Krakowska Platforma w końcu się postawiła

Krakowska Platforma w końcu się postawiła

Piotr Ogórek

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Można być poniewieranym, ale kiedyś trzeba powiedzieć dość. I dla krakowskiej Platformy Obywatelskiej w końcu nastał taki moment. W rozmowach z Jackiem Majchrowskim byli wodzeni za nos. Ale pozbierali się i powiedzieli „nie”. A prezydent chyba się zdziwił.
Krakowska Platforma w końcu się postawiła
Prezydencki klub w Radzie Miasta - Przyjazny Kraków, ma 6 radnych. PO ma 14 - choć kadencję zaczynała z 18. Ustalenia z końca czerwca zakładały, że mniejszy klub będzie miał 4 pierwsze miejsca na listach w siedmiu okręgach, a PO i Nowoczesna trzy.

Dla strony prezydenckiej było to mało i stwierdzono, że osobno będzie im lepiej. Gdy wybuchła burza polityczna, prezydent zaczął tonować nastroje. Ale zrobił to w taki sposób, że PO z całą stanowczością powiedziała, że prezydenta nie poprze. Ten niby chciał powrócić do rozmów, ale działacze PO uznali za bezczelność, że Jacek Majchrowski chce decydować o tym, kto z PO będzie się mógł znaleźć na wspólnych listach.

Prezydent chciał przeczołgać Platformę jeszcze bardziej, ale ta w końcu się postawiła. Efektem tego może być jej rozbicie, na którym paradoksalnie skorzystają obie strony. Platforma pozbędzie się członków, którzy ciążą jej od lat.

Jak Bogusław Kośmider, przewodniczący Rady Miasta, który zasłynął tym, że nie dotrzymał słowa i w połowie kadencji nie oddał swojej pozycji Dominikowi Jaśkowcowi, obecnemu szefowi partii w Krakowie.

Jeśli Platforma poprze Łukasza Gibałę, a taki wariant jest coraz bardziej realny, to z partii odejdą właśnie takie osoby, jak Kośmider i inni starsi działacze. A prezydent Majchrowski zapewne nie da im zginąć i przytuli ich na swoje listy lub obieca inną nagrodę. Z kolei PO oczyści swoje szeregi i do wyborów będzie szła jednym frontem.

Wspólne listy z Gibałą będą oznaczały, że w grze będzie trzech mocnych kandydatów - Majchrowski, Wassermann i Gibała. I każdy scenariusz jest możliwy. Chyba, że PO zdecyduje się na Bogdana Klicha. Wtedy II turę stracą, a klub w Radzie Miasta mogą mieć podobnej wielkości jak teraz.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Nagły zakręt w wyścigu o fotel prezydencki

ZOBACZ KONIECZNIE:


Komentarze (11)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Wyciąć wszystkich POwców powyżej 50-go roku życia, to jedyna szansa dla PO

Marek Biliński (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2

Te dziady nas pogrążają. Mówiłem o tym ze trzy miesiące po ostatnich wyborach, ale wszyscy mają stołeczki, synekurki i było ciepło, stabilnie, ale huj...wo i wszystko powoli grzęzło. Młodzi z PO...rozwiń całość

Te dziady nas pogrążają. Mówiłem o tym ze trzy miesiące po ostatnich wyborach, ale wszyscy mają stołeczki, synekurki i było ciepło, stabilnie, ale huj...wo i wszystko powoli grzęzło. Młodzi z PO powinni wrócić do podstaw ideowych platformy i wywalić te krakowskie starocie, które nic nie potrafią i kompromitują. Zresztą w całej Polsce należy tak zrobić! Inaczej za rok nie istniejemy!!!zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Dogadajcie

Dik€ (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

Dogadajcie się wreszcie z tym Gibałą i dajcie spokój z umoczonym Majchrowskim.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Ale

gryzmoł (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2

Nie wolno dogadywać się ani z Majchrowskim , ani z Gibałą . Jedynie Mieszalski !


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Proste

Arbuz (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2

Lub Grodzka z Kononowiczem !

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
CELA +

wyborca (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2

Ale lepiej aby odstawiła się na boczny tor lub w niebyt . Tak byłoby lepiej dla Polski !

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
postawiła się pod scianą

Klik@ (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

Postawiła się pod ścianą i i dalej nie wie co ma zrobić. A trzeba działać żeby majchrowskie i pisowskie nie dorwały się do fotela.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Resztki szacunku

Adhd4 (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

Młoda platforma chce Gibałę i powinni postawić na swoim, to zachowają resztki szacunku.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
PO w końcu zmądrzała

Krk. Krk (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

Ileż można dać się zeszmacać staremu dziadowi?

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
czyli kto..?!

starosta (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

krakowska Platforma? czyli kto? która koteria? który plecak cięższy od buławy? Jaśkowiec, Miszalski, Stawowy, Kośmider...przecież oni są w rozsypce totalnej i są tak skłóceni między sobą, że...rozwiń całość

krakowska Platforma? czyli kto? która koteria? który plecak cięższy od buławy? Jaśkowiec, Miszalski, Stawowy, Kośmider...przecież oni są w rozsypce totalnej i są tak skłóceni między sobą, że mówienie o koalicji z Nowoczesną jest jakimś totalnym nieporozumieniem...tzn ok...w tej sytuacji nic im już nie zaszkodzi bo Nowoczesna w Krakowie nie znaczy kompletnie nic. Prawda jest taka, że dostali sraczki bo bez Majchrowskiego przegrają z kretesem, tak jak będzie to w samorządzie wojewódzkim...i kto kogo potrzebuje?!...ludzie obudźcie się bo w obecnej sytuacji PiS bierze wszystko! ...Wy dalej kłóćcie się o poparcie i jedynki na listach.zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Wybory to oszustwo

Dzwońcie do dziennikarzy (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

Prezydent miasta Krakowa Jacek Majchrowski przegrał proces sądowy w Krakowie o MIESZKAŃCÓW.
Dziennikarze z całej Polski.
Gazeta Krakowska. Ukrywa PRAWDĘ.
Telewizje znają sprawę Procesu.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Wygrana Gibały

*wyborca* (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4 / 5

Niech wreszcie coś postanowią i dogadają się z Gibałą. W ten sposób można zatrzymać ten pochód Pisu i odsunąć stary dwór.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo