Krakowski klub górą wśród seniorów i dzieci

(FIL)
Taekwon-do. 40 medali zdobyła 80-osobowa ekipa Krakowskiego Centrum Taekwon-do podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski, które odbyły się w Wieliczce.

W klasyfikacji medalowej KCT (organizator imprezy), który wywalczył 20 złotych, 12 srebrnych i 8 brążowych krążkow, zajął trzecie miejsce. Pierwszy był Orient Częstochowa (23-8-11), a drugi Dan Świdnik (20-15-11).

- Jestem bardzo zadowolony ze startu zawodników. To był jeden z najlepszych naszych występów w ostatnich latach - mówi prezes i trener KCT Mikołaj Kotowicz. - W 2009 i 2010 wygraliśmy ogólną klasyfikację medalową, a teraz klasyfikacje medalowe seniorów, dzieci i technik specjalnych. W rywalizacji dzieci zwyciężyliśmy po raz pierwszy. Z powodu choroby nie mógł startować Jakub Włodarz, który w poprzednich latach był murowanym faworytem w swoich konkurencjach i sięgał po co najmniej dwa złote medale.

Na wyróżnienie zasługują zwycięstwa Stefanii Kotowicz z Krakowa (córki szefa KCT) w walkach soft stick, technikach specjalnych i technikach szybkościowych (w kategorii dziewczynek z rocznika 2009), Mateusza Kucharza z Gdowa w technikach specjalnych i walkach semi contact kadetów (w obu 160 cm) oraz Karoliny Czech z Facimiecha k. Skawiny w walkach semi contact seniorek (+170 cm) i light contact seniorek (+64 kg).

Na podkreślenie zasługuje również zwycięski debiut wśród seniorów Adama Zięby w walkach light contact 66 kg oraz jeszcze juniorki Karoliny Nowak w walkach light contact seniorek (+64 kg), która w pierwszym pojedynku pokonała wicemistrzynię świata Kamilę Ciechanowską (SKT Głubczyce).

10 medali zdobyli reprezentacji gdowskiej sekcji KCT, podopieczni Mateusza Dylawerskiego i Radosława Onucy.

W MMP walczyło 487 zawodniczek i zawodników z 23 ekip, w tym 4 zagranicznych (z Austrii, Czech, Ukrainy i Armenii).

- O poziomie turnieju świadczy fakt, że niektórzy ubiegłoroczni medaliści mistrzostw świata nie stanęli na podium, bo nie przebrnęli przez eliminacje __ - podkreśla Kotowicz.