Krakowskie medale w mistrzostwach Polski

(ART)
Kolarstwo górskie. Specjaliści od jazdy na długich dystansach rywalizowali w Jeleniej Górze w mistrzostwach Polski w maratonie MTB. Zawodnicy z Krakowa i okolic stanęli na podium.

MP rozgrywane były w ramach eliminacji Bike Maratonu, a wyścig był także zawodami cyklu UCI MTB Marathon Series. Na najdłuższym dystansie wygrał Belg Sebastien Carabin. Biorąc pod uwagę tylko polskich zawodników, najlepszy okazał się Adrian Brzózka (JBG-2). Wicemistrzem kraju został 4. na mecie w kategorii open krakowianin Bartosz Janowski (Romet Racing Team), któremu do złota zabrakło 5.19 min, a po brąz sięgnął Karol Rożek (AGH Cycling Team Kraków) - 6.42 min straty (5. w open).

Wśród kobiet podwójny sukces odniosła Karolina Sowa (AGH Cycling Team). W wyścigu kobiet wywalczyła w mistrzostwach Polski elity brązowy medal, tracąc sporo, aż 36.38 min, do Pauliny Bielińskiej (Duda Cars TP Link Rybczyński Bikes). „Góralka” z Krakowa była równocześnie najlepszą spośród zawodniczek z kategorii młodzieżowej (do 23 lat) i mogła się cieszyć ze złota.

Wśród orlików blisko podium był Tomasz Bal (Luboń Skomielna Biała Head Team), któremu zabrakło 1.57 min (wygrał Piotr Konwa z Chrobrego Scott Głogów). Ponadto z Lubonia 6. wśród juniorów był Bartosz Dziadkowiec.