Krakowska młodzież na medal

(ART)
Jakub Brzeziński ma dwa medale
Jakub Brzeziński ma dwa medale Fot. Artur Bogacki
Kajakarstwo górskie. Slalomiści z krakowskich klubów wywalczyli medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży juniorów młodszych i mistrzostw Polski juniorów.

Obie imprezy odbyły się na torze Wietrznice w Zabrzeży koło Łącka. W dorobku podwawelskiej ekipy jest tylko jedno złoto – w OOM (zawody mają rangę mistrzostw Polski juniorów młodszych, czyli 16-latków), zdobyła je w C-1 kobiet Aleksandra Stach (KKK Kraków).

Cztery medale wywalczyli zawodnicy AZS AWF Kraków. Dwa z nich zdobył Jakub Brzeziński, który w mistrzostwach Polski juniorów (17-18 lat) był drugi w K-1 (w swej koronnej konkurencji był kandydatem do zwycięstwa) i trzeci w C-1. W OOM jednym z faworytów w C-1 był Kacper Sztuba, który w bieżącym sezonie wygrywał zawody Pucharu Europy 16-latków. Tym razem jednak był trzeci. Brązowy medal w K-1 MP juniorek dorzuciła Aniela Wiecheć.

Zmagania na torze Wietrznice zdominowali reprezentanci LKK Drzewica i Startu Nowy Sącz, którzy zdobyli większość medali. Zwycięzcami OOM, oprócz wspomnianej Stach, zostali: Marcin Janur (Start Nowy Sącz), Michał Franczak i Szymon Zawadzki w C-2, Zawadzki w C-1, Katarzyna Smolarska (wszyscy LKK).

W MP juniorów złote krążki wywalczyli: Krzysztof Majerczak (Pieniny Szczawnica) w K-1, Przemysław Nowak (LKK) w C-1, Krzysztof Zych i Wojciech Klata (LKK) w C-2, Klaudia Zwolińska (Start) w K-1 i Justyna Janczy (Spływ Sromowce Wyżne) w C-1.

Juniorzy przygotowują się do głównej imprezy drugiej części sezonu – mistrzostw Europy w slalomie kajakowym, które pod koniec sierpnia odbędą się na torze w Krakowie. Do rywalizacji przystąpią wówczas także młodzieżowcy (kategoria do 23 lat).