Krakowscy spadochroniarze w czołówce Pucharu Europy Wschodniej

Jerzy Filipiuk
Medalistki Pucharu Europy Wschodniej w klasyfikacji generalnej
Medalistki Pucharu Europy Wschodniej w klasyfikacji generalnej Artur Gosiewski
Sport spadochronowy. Irena Paczek-Krawczak zajęła trzecie, Artur Gosiewski jedenaste (oboje WKS Wawel), a zespół Kraków Wawel czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej tegorocznej edycji Pucharu Europy Wschodniej w celności lądowań.

Impreza składała się z pięciu zawodów, które odbyły się w Braszowie (Rumunia), Avdarmie (Mołdawia), Krakowie, Erdenie (Bułgaria) i Szegedzie (Węgry).

Paczek-Krawczak odniosła duży sukces. Była trzecia (26 pkt) mimo nieobecności w Avdarmie i Erdenie. Triumfowała Andreea Padurean (42) przed Gabrielą Balascau (obie Rumunia, 29).

Gosiewski w „generalce” zajął najwyższe miejsce (11.) z Polaków (100 pkt). Najlepszy okazał się Alexandru Nicolau (179).
W rywalizacji drużynowej zespół Kraków Wawel (39 pkt), który nie wystartował w Erdenie, uplasował się tuż za podium. Wyprzedzili go: Aeroclubul Romaniei (59), Szolnok (Węgry, 52) i Moldova (46).

Ostatnie zawody odbyły się w Szegedzie. Kraków Wawel reprezentował kwartet: Bogna Bielecka, Ewa Wesołowska, Gosiewski i Kamil Wójciak. Dodatkowo indywidualnie startowali Paczek-Krawczak i Jakub Mróz.

6 zawodniczek i 36 zawodników rywalizowało w bardzo zmiennych warunkach: temperatury wahały się od +15 do +40 stopni Celsjusza, raz panowała cisza, innym razem spadochroniarzom przeszkadzał porywisty wiatr. Ten ostatni sprawił, że odbyły się tylko 4 kolejki skoków.

U kobiet wygrała Wesołowska (4 cm) przed Paczek-Krawczak (10) i Padurean (19). Wśród mężczyzn czwarty był Mróz (8 cm). Wesołowska zajęła drugą lokatę w łącznej klasyfikacji 18. Pucharu MATASZ.