Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Krakowskie kluby przygotują program trzech scen muzycznych

(GZL)
Muzyka. Wszystko wskazuje na to, że zamiana Wianków na Święto Muzyki wpisze się na stałe w kalendarz kulturalny Krakowa. W tym roku odbędzie się bowiem powtórka ubiegłorocznej imprezy.

Krakowskie Biuro Festiwalowe postanowiło w ubiegłym roku zrezygnować z tradycyjnego koncertu wiankowego w zakolu Wisły, a zamiast tego zorganizować wiele koncertów w różnych częściach miasta. W efekcie tłumy krakowian wędrowały od klubu do klubu, od sceny do sceny i z entuzjazmem słuchały coraz to innej muzyki – od jazzu, przez rock, po techno.

_– Nowa formuła Wianków była sporym wyzwaniem logistycznym, jednak muszę przyznać, że format imprezy się sprawdził. Publiczność polubiła nową odsłonę Wianków, dlatego chcemy kontynuować Święto Muzyki w kolejnych latach. Już teraz wszystkich zapraszam 20 czerwca do Krakowa – rozśpiewajcie miasto razem z __nami _– zachęca Izabela Helbin, szefowa Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Podobnie jak rok temu, KBF zaprasza wszystkie kluby z Krakowa do współpracy. „Chcemy z Waszą pomocą wypełnić Kraków muzyką: koncertami, setami DJ-skimi lub innego rodzaju imprezami muzycznymi. Krakowskie Granie znów pokaże ogromny potencjał kulturalny tego miasta” – zachęcają organizatorzy.

KBF planuje zbudować trzy sceny w obrębie Starego Miasta i wypełnić je programem typowym dla najważniejszych klubów w mieście. To będzie muzyczna wizytówka tych miejsc – i szansa na zbudowanie partnerstwa z innymi. Każdą ze scen zaprogramują w porozumieniu ze sobą trzy do czterech klubów.

Oprócz tego odbędzie się Noc Klubowa, która w połączeniu z Silent Disco rozbuja po zmroku całe miasto. – Tegoroczne Święto Muzyki będzie miało równie ambitny program, co poprzednia edycja. Wydarzenia dotrą do szerokiego grona odbiorców, a siłą imprezy będzie różnorodna muzyka. Chcemy dać szansę młodym, ambitnym, twórczym menedżerom i właścicielom klubów do współtworzenia imprezy. Zaproszeni artyści będą bawić publiczność z _różnych scen: klasycznej, krakowskiej i alternatywnej _– podkreśla Izabela Helbin.

KBF czeka do 10 maja na zgłoszenia od klubów. Trzeba je wysyłać na adres: [email protected]. Należy przedstawić propozycję programu i stworzyć biznesplan wydarzenia, uwzględniając m.in. honoraria dla artystów. Organizatorzy skontaktują się z autorami najatrakcyjniejszych propozycji i wspólnie przygotują wydarzenia. Wybrane kluby otrzymają wsparcie organizacyjne (pozyskanie zgód, zezwoleń, pomoc w produkcji) i promocyjne oraz środki finansowe.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski