Krakowska młodzież popłynęła po złoto

(ART)
Kajakarstwo górskie. Bardzo udane były dla reprezentantów AZS AWF Kraków finałowe zawody Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W slalomie na torze w Leśnej (województwo dolnośląskie) wywalczyli kilka medali.

W C–2 najlepsza okazała się osada Jakub Brzeziński i Kacper Sztuba. Dla pierwszego z nich to kolejny sukces w tym sezonie (miał m.in. medal juniorskich MŚ i ME), ale na arenie międzynarodowej pływał wcześniej w duecie z Adamem Kozubem (Spływ Sromowce Wyżne; obaj uczą się w SMS Kraków). Ten jednak jest formalnie juniorem – a Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży jest dla juniorów młodszych.

Nowe połączenie w C-2 okazało się trafionym pomysłem, a zawodnicy AZS AWF zdobyli medale także indywidualnie. Sztuba okazał się bezkonkurencyjny w C-1 (mimo dwóch punktów/sekund karnych doliczanych do czasu przejazdu), natomiast Brzeziński w K-1 uplasował się na 2. pozycji, ustępując tylko Wiktorowi Sanderze (Start Nowy Sącz).

W K-1 dziewcząt 6. lokatę wywalczyła Aniela Wiecheć, a przed nią znalazło się pięć „góralek” Startu (wygrała wicemistrzyni Europy juniorek Klaudia Zwolińska). W punktacji klubowej akademicki klub spod Wawelu zajął 3. miejsce, za Startem i LKK Drzewica.

W rozgrywanych równolegle w Leśnej mistrzostwach Polski juniorów ekipie AZS AWF Kraków nie udało się zdobyć medalu. Najbliżej sukcesu był Mateusz Kulisa, który w C-1 uplasował się na 4. pozycji (wygrał Przemysław Nowak z LKK Drzewica). Na podium stawali za to uczniowie SMS przy Grochowskiej, reprezentujący macierzyste kluby. Kamila Urbanik (Start) wygrała w C-1 i K-1 kobiet, dwa brązy w tych konkurencjach zdobyła Justyna Janczy (Spływ). Srebro w C-1 dorzucił Kozub.