MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Krakowski Klub Karate Tradycyjnego podsumował miniony rok

Jerzy Filipiuk
Jerzy Filipiuk
Bartosz Siedlik/Krakowski Klub Karate Tradycyjnego
Karate tradycyjne. Około 300 osób wzięło udział w Spotkaniu Noworocznym Krakowskiego Klubu Karate Tradycyjnego, które odbyło się na Czerwonym Prądniku.

Podczas spotkania podsumowano miniony sezon oraz wyróżniono 52 zawodniczki i zawodników. Sympatyczną imprezę prowadził prezes, trener i zawodnik KKKT w jednej osobie Rafał Wajda.

- Był to bardzo dobry i bardzo pracowity rok, obfitujący w wiele wydarzeń, aktywności, szkoleń, wyjazdów, zgrupowań. Zorganizowaliśmy między innymi II Puchar Krakowa, w którym wystąpiło ponad 800 osób. Nasi najmłodsi zawodnicy zdawali egzaminy na stopnie uczniowskie, a starsi na stopnie mistrzowskie – mówi Wajda.

Największym sukcesem reprezentantów KKKT w ubiegłym roku było zdobycie ośmiu medali w mistrzostwach świata fudokan i pięciu w mistrzostwach Europy w karate tradycyjnym. Obie imprezy odbyły się w Rumunii.

Aż sześć razy w Rumunii na podium stawała Klaudia Mleko, w tym trzy razy na jego najwyższym stopniu. Została mistrzynią globu w kumite indywidualnym i drużynowym młodzieżowców oraz mistrzynią Europy w fukugo. Potem zaliczyła udany występ w turnieju w Peru.

Cieszy też postawa najmłodszych, początkujących karateków, którzy zdobywali laury w swych pierwszych startach, nabywając doświadczenie i umiejętności, które powinny procentować w przyszłości.

- W naszym klubie ćwiczą także osoby starsze. Mamy mocną grupę rodziców, a także powstałą w listopadzie grupę seniorów, którzy bardzo chętnie podchodzą do zajęć z elementami karate, by jak najdłużej podtrzymywać swą aktywność fizycznąi. To są w większości panie, choć panów też nam przybywa. Zapraszamy wszystkich chętnych od 50. roku życia, zajęcia są bezpłatne. Zajęcia odbywają się w każdy piątek o godzinie 11 w dojo przy ulicy Racławickiej 26 w Krakowie – mówi prezes KKKT.

Klub stawia sobie coraz wyżej poprzeczkę, dba o jakość szkolenia, organizuje szereg imprez, także pozasportowych, integrujących społeczność karate.

- Bardzo wielu trenujących zawodników bardzo dobrze się uczy, a większość z klubowej kadry ma świadectwa z czerwonym paskiem. Poza szkołą chodzą na inne zajęcie, rozwijają się manualnie, plastycznie, muzycznie, a także w innych dyscyplinach sportowych – podkreśla Wajda.

Sztandarową imprezą KKKT stał się Puchar Krakowa. W jego pierwszej edycji, jesienią 2016 roku, wzięło udział 578 zawodników z 21 klubów. W drugiej, w marcu 2017 roku, wystartowało 823 zawodników z prawie 40 klubów. Kolejna edycja tej imprezy została zaplanowana na 3 marca. Organizatorzy spodziewają się na starcie ponad 1000 uczestników! I zapraszają wszystkich chętnych na start.

Sportowy24.pl w Małopolsce

MAGAZYN SPORTOWY24 - Boniek o biletach na mundial, grupie Polaków i bazie w Soczi

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski