie, bardzo realny. Tylko współdziałanie i solidarność wielu kluczowych środowisk gospodarczych i wspierających biznes może nie dopuścić do jego ziszczenia.

Forum Przedsiębiorców: #WspieramyLokalnyBiznes – lista i namiary na ekspertów

Kancelaria AXELO Prawo i Podatki dla Biznesu - https://axelo.pl/: Sylwia Potępa – adwokat w aspekcie prawa pracy i ZUS
Telefon: +48 536 442 973, Mail: s.potepa@axelo.pl; Maciej Wilczyński – radca prawny, doradca podatkowy, Telefon: +48 603 772 738, Mail: m.wilczynski@axelo.pl

Kancelaria Radcy Prawnego Ewa Buczek, kancelaria.ewabuczek@gmail.com. nr tel.: 509 188 005 (od poniedziałku do czwartku od godz. 10 do 18); specjalizacje: prawo pracy, prawo ubezpieczeń społecznychprawo upadłościowe, windykacja należności, prawo gospodarcze i handlowe, prawo cywilne, w tym prawo rodzinne i spadkowe.

Radca prawny Mateusz Chabrowski, tel: 509 094 447, kancelariachabrowski.pl mateusz@kancelariachabrowski.pl (specjalizuje się w kompleksowej obsłudze przedsiębiorców, prawie autorskim, prawie handlowym i gospodarczym).

Kancelaria Prawna Karolina Furtak tel: 690 00 72 92; kontakt@karolinafurtak.pl, specjalizacje: prawo pracy i ubezpieczeń społecznych, prawo działalności gospodarczej, prawo upadłościowe, prawo medycznego i odszkodowań, prawo gospodarcze i handlowe, prawo cywilne, w tym prawo rodzinne i spadkowe, informacje dotyczące nie tylko aktualnej pomocy również na stronie www.karolinafurtak.pl

Radca prawny Marcin Kachniarz, marcin.kachniarz@gmail.com, tel: +48 609 000 031

Bartłomiej Kałucki, radca prawny, telefon: 785 232 920; bartlomiej.j.kalucki@gmail.com

Zbigniew Kiedacz (Kancelaria SAVAS Radcowie Prawni, Radkowiak-Kiedacz) – tel. 695 238 237, z.kiedacz@savas.pl

Radca prawny Katarzyna Kiełbasa, katarzynakielbassa@gmail.com

Radca prawny Magdalena Kowalska-Graca, kancelaria@kowalska-graca.pl, tel: 609 871 221 (Kocmyrzów-Luborzyca); Sama jest przedsiębiorcą, który złożył wnioski o skorzystanie z dobrodziejstw tarcz, miała więc okazję praktycznie przebrnąć przez ten etap, jak również pomagać w tym samym mniejszym przedsiębiorcom. Pisze artykuły na ten temat w lokalnych mediach i świetnie się sprawdzają. Szczegóły: www.kowalska-graca.pl

Marcin Krudysz (m.in. prawo gospodarcze, prawo pracy, postępowanie administracyjne i podatkowe) - marcin.krudysz@gmail.com

Kancelaria Radców Prawnych Kucharski & Ruman:
Radca prawny Robert Kucharski, kancelaria@krsc.pl, tel: 794037857, https://kucharskirobert.pl; od 2012 r. zajmuje się udzielaniem porad prawnych, prowadzeniem spraw sądowych oraz sporządzaniem wszelkiego rodzaju pism i dokumentów prawnych dla firm, organizacji pozarządowych oraz osób prywatnych.

Radca prawny Tomasz Ruman, kancelaria@krsc.pl, tel: 602635210, https://tomaszruman.pl; prowadzi sprawy przed sądami powszechnymi i administracyjnymi w zakresie prawa cywilnego, handlowego i gospodarczego.

dr Karol Kulig, radca prawny, K. Kulig & Współpracownicy. Kancelaria Prawnicza, tel. + 48 660 787 207, karol.kulig@kkulig.pl | www.kkulig.pl

Kancelaria Mikulski i Wspólnicy – tel. 12 412 77 00 lub (+48) 698 093 147, kancelaria@mikulski.krakow.pl, pierwszym kontaktem jest p. Anita Borkowska, która skieruje konkretne pytanie do konkretnego prawnika.

Kancelaria Polowiec i Wspólnicy:
Marcin Jamrozik – jamrozik@polowiec.pl
Iga Wojdakowska – wojdakowska@polowiec.pl
Piotr Kolasa – kolasa@polowiec.pl

Radca prawny Angelika Tomeczko , mail: radca@kancelariatomeczko.pl, telefon: 794 48 48 45

Radca prawny Kamil Składzień z Kancelarii Radcy Prawnego, Dębica, tel: 698 013 561

Kancelaria Radców Prawnych Rojkowicz Skoblenko i Partnerzy (www.rspartners.pl) - osoba kontaktowa: mecenas Marta Jabłońska, marta.jablonska@rspartners.pl , tel. 519 635 214 (Kancelaria doradza swoim klientom, firmom od 150-750 osób, w pozyskaniu środków i skorzystaniu z ochrony przewidzianej Tarczą Antykryzysową – ma zatem praktyczną wiedzę, którą może się podzielić).

Paulina Słapak-Śliwa, kancelaria@slapak-sliwa.com, +48 608 33 61 64 (radca prawny z wieloletnią praktyką w obsłudze podmiotów gospodarczych, w obecnej sytuacji pomaga klientom w uzyskiwaniu pomocy z traczy kryzysowej, chętnie pomoże innym potrzebującym).

Błażej Wągiel, radca prawny, tel. +48 509 163 107, office@ipsolegal.pl (Kancelaria, której jest partnerem zarządzającym, udziela już porad przedsiębiorcom w kilku akcjach, w tym w akcji #ratujbiznes organizowanej przez Rzecznika MŚP).

Kancelaria Radców Prawnych Wawruch Kwasek i Partnerzy – r.pr. Kamil Wawruch, tel: + 48 732 641 403, k.wawruch@wkkancelaria.pl (w podobnym zakresie uczestniczy już w akcji #ratujbiznes, pod patronatem Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców; posiadamy w tym zakresie szeroką wiedzę i szybko nabywa nowych doświadczeń).

Adam Werner Kancelaria Radcy Prawnego, www.adamwerner.pl, a.werner@adamwerner.pl, tel. 12 444-62-33, tel. kom. (+48) 517-471-020

Kancelaria Radcy Prawnego Grzegorz Zawisza, tel. 660761385, grzesiek.zawisza@gmail.com

Doradcy podatkowi:

Bogdan Cebulski,doradca.bc@wp.pl

Anna Gorgoń,anna.gorgon@taxunit.pl, 606-226-762

Anna Powroźnik, doradcapowroznik@interia.pl, telefon: 604-944-041

Małgorzata Szczepańska-Chwała,msc@szczepanskachwala.pl, 501-078-149

Bogdan Ślusarek,bogdan.slusarek@sztaba.net, 604-936-369

Zygmunt Tabisz tabisz.2479@nettax.eu, 502-790-940

Iwona Węgrzyn, iwegrzyn@kance.pl, telefon: 604-466-996

Joanna Żołna, joanna.zolna@jkconsult.pl, 506-105-897

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Szukasz finansowania biznesowego, finansów osobistych, hipoteki, pożyczki samochodowej, gotówki studenckiej, gotówki na konsolidację zadłużenia, gotówki niezabezpieczonej, kapitału podwyższonego ryzyka itp. ... Jesteś we właściwym miejscu, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji.

E-mel: creditmidland@gmail.com

whatsapp: 48732104284

Midland Credit Home

Z
Zbigniew Rusek

Wykształcono nadmiar prawników. W ogóle to ludzi z wyższym wykształceniem jest za dużo (wyjątek stanowią lekarze, których jest za mało, informatyków też nie ma w nadmiarze, a pielęgniarki w ogóle nie powinny mieć wyższego wykształcenie, lecz średnie zawodowe lub pomaturalne - te magister pielęgniarstwa nie potrafią np. pobrać krwi z żyły do analiz), natomiast za mało ze średnim zawodowym oraz z zasadniczym zawodowym. Wykształcono ogromna liczbę humanistów, którzy mają kwalifikacje często w ogóle nieprzydatne na rynku pracy.

Dodaj ogłoszenie